Želetava přejela Třešť už v prvním poločase

Třebíčsko – Jedno jediné okresní derby na Třebíčsku nabídlo šesté kolo I. A třídy. Juniorka Horáckého fotbalového klubu Třebíč zavítala do Koutů, odkud si odvezla všechny body. Úspěšná byla i Želetava, která si po porážce v Čáslavicích vše vynahradila proti Třešti. To hráči zpod sádeckých vinic si zajeli pro sedmibrankový výprask do Rantířova. Náměšť se dělila o body s Vrchovinou B a Budišov remizoval v Telči.

14.9.2015

Zápas šestého kola I. A třídy mezi žďárskou rezervou a Hrotovicemi (vpravo) příliš šancí nenabídl. Góly tak padaly po skrumážích a ne příliš fotbalových situacích. Vítězně z duelu nakonec vyšli domácí.Foto: René Rámiš

KOUTY – TŘEBÍČ B 2:3
Silný vítr zpočátku přivál více štěstí hostům, kteří se hned ujali vedení po chybě obrany, když Bagnon z 20 metrů překonal brankáře. Nervózní Kouty se dlouho nemohly dostat do hry a kupily řadu nepřesností. Třebíč zvýšila ve 32. minutě po přečíslení, které zakončil Staněk.

Hostitelé zabrali až ve druhém poločase, ale dostávali se jen po vápno. Až postupem času domácí dvakrát nastřelili tyč, ovšem juniorka HFK měla v 55. minutě další šanci, kterou přetavil ve třetí gól Novotný. Kouty ale začaly znovu bojovat a už byly i nebezpečné. Coufal našel centrem Příhodu, který si pohrál s hostující obranou a obhodil brankáře Procházku – 1:3.

Znovuzrození hostitelé měli navrch, ale soupeř pozorně bránil. Jinak bezchybná defenziva Třebíče neubránila až Havelkovu střelu z 25 metrů, která vymetla šibenici. Koutečtí i přes závěrečný tlak už nevyrovnali.
Góly: 77. Příhoda, 81. Havelka – 2. Bagnon, 32. Staněk, 65. Novotný. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 0:1. Diváci: 110. Poločas: 0:2. Kouty: Stýblo – Hrůza, Navrkal (68. Caha), Paiskr, Růžička (46. Havelka) - Roušar, Doležal, Semrád, Coufal – Příhoda, Tenkl (64. Hrubý). Třebíč B: Procházka – Pohořilský, Mašek, Houser, Oberreiter – Bagnon, M. Chalupa, Lorenc, Kovář (89. Karásek) – Staněk (64. Zsihovics), Novotný (77. Holý).

ŽELETAVA – TŘEŠŤ 4:0
Domácí po smolné porážce v Čáslavicích v minulém kole nastupovali do dalšího souboje s týmem, který loni opustil krajský přebor, bez tří distancovaných hráčů Kabelky, Smetany a Malíka. To však Želetavě nevadilo a o přesvědčivém vítězství rozhodla už v prvním poločase. „Hráli jsme v jiné sestavě, ale kluci to výborně odbojovali," těšilo želetavského trenéra Pavla Dvořáka.

Po změně stran se utkání spíš jen dohrávalo a hostitelé to bez výraznějších problémů dotáhli do vítězného konce. „Zaslouženě jsme vyhráli a klukům musím za to poděkovat hlavně za to, že proměnili šance, tím jsme se dostali do potřebného klidu a pak to v pohodě dohráli. Pochvala patří i Tománkovi, že za stavu 2:0 chytil soupeři penaltu," dodává domácí kouč.
Góly: 11. V. Čurda, 18. Simandl, 39. Michal Vrbka, 47. M. Čurda. Rozhodčí: Reich. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 3:0. Želetava: Tománek – Vyskot (87. Vicenik), Polenda, Šrutka, Jičínský – M. Čurda, Martin Vrbka, Jakeš (64. Svoboda), Michal Vrbka – Simandl, V. Čurda (46. Vladeka).

VLADISLAV – N. VES 1:1
Duel týmů z horních pater tabulky nabídl vyrovnaný a bojovný zápas. Jenže defenziva dominovala nad ofenzivou, kdy oba týmy pozorně bránily, a tak šancí k vidění příliš mnoho nebylo. Domácí první poločas vyhráli zásluhou Orálka, ale vedení už nepojistili. Nová Ves vyrovnala pokutovým kopem Ondřejky osm minut před koncem.

„Ta penalta byla sporná a také si myslím, že jsme po faulu na Petze za stavu 1:0 také měli jednu kopat, ale nepískala se. Rozhodčí se nám i pár spornými ofsajdovými, kdy zastavili Petze postupujícího na branku a nás zastavili pak po jedné strandardce, moc nevyznamenali. Zápas ale byl vyrovnaný, a proto skončil remízou. Přesto si myslím, že jsme to vedení měli udržet," mrzelo vladislavského funkcionáře Vojtěcha Krátkého.
Gól: 33. Orálek – 82. Ondřejka (PK). Rozhodčí: Čamra. ŽK: 3:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Vladislav: Otruba ml. – Pavlík, Prokop, O. Venhoda, Paločko – L. Venhoda, Orálek, Petz, Krátký, P. Ciprys – Svoboda.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – VRCHOVINA B 1:1
V prvním poločase sice hráli po větru hosté, ale převahu měli domácí. Náměšť však nevyužila tři šance, z toho se dvakrát ocitl sám před brankářem Vrchoviny Kučera, ale ani jednou jej nepřekonal. Po změně stran se už hrála vyrovnaná partie.

