TŘEBÍČ B – HERÁLEC ZR 1:1

Domácí nastoupili s šesti dorostenci, ale v prvním poločase byli lepší. „Spoléhali jsme na rychlé kombinační akce, po kterých jsme se dostávali do šancí. Hosté zase byli důraznější v osobních soubojích a nebezpeční při standardních situacích, které jsme si pohlídali,“ komentuje třebíčský trenér Pavel Němec starší. Šance Lorence, Uličného a Holého volaly po brance. Juniorka HFK se však dočkala ve 43. minutě, kdy se vydal na útočný výlet pravý obránce Ježek, narazil si s Lorencem a levačkou parádně trefil šibenici.

Třebíč působila ve druhé půli zakřiknutě a Herálec jí začal přehrávat. Přesto mohl zvýšit šestnáctiletý Macek, ale po centru střídajícího Uličného sám před brankou přestřelil. Další možnost přidat pojistku měl střídající dorostenec Suchna, ale jeho zakončení ze tří metrů bylo slabé. Hosté zaslouženě vyrovnali. Po chybném odkopu Suchny získali roh, který rozehráli na Okurku a ten křížnou střelou překonal Procházku. Herálečtí měli poté dvě střelecké příležitosti, které výbornými zákroky zlikvidoval Procházka. Domácí kontrovali dvěma šancemi. „Po odražených míčích jsme šli do přečíslení pět na dva, ale bohužel zbrklé a egoistické zakončení nás připravila o branky. Remíza odpovídá průběhu hry, ve druhé půlce byl lepší Herálec. My jsme v mladé sestavě odehráli proti výtečnému soupeři výborné utkání,“ hodnotí domácí kouč.

Góly: 43. Ježek – 74. Okurka. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Třebíč B: Procházka - Ježek (58. Suchna), Houser, Oberreiter, Valíček - Pecka, Renát - Holý, Lorenc, J. Uličný (46. O. Uličný) - Macek (76. Benáček).

ŠEBKOVICE – N. SYROVICE 3:3

Okresní derby dvou rivalů, které loni spolu postoupili z I. B třídy, doprovázel silný vítr. Díky tomu mělo každý poločas navrch jedno mužstvo. Nechyběly ani hektické momenty. Slibný tříbrankový náskok z úvodního dějství Šebkovicím nakonec nestačil a připsaly si na konto již třetí domácí remízu v řadě. Situace v tabulce nasvědčuje tomu, že až do posledního okamžiku v závěrečném kole bude o co hrát.

Góly: 17. Pecka (PK), 23. a 37. Štveráček – 52. M. Sosnar, 76. Toman, 82. Růžička. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 0:3. ČK: 0:1 (85. Vrba). Diváci: 100. Poločas: 3:0. Šebkovice: Klubal – Pecka, Busta, Říha, Chytra (81. T. Kotačka), Štveráček, Roupec, P. Kotačka, Dvořák, J. Rygl (35. Z. Přibil), M. Hobza. N. Syrovice: Novák – Filipský, Toman, Dvořák, Vítek, Janoušek (69. Růžička), T. Lang, Dubský, Železný, M. Sosnar, Vrba.

ŽELETAVA – HROTOVICE 7:2

Domácí byli už v prvním poločase lepší, ale dali pouze jeden gól, když po rohu otevřel skóre Malík. Na začátku druhé půle se hrálo vyrovnaně, ale pak přišly velké chvíle Želetavských, kteří v rozmezí osmi minut nastříleli pět gólů, a bylo rozhodnuto. Hosté kontrovali dvěma góly v krátkém časovém sledu, ale Vojtěch Čurda završil hattrick a utkání se jen dohrávalo.

Góly: 6. Malík, 58., 61. a 73. V. Čurda, 59. Stehlík, 64. a 66. T. Vrbka – 69. Padělek, 75. Salák. Rozhodčí: Porupka. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 1:0. Želetava: Dohnal – Veselský, Martin Vrbka, Malík (80. M. Jičínský), Stehlík (68. Vladeka) - Michal Vrbka (71. Poledna), M. Čurda, Vranka, V. Čurda - Simandl, T. Vrbka. Hrotovice: Slatinský – Pekárek, Z. Holoubek, Novák, Hadraba – Fiala, Blatný, V. Škoda, Pokorný – Furiš, Salák.

