TŘEBÍČ – BENÁTKY NAD JIZEROU 3:4 sn

Třebíčští si penaltové drama vyzkoušeli už potřetí v sezoně. V šesté sérii rozhodl o bonusovém bodu pro Středočechy obránce Kolmann.

„Viděli jsme další divoké utkání, při kterém se diváci mohli dobře bavit, protože útočná hra obou mužstev byla lepší než obranná. V Šumperku jsme šťastně vyhráli, tentokrát jsme byli šťastní, že jsme vyrovnali. Měli jsme velkou převahu ve druhé třetině, ale mnoho šancí jsme nedali,“ litoval nevyužitých „gólovek“ kouč Horácké Slavie Jaromír Šindel.

Hosty nejdřív poslal do vedení v přesilovce Weiss, ale domácí kontrovali Dolníčkem už po 13 vteřinách. A do šatny šli domácí ještě veselejší. V 19. minutě se po krásné souhře třetího útoku prosadil po Obdržálkově přihrávce Nahodil.

Zlínský pendl v třebíčské brance – Tomáš Štůrala – kapituloval ve druhé třetině po šťastném gólu Pabišky. Domácím začal zápas utíkat od začátku třetího dějství, kdy Pavlů potrestal tvrdou ranou dvojnásobné vyloučení Třebíčských. I když se tým kouče Šindela v dalších minutách trápil, dokázal srovnat. Bek Ostrčil dlouhou přihrávkou našel na modré našlápnutého Obdržálka, který Nedvídkovi nedal šanci.

Rozhodnutí měl na hokejce Vilém Burian, ale po blafáku už odkrytou branku netrefil. V prodloužení nepadl gól ani při hře tři na tři, a tak musely rozhodnout nájezdy.

Třebíčský mečbol zařídil Obdržálek, jenže na poslední chvíli v třetí sérii srovnal Hudíček, naopak na Kolmannovu trefu z šesté série už Káňa nezareagoval.

Branky a nahrávky: 5. Dolníček (Látal, Laš), 19. Nahodil (Obdržálek), 54. Obdržálek (Ostrčil) - 5. Weiss (Kajínek, Skořepa), 25. Pabiška (Urban, Nevyhoštěný), 41. Pavlů (Skořepa), rozhodující nájezd Kolmann. Rozhodčí: Přikryl - Goňa, Obadal. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:2. Diváci: 1640. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:1.

Třebíč: Štůrala - Hrbáček, Koktan, Sedláček, Kaláb, Sláma, Kania, Bulička, Ostrčil - Čech, Zahradník, V. Burian - Laš, Dolníček, Látal - Káňa, Nahodil, Obdržálek - Přibyl, Kundela, Fila.

Benátky nad Jizerou: Nedvídek - Hobza, Kajínek, Drábek, Lukáč, Pavlů, Kolmann, Mrkvička, Hrach - Hudíček, Skořepa, Weiss - Kudrna, Šinkovič, Jech - Kica, Krupka, Kopic - Pabiška, Urban, Nevyhoštěný.