„Zápas připomínal spíš přípravné utkání, protože útoky dominovaly nad obranami. Pětkrát jsme dotahovali, ale hráči to zvládli parádně,“ komentoval zápas dobře naladěný kouč vítězů Petr Novák.

„Bylo vidět, že oba týmy měly jasně lepší útočnou fázi,“ shodl se v hodnocení kouč Horácké Slavie Jaromír Šindel. "Našim hráčům chyběla zodpovědnost při hře dozadu, některé góly jsme soupeři úplně darovali," dodal.

TŘEBÍČ – HAVLÍČKŮV BROD 5:7

Hosté začali v Třebíči aktivně, přesto brzy prohrávali. Premiérovou trefu sezony na třebíčském ledě obstaral ve 4. minutě dorážející Látal (1:0). O pět minut později bylo srovnáno, když vyrovnal Holec (1:1). Třebíčský gólman Lev se v první třetině rozhodně nenudil, protože Rebelové využívali zmatků v obraně, navíc v útočném pásmu dobře kombinovali. Ale i podruhé udeřilo před Suchanem, když Nahodil tečoval Kaniovo nahození (2:1). Do kabin se ale šlo za nerozhodnutého stavu. Hosté využili bleskově přesilovku – Třetina vyhrál buly a nahazující Pavlík využil toho, že měl Lev zakrytý výhled (2:2).

Do druhé třetiny se třebíčský kouč Šindel snažil tým probrat prostřídáním sestavy, navíc do hry poslal i čtvrtou lajnu. Už po dvou minutách Obdržálek využil závaru před Suchanem (3:2). Jenže Rebelové i potřetí srovnali, když v signalizované výhodě procpal v nepřehledné situaci puk do branky Dušátko (3:3). Pak ale znovu úřadoval Obdržálek – precizním trestným střílením potrestal faul na Nahodila (4:3).

Přestřelka pokračovala i dál. Třevíč šla do dvougólového náskoku, ale na Káňovu trefu na 5:3 ani ne po minutě zareagoval Ondráček (5:4).

A pro domácí bylo ještě hůř. Po vyrovnání po parádním blafáku Petra Jelínka se úplně sesypali a Rebelové přidali další dva góly.

Branky a nahrávky: 4. Látal (Ostrčil), 11. Nahodil (Kania), 22. Obdržálek (Káňa), 38. Obdržálek (trestné střílení), 42. Káňa (Nahodil, Obdržálek), – 10. Holec (Stromko), 19. Pavlík (Třetina), 28. Dušátko (Smith), 43. Ondráček (Šulc), 53. P. Jelínek (Borovanský, Ondráček), 57. P. Jelínek (Borovanský), 60. Holec (Vyhlídal). Rozhodčí: Dvořák – Flégl, Šperl. Vyloučení: 3:2, navíc Dolníček – Svoboda 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 1770. Třetiny: 2:2, 2:1, 1:4.
Třebíč: Lev – Hrbáček, Kaláb, Ostrčil, Sedláček, Sláma, Kania, Koktan, Bulička – Laš, Dolníček, Káňa – V. Burian, Nahodil, Obdržálek – Látal, Zahradník, Přibyl – P. Burián, Kundela, Fila.
Havlíčkův Brod: Suchan – Vyhlídal, A. Jelínek, Šulc, Soldán, Pavlík, Horváth, Moščic – Borovanský, Třetina, Havel – Knotek, P. Jelínek, Svoboda – Holec, Stromko, Ondráček – Smith, Dušátko, Němec.