RANTÍŘOV - KOUTY 1:5

Žádné překvapení se v utkání posledního s prvním neudálo. Domácí sice dvacet minut drželi krok i tempo, ale pak udělali chyby v defenzivě, a za to pykali! Havelka a dvakrát Coufal vměstnali tři trefy do pouhých čtyř minut, a bylo po zápase! V závěru poločasu potvrdil pohodu Koutů ještě Navrátil. Po změně stran vyšla jedna akce i Rantířovu, když Vyskočil zatáhl míč a naservíroval ho do jasné pozice Kozákovi. Hosté se ale rozhodit nenechali a Dočekal přidal pátý gól. "Na nás padla deka. Bylo to jasné utkání," dodává trenér domácích Josef Láznička.

Góly: 51. Kozák - 22. Havelka, 24. a 25. Coufal, 40. Navrátil, 70. Dočekal. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:0. Diváci: 86. Poločas 0:4. Kouty: Stýblo - Navrkal, Růžička (52. Semrád), Hrůza, Nestrojil - Cejpek, Parman, Coufal, Navrátil (67. Dočekal) - Havelka, Tenkl (46. Roušar).

TELČ – BUDIŠOV-NÁRAMEČ 0:2

Hostům pomáhal v první půlce vítr, i přesto měli v prvních deseti minutách více ze hry domácí, ale Beňo pálil v dobré pozici vedle. Budišov zahrozil poprvé až ve 14. minutě, a hned z toho byl gól Pažourka. Odpovědět mohl Beňo, ale střelu mu obránci zblokovali. Pak po trestném kopu minul šibenici Všohájek.

Ve druhé půlce to Beňo zkoušel bodlem, ale těsně minul. Po hodině hry Jančo prošel středem hřiště, ale branku přestřelil. I když si vytvořila Telč pár závarů, na vyrovnání čekala marně. „Gól bychom nedali, kdybychom hráli do rána. Jak jsme byli minule produktivní, tak tentokrát to byla bída,“ doplňuje trenér Telče Josef Jančo, jehož tým v úplném závěru udělal hrubku, a Nováček pečetil výhru svého týmu.

Góly: 14. Pažourek, 90. Nováček. Rozhodčí: Krondráf. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Poločas 0:1. Budišov-Nárameč: Trnka – M. Sedláček, Hrádek, Votoupal, Horký – Molnár, Pažourek, T. Nováček (73. Čech), Hort – K. Nováček, Obůrka (68. J. Sedláček).

ŽĎÁR B – VLADISLAV 3:0

První poločas sobotního zápasu nabídl relativně vyrovnanou partii. Mírnou herní převahu sice měl domácí mančaft, ale bez šancí. Vladislav se však kromě jednoho náznaku také k ničemu kloudnému nedostala. „Kombinačně jsme hráli špatně, nedali jsme si v prvním dějství pořádný balon,“ zlobil se trenér FC Žďas Vítězslav Machatka. Přesto se béčko Žďáru ještě před půlí dostalo do vedení. Odražený balon si ve 40. minutě našel Lukáš Filippi a bylo to 1:0.

Po změně stran už měl Žďár jasnou převahu. Nejprve Musil krásnou střelou z vápna zvýšil na rozdíl dvou branek. V 67. minutě pak utekl hostující obraně Mario Filippi a prostřelil gólmana hostů. „Měli jsme poté ještě několik dalších šancí, mohlo to skončit mnohem větším rozdílem. Vladislav si vytvořila pouze jedinou šanci. Ze dvou zbylých zápasů ještě musíme nějaký bod získat, ale tato výhra by měla být rozhodujícím krokem k záchraně,“ pochvaloval si Machatka.

Góly: 40. L. Filippi, 58. Musil, 67. M. Filippi. Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 1:1. Diváci: 75. Poločas: 1:0. Vladislav: P. Otruba ml. – D. Ciprys, P. Otruba st., Prokop, Krátký – Pavlík, Vyletěl, J. Hrůza, Paločko – Svoboda, M. Hrůza.