V závěru utkání totiž soupeři vstřelili hned tři branky a rozhodli o svém vítězství , Písek už jen zkorigoval na konečných 4:2. Pořádný debakl si z Berouna odvážejí havlíčkobrodští Rebelové. Ti navíc prohráli už počtvrté v řadě. Úspěšná nebyla ani Třebíč, která prohrála v Hradci Králové 1:2.

JIHLAVA – PÍSEK 4:2
S touhou odčinit předchozí nezdary vlétli na led domácí hokejisté a od úvodních vteřin svírali hosty před jejich brankářem. Dokázali si vypracovat i celou řadu nadějných střeleckých pozic. Výčet hráčů, kteří však selhali na spolehlivě chytajícím brankáři Jágrovi, by znamenal téměř opisování sestavy. Hosté z obranné ulity prakticky nevylézali, takže domácí gólman Řehoř neměl téměř žádnou práci. Je tak logické, že při těchto reáliích menší počet diváků než obvykle branku v první části neviděl.

První gólovou radost přinesla až jedenadvacátá minuta. V dohrávané přesilové hře z prvního dějství mířil přesně Hodek. Zároveň ale jakoby domácím zamrznul útočný apetit.

Písek se postupně osměloval a začal předvádět i akce směrem dopředu. Do šancí jej Jihlavané sice nepouštěli, přesto se v úvodu druhé poloviny utkání skóre srovnalo. Puk za Řehoře došťouchal Fadrný.

Od tohoto okamžiku se na domácí hole přilepila křeč, přihrávky nenacházely adresáta, hra byla kostrbatá a proto se v závěru druhé třetiny a při odchodu hráčů do šaten ozýval hromový pískot na adresu domácích borců.

Ani úvod závěrečné části hry nenapovídal nic o konečném výsledku. Dukle se nedařilo, ale včas přišel z hlediště pokřik „Dukla, budíček!“ V jedenapadesáté minutě vstřelil druhou branku Jihlavy Pitule a domácí se uklidnili. Výsledkem toho byly další dvě branky v síti hostujícího brankáře a zisk tří bodů, na čemž nic nezměnila ani snižující branka hostů v poslední minutě.

Branky a nahrávky: 21. Hodek (Čachotský, Malena), 51. Pitule (Malena), 53. Padělek (Dobrovolný), 58. Bakus – 32. Fadrný (Výborný), 60. Luňák (Dragoun). Rozhodčí: Smitka – Reich, Svoboda. Vyloučení: 6:11, navíc Jágr (Písek) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1297. Třetiny: 0:0, 1:1, 3:1. Jihlava: Řehoř - Ficenc, Malena, Suchý, Dobrovolný, Kaláb, Staněk, Zelený - Hodek, Bakus, Čachotský - Pitule, Padělek, Krupka – Kucsera, Maliník, Bezděk -– Protasenja, Hollý, Škumát - Polcar.

HR. KRÁLOVÉ – TŘEBÍČ 2:1
Utkání začalo parádně pro domácí hokejisty, protože už od 3. minuty vedli. Kadlec našel volného Křetínského, který svůj nájezd proti Francouzovi proměnil – 1:0. Za nedlouho mohli domácí náskok v přesilovce navýšit, ale nebyli úspěšní. Vážnější šance Třebíče přišla v 9. minutě, ale Dočekal na Luňáka nevyzrál. Další vážnější šance už se v první části neurodily.

Třebíč se snažila ve druhé části vyrovnat, jenže proti byl většinou hradecký brankář. Nakonec Horácká Slavia inkasovala a domácí vedli o dvě branky. O chvíli později však hosté snížili, Laš našel parádní přihrávkou Kadelu a ten bekhendem zavěsil – 2:1. Třebíč mohla dokonce vyrovnat, Okálovi stál v cestě Luňákův beton.

Horácká Slavia se i ve třetím dějství snažilo o vyrovnání. Hodně aktivní byl zejména první útok. Nicméně ani domácí nezůstávali pozadu, skóre se však už nezměnilo.

Branky a nahrávky: 3. Křetínský (Kadlec, Roubík), 32. Čermák (Moskal, Chmelíř) - 35. E. Kadela (Laš, Dudáš). Rozhodčí: Jílek – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 755. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:0. Třebíč: Francouz - Ostrčil, Dudáš, Bulička, Sláma, Hrbáček, Kadela, Dóczy, Kania - Laš, Dolníček, Kadela - Burian, Ostřížek, Okál - Přibyl, Vítek, Dočekal - Čech, Zahradník, Vondráček.

BEROUN – H. BROD 5:1
Rebelové byli v úvodu duelu nedisciplinovaní a nabídli Berounu téměř minutovou přesilovku pět proti třem, ale Medvědi jí nedokázali využít. Naopak v 10. minutě se Brod mohl dostat do vedení, když berounský brankář Furch předvedl obrovskou chybu, puk nahrál přímo na hůl Zábranského, ten ho však nedokázal dostat do branky. První změnu stavu přinesla 16. minuta, Švagrovský se prosadil po úniku a otevřel skóre. Beroun se v prvním dějství dostal do dvoubrankového vedení, když se prosadil Vlček – 2:0.

Do druhé části nastoupil v brance místo Suchana Neruda, ale ani to Rebely neprobudilo. Hosté se stále nemohli prosadit, za to domácí Medvědi odskočili už na 4:0. Rebelové inkasovali za pouhých devatenáct vteřin, nejdříve se prosadil Kupec, hned vzápětí Hašek.

V úvodu třetí části zadělali Medvědi na pořádný debakl, Pavlova střela znamenala vedení domácích už 5:0. Čestný úspěch brodských hokejistů zaznamenal v 52. minutě Knotek, ale to bylo z jejich strany vše. Beroun už skóre také nezměnil.

Rebelové tak prodloužili svoji mizérii z posledních zápasů už na čtyři porážky v řadě.

Branky a nahrávky: 16. Švagrovský (Nedvěd), 19. Vlček (Rudovský, Jelínek), 28. Kupec (Piskáček, Jelínek), 29. Hašek (Pacovský, Nedvěd), 44. Pavel (Forman) - 52. Knotek (Zohorna). Rozhodčí: Horák – Arazimová, Svoboda. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Třetiny: 2:0, 2:0, 1:1. Havlíčkův Brod: Suchan (21. Neruda) - Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava, Soldán, Pavlík, Vošmik - Třetina, Němec, Ondráček - Hlinka, Rytnauer, Sedlák - Zábranský, Zohorna, Knotek - Stromko, Švaňhal, Hadrava.