Hostitelé se ujali vedení po centru zprava, kdy míč uklidil do okryté branky Kučera. Rezerva Vrchoviny však odpověděla vzápětí. Hosté zahrávali standardní situaci z velké dálky, míč se snesl až do vápna, na což obrana nezareagovala a balon usměrnil do sítě Veselý – 1:1. Náměšť se pokoušela o závěrečný tlak, ale k ohrožení branky se už nedostala, a tak se musí spokojit pouze s bodem.
Góly: 74. Kučera – 76. Veselý. Rozhodčí: Čepl. ŽK: 2:6. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Náměšť-Vícenic: V. Bednář – R. Bednář, Křoustek, Kučera, Heres, Buchta, Hrazdíra, Hrazdíra, Rubák, Homola, Foretník (86. Jonák).

TELČ – BUDIŠOV-NÁRAMEČ 2:2
První poločas se hrál víceméně ve středu hřiště a šancí bylo málo. Po narážečce Hejdy s Jančem to zkoušel prvně jmanovaný, ale přestřelil. Na druhé straně vyslali hosté jen propagační střelu do středu branky. Až v závěru se dostal k míči u vápna budišovský Vstoupal, který obelstil domácí obránce a křížnou střelou k tyči rozjásal svůj tým.

Ve druhé půlce domácí přidali, hosté se naopak zatáhli. Po sérii rohových a přímých kopů se také dočkala Telč vyrovnání. Míč se dostal k osamocenému Janočovi, který ho propálil až do sítě. Telči dál pomáhaly standardní situace, z další se prosadil Smejkal. Remízový a konečný stav určila hrubka Misaře, který neudržel lehký cent a Dvořák nabídnutou šancí nepohrdl. V závěru pak obětaví hosté zabránili rozhodující trefě po dalším závaru před svou svatyní.
Góly: 55. Jančo, 77. Smejkal – 41. Vstoupal, 82. Dvořák. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas 0:1. Budišov-Nárameč: Kostelecký – Vstoupal, Pašourek, K. Nováček (88. Jura), T. Nováček, Hrádek, Molnár, Benda, Obůrka (77. Veselý) , Bradáč, Dvořák.

RANTÍŘOV – ČÁSLAVICE-SÁDEK 7:1
Skóre se měnilo brzy. Hosté byli nedůslední po autovém vhazování, čehož využil Oberreiter. Po chvíli se slavilo v rantířovském táboře podruhé. Po akci Číhala a Huly se hlavou prosadil Kalný. Namlsaní domácí dál útočili, a čáslavická defenziva dál hořela.

Po nepovedeném odkopu načasoval Hula parádní pas na Vostála, který s ledovým klidem dal třetí branku. Ve 38. minutě se Vostál dostal do šance, byl faulován v pokutovém území a z nařízené penalty zvýšil Horáček už na 4:0.

Druhé dějství nabídlo znovu čtyři góly. O ten první se postaral Oberreiter, který zamířil přesně. V 62. minutě se zastřeloval Vaňkát, a pak udeřili i hosté. Na perfektně zahraný přímý kop Kurtina neměl Fous nárok. Ale závěr byl ve znamení rantířovských střelců.

V 71. minutě šel míč po ose Vostál, Kalný a skórující Číhal. Tečku udělal rozehraný přímý kop Vostála a nikým neatakovaný Kubík, který neměl problém zavěsit.
Góly: 6. a 59. Oberreiter, 13. Kalný, 17. Vostál, 39. Horáček (PK), 71. Číhal, 87. Kubík – 66. Kurtin. Rozhodčí: Mička. ŽK: 2:4. Diváci: 65. Poločas 4:0. Čáslavice-Sádek: Kružík – Klika, Lampíř, Rygl (46. Barák), Zikmund – Busta, Kurtin, Šimek (72. Kacetl), Mach – Šmehlík, Tržil.

ŽĎÁR B – HROTOVICE 2:1
Rezerva Žďasu nastoupila v poslepované sestavě a na obrazu hry to bylo znát. Ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat nějakou vyloženou šanci, branky tak padaly po skrumážích a odrazech. Ve 24. minutě poslal Řeháček do brány dvakrát odražený balon, 1:0. Z podobné situace se prosadil po hodině hry i Florián, který po třech různých odrazech napálil míč do šibenice.

V 73. minutě neudržel brankář Harant prudkou střelu a dorážející Lukáš Filippi bez problémů skóroval. Celá situace nastala ve chvíli, kdy hráli domácí o deseti. „Tentokrát to naštěstí nebylo pro červenou kartu, ale kvůli ošetřování Řeháčka. Asi to v deseti umíme," usmál se Machatka a dodal: „Podle mě šlo o zasloužené vítězství."
Góly: 24. Řeháček, 73. L. Filippi – 60. Florián. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Hrotovice: Harant – Růžička, Novák, Pekárek (79. Hadraba), Hutař – Blatný, Škoda, Holoubek, Florián (71. Kučera) – M. Salák, Fukal (13. Kunčík).

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Vysočina – Klokan Kuki, který už možná několik týdnů běhá po lesích Jihlavska, byl naposledy spatřen v zatáčkách mezi Vyskytnou nad Jihlavou a místní částí Jiřín. V noci z úterý na středy ho tam byl dokonce hledat i majitel Radek Helekal. Bohužel bez úspěchu.

Mejzlík je s přístupem mladíků spokojen

Třebíč – Kolotoč přátelských zápasů se naplno rozeběhl i mladším dorostencům Horácké Slavie. Třebíčští hokejisté stihli suchou letní přípravu ještě do konce prázdnin, aby mohli stejně jako ostatní družstva v klubu vyjet na led.