ŽDÍREC – TŘEBÍČ 0:2

Dekora ani v regionálním derby nenašla vítězný recept. Zápas plný nastřelených tyčí nakonec ovládl HFK. První půle příliš pohledného fotbalu nenabídla. Za zmínku stojí jen šance Procházky. Na druhé straně Pospíchal dalekonosnou střelou rozezvučel břevno.

Druhý poločas začal šancí Pospíchala, který hlavičkou znovu trefil jen břevno. Poté ožila i domácí Dekora, která se dostala do tlaku a pramenily z toho i šance. Procházka zamířil mimo, Koloucha vychytal brankář Beer, v 65. minutě Kolouch nastřelil tyč a Hanousek po hlavičce také nebyl úspěšný. Tak udeřilo na druhé straně. V 74. minutě šel předčasně po druhé žluté kartě pod sprchy Kysilko. Nařízený přímý kop si vzal na starosti Koníř a ten po obstřelení z úhlu dostal HFK do vedení. Ždírec po obdržené brance se hrnul do útoku a Sobotka dal další ze série břeven. Po něm zamířil do horní tyče i Rygl. Definitivní podobu výsledku dal Karásek, který se prosadil do rozevřené obrany domácích.

Góly: 74. Koníř, 90. + 2 Karásek. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (74. Kysilko). Diváci: 250. Ždírec nad Doubravou: Hlavoněk – Kysilko, Klupka, Hanovec – Buriánek (55. Hanousek), Carda, Čalkovský, Smejkal (63. Sobotka), Šnobl (83. Hromádka) – Kolouch, Procházka. Třebíč: Beer – Vejmelka, Kopeček, Dvořák, Flekal – Rygl, Václavek, Koníř, Křivánek (86. Karásek), Smažil – Pospíchal (62. Řezáč).

HULÍN- V. MEZIŘÍČÍ 3:0

Domácí začali náporem a hrozili zejména ze standardních situací, které velkomeziříčská obrana ovšem dokázala eliminovat. Paradoxně inkasovala po vlastním rohovém kopu. Ten hosté zahráli prachbídně a nabídli Hulínu rychlý protiútok, který zužitkoval ve vedoucí gól Třasoň.

Také ve druhém dějství kralovali domácí. Jejich první šanci dokázal Trnavský zlikvidovat. Na druhé straně neuspěl Hort, poté znovu zaúřadoval povedeným zákrokem Trnavský. Všechno ale přišlo vniveč. Stržínkova standardka z boku prosvištěla celým vápnem a překvapivě zapadla za vzdálenější tyč hostující branky. Výsledek pojistil v samotném závěru Volek.

Góly: 42. Třasoň, 56. Stržínek, 90. Volek. Rozhodčí: Picmaus. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. V. Meziříčí: Trnavský – Z. Mucha (46. Pánek), Galia, P. Mucha, Fober – Hort, Pokorný, Průša, J. Krejčí – Němec (85. O. Loup), Kratochvíl (65. Berka).

ŽĎÁR N. S. – ROUSÍNOV 1:1

Typické remízové utkání bylo k vidění ve Žďáře, kam zavítalo zkušené mužstvo Rousínova. Vše podstatné se událo v prvním poločase. Žďár dostal do vedení pohotovou dorážkou Bratršovský. Soupeř odpověděl hned o tři minuty později. U levé postranní čáry se uvolnil hostující Růžička a povedenou střelou nedal žďárskému Nahodilovi šanci. Domácí mohla nasměrovat k vítězství dvojice Smetana, Zedníček, ale jejich pokusy byly nepřesné. Ve zbývajícím průběhu zápasu byl k vidění spíše boj uprostřed hřiště, oba soupeři si vypracovali málo brankových příležitosti, a tak utkání skončilo spravedlivou remízou.

Góly: 23. Bratršovský – 26. Růžička. Rozhodčí: Střítec. ŽK: 2:2. Diváci: 260. Poločas: 1:1. Žďár: Nahodil – Bureš, Filip, Šindelka, Heide – Hirsch, Otoupalík (70. Horák), Bratršovský, Zedníček – Bojda, Smetana.

Ostatní zápasy: Otrokovice - Líšeň 0:2, Mohelnice-Moravičany - Boskovice 3:1, Napajedla - Šardice 0:3, Vyškov - Protivanov 1:0, Rájec-Jestřebí - Konice 1:1.

Příští kolo: Šardice - Hulín, Boskovice - Napajedla, Rousínov - Vyškov, Líšeň - ŽĎÁR, TŘEBÍČ - Otrokovice, V. MEZIŘÍČÍ - Rájec-Jestřebí, Konice - ŽDÍREC, Protivanov - Mohelnice-Moravičany.