Magnetem 40. kola I. hokejové ligy bylo horácké derby mezi Horáckou Slavií Třebíč a Duklou Jihlava. V zajímavém utkání s množstvím šancí padly na obou stranách dva góly. O vítězství Dukly rozhodly tak až nájezdy, jejichž hlavní postavou byl Bakus.

TŘEBÍČ – JIHLAVA 2:3 sn

Ve čtvrtém horáckém derby této sezony se jiskřilo hned od úvodního vhazování. Jako první udeřili v 9. minutě po zmatku před Luňákovou brankou hráči Dukly. Po deseti minutách vyrovnal v přesilovce dorážející Bořek Sláma. Jenže po hrubé chybě třebíčského beka Sedláčka ujížděl sám na branku Bakus, který sólo zakončil bekhendovým blafákem – 1:2. Horácké Slavii se podařilo srovnat v přesilovce pět na tři.

V dalším průběhu už gól i přes množství šancí na obou stranách nepadl, takže musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ve čtvrté sérii pak o bonusovém bodu pro Duklu rozhodl její kapitán Bakus.

Branky a nahrávky: 18. B. Sláma (Dolníček), 26. Hrbáček (Heřman) - 9. M. Krupka (Hanzal), 19. Bakus (Ficenc), ,rozhodující nájezd Bakus. Rozhodčí: Jílek – Kabourek, Bejček. Vyloučení: 4:9, navíc Dolníček (Třebíč) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 2400. Třetiny: 1:2, 1:0, 0:0 – 0:0. Třebíč: Luňák - Hrbáček, Kaláb, L. Sláma, Sedláček, B. Sláma, Bulička – V. Burian, Dolníček, Sedlák - Čech, Zahradník, Heřman – Krätzer, Nahodil, Bárta, – Přibyl, Obdržálek, Dibelka. Jihlava: Řehoř – Ficenc, Míka, Staněk, Martinka, Štrach, Kuchyňa, Duden, Kolafa – Kopecký, Bakus, Kubát – M. Krupka, Hanzal, Říha – Fiedler, Hradecký, Čachotský – Piluša , Suk, L. Krupka.

ML. BOLESLAV - H. BROD 2:1

Branky a nahrávky: 3. Rumpel (Boháč), 25. Šebesta (Král) - 14. Hodek (P. Jelínek, Procházka). Rozhodčí: Hodek - M. Svoboda, Zavřel.
Mladá Boleslav: Šindelář - Bauer, Drábek, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Jaroměřský - Nouza, Král, Mikulík, Rumpel, Boháč, Šebesta, Gajovský, Rod, Handlovský, Kuchejda, Eiselt, Gombár, Rozsíval.
HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda - Jebavý, A. Jelínek, Pavlík, Procházka, Soldán, Šulc, Vyhlídal, Borůvka - Borovanský, Čermák, Endál, Hodek, P. Jelínek, Kraučuk, Kubeš, Malát, Ondráček, Stromko, Třetina, Varga.
Ostatní výsledky 40. kola - skupina Východ: Havířov - Kometa Brno 4:3, Prostějov - Olomouc 3:5, zápas Šumperk - Sareza Ostrava skončil po uzávěrce.
Skupina Západ: Hradec Králové - Kadaň 2:0, Most - Vrchlabí 4:5, Chomutov - Beroun 5:1.