V. MEZIŘÍČÍ – BLANSKO 5:2

Domácí začali stylově a Beran dvěma zásahy otevřel skóre. Na to ještě stačil odpovědět po rohovém kopu Kleveta, ale pak se prosadil kanonýr Jaroš a po něm Beran zkompletoval hattrick. Do přestávky se trefil ještě jednou Jaroš a prakticky bylo po zápase.

Ve druhém dějství už jen korigoval Farník. „První poločas byl jak z říše snů. Vycházelo nám všechno. Zbytek zápasu už se pak dohrával z povinnosti. Jsem rád, že se nám výhrou podařilo dosáhnout čtvrtého místa, které znamená nejlepší umístění v historii klubu,“ řekl spokojený domácí kouč Milan Volf.

Góly: 7., 24. a 39. Beran, 33. a 45. Jaroš – 26. Kleveta, 79. Farník. Rozhodčí: Machát. Diváci: 358. Poločas: 5:1. V. Meziříčí: Chalupa (56. R. Invald) – Z. Mucha, P. Mucha (75. L. Němec), Brychta, J. Krejčí – Dufek, Průša, Berka (36. E. Smejkal), Netrda – Beran, Jaroš.

NAPAJEDLA – TŘEBÍČ 1:3

Hosté k poslednímu utkání sezony nastoupili se třemi dorostenci v základní sestavě. Domácí měli mírnou územní převahu, ovšem do gólových šancí se dostávali pouze hosté. Napajedla se pokoušela prosadit nakopávanými míči na vysoké útočníky, ale s těmi si třebíčská obrana poradila.

Paradoxně nejblíže měli ke gólu hostitelé ve 38. minutě, když po jednom centru třebíčský obránce Vejmelka pod tlakem dvou protihráčů zasáhl míč tak nešťastně, že rozezvučel tyč Beerovy branky.

Jenomže nebezpečnější byli Třebíčané, ve 41. minutě se ofsajdové pasti vyhnul Smažil a průnik středem hřiště zakončil gólem – 0:1. Dvě minuty na to Linhart uvolnil Floriána, jenž postupoval sám na brankáře, ještě předložil gólovou přihrávku Kratochvílovi a ten do prázdné branky stanovil poločasové skóre 0:2.

Po změně stran zlobili opět hosté, ale dvě šance Davida Novotného a jedna příležitost Chlupa nebo Floriána gólem neskončily. Napajedla tak vykřesala jiskřičku naděje, když se v 74. minutě k odraženému míči dostal Kameník a střelou ze 30 metrů snížil.

V závěru se děly věci, když v nastaveném čase postupoval sám na Krejčího Kratochvíl, poté došlo ke zkratu domácího brankáře, který sestřelil pěstí hostujícího útočníka. Následovala červená karta a penalta, ze které na konečných 1:3 upravil Procházka.

Góly: 74. Kameník - 41. Smažil, 43. Kratochvíl, 90. Procházka (PK). Rozhodčí: Šenkýř. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (90. Krejčí). Diváci: 130. Poločas: 0:2. Třebíč: Beer – Š. Svoboda, Kopeček, Vejmelka, Kuldan – P. Chalupa (85. Flekal), Chlup, Linhart, Smažil (61. D. Novotný) – Kratochvíl, Florián (61. Procházka).

SLOVÁCKO B – ŽĎÁR N. S. 5:1

Domácí v přímém souboji o druhou příčku divize nasadili do hry čtveřici fotbalistů z ligového A-týmu a bylo to znát. Zejména zkušený středopolař Lukáš Zelenka byl už všeho podstatného. Po jeho centru si hosté dali vlastní branku a do poločasu pojistil slovácké vedení Zelenka. Naděje Žďáru definitivně zhasly v 56. minutě, kdy se potřetí inkasoval, navíc se zranil gólman Pospíchal. Poté sice snížil Pohanka, ale to bylo ze strany Žďáru vše. „Juniorka Slovácka udělala pro postup maximum a Lukáš Zelenka jen potvrdil svoje kvality,“ řekl k utkání žďárský kouč Libor Štourač.

Góly: 37. vlastní, 44., 71. a 74. Ondřejka, 56. Čtvrtníček – 61. Pohanka. Rozhodčí: Trávníček. ŽK: 1:1. Diváci: 400. Poločas: 2:0. Žďár n. S.: Pospíchal (56. Pometlo) – Heide, Suský, Šindelka, Bureš – Mašek (74. Nedvěd), Sysel, Bratršovský, Malínek (72. Němec) – Pohanka, Chmelík.
Ostatní výsledky 30. kola: Otrokovice - Šardice 3:1 (3:1), Konice - Uherský Brod 0:0, Rousínov - Boskovice 3:1 (2:0), Rosice - Vyškov 2:2 (0:1).