ŠARDICE – PELHŘIMOV 2:0

Favorit plnil svou roli hlavně v prvním poločase, ačkoliv se v něm skóre nezměnilo. „Šardice hrály výborně, na jejich půlce jsme byli minimálně. Na druhou stranu jsme je do vyložené šance nepustili, dobře jsme zahušťovali prostor před vlastní šestnáctkou,“ uvedl trenér Pelhřimova.

Po přestávce hosté zvedli hlavy, byli lídru divize vyrovnaným protivníkem, ale bohužel inkasovali. Vývoj zápasu hodně ovlivnila 55. minuta, kdy po podklouznutí stopera Kociána otevřel skóre Zapletal. „Potom jsme to otevřeli, snažili se o vyrovnání. Bohužel gól jsme nedali, naopak soupeř zisk bodů z brejku pojistil,“ popsal závěrečnou fázi zápasu Jiří Cerhan.

Góly: 55. Zapletal, 84. Kmeť. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Tomanec. ŽK: 3:4. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Moravec – Smrčka, Kocián, Vacek, Kořínek – Niederle (79. Kmoch), L. Máca (62. Čihák), Nepovím, Fišer – Krtek, Liška (69. Pikl).

HFK TŘEBÍČ - SLOVÁCKO B 1:2

Domácí poprvé zahrozili v 10. minutě, kdy se v gólové šanci na malém vápně ocitl Křivánek, ale chyběl mu klid v zakončení. Ve 24. minutě centroval domácí Baláž. Jeho přízemní centr dezorientovaný obránce hostí napálil přímo do hlavy vlastního brankáře Filipka. Ve 39. minutě hostující Hesek vyslal do samostatného úniku Dolinu, který se tváří v tvář Beera nemýlil - 1:0.

Třebíčští kontrovali v poslední minutě prvního poločasu, kdy Řezáč na pravém křídle uvolnil Baláže a ten našel centrem ve velkém vápně volného Křivánka – 1:1. Ve druhém poločase toho obě mužstva moc fotbalového nepředvedla a začalo se hrát až po vedoucí brance hostů ze 72. minuty.

Po chybě domácích se Višváder dostal ve velkém vápně k odraženému míči a prostřelil Beera. Domácí s cílem vyrovnat zaktivnili hru a v 77. minutě Pacholík z velkého vápna nastřelil břevno. V 82. minutě měl na noze opět vyrovnání Pacholík, ale z malého vápna nikým neatakován přestřelil. V 84. minutě se na penaltě k odraženému míči dostal střídající Florián, ale toho vychytal dobře postavený Filipko.

Góly: 45. Křivánek – 39. Dolina, 72. Višváder. Rozhodčí: Šenkýř. ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Třebíč: Beer – Vejmelka, Dvořák, Kopeček, Flekal – Baláž (78. Florián), Komínek, Pacholík, Křivánek (90. Malev) – Řezáč (78. Durda), Durajka.

V. MEZIŘÍČÍ – OTROKOVICE 1:1

Jako první vážněji zahrozil domácí kapitán Pokorný, jehož střelu Křížek vyrazil před sebe, ale Kratochvílova dorážka se mezi tři tyče nevešla. Na druhé straně byl v permanenci i Kučera, který vytěsnil střelu Dujky. Domácí šli do vedení po Netrdově akci. Míč se dostal k Pokornému, ten vystřelil a jeho tvrdou ránu tečoval Kratochvíl za záda bezmocného gólmana.

Jenomže hned o dvě minuty později přihrál Dujka Vaculíkovi a ten pohodlně vyrovnal. Poté se šance střídaly na obou stranách. Rozhodnout mohl v závěru Netrda, ovšem jeho nebezpečná střela jen těsně minula branku.

Góly: 37. Kratochvíl – 39. Vaculík. Rozhodčí: Sedlář. ŽK: bez karet. Diváci: 205. V. Meziříčí: Kučera – Z. Mucha, P. Mucha, Brychta, J. Krejčí – Dufek (85. Novák), Pokorný, Hort, L. Němec (88. Průša), Netrda – Kratochvíl (62. Beran).

VYŠKOV – ŽĎÁR N. S. 1:2

Domácí hráli na protiútoky. Ten první sice Pospíchal vychytal, ve druhém případě ovšem zadáci zatáhli za záchrannou brzdu a Lička domácí z penalty poslal do vedení. Žďár se snažil a odměna přišla po centru Malínka, který hlavou uklidil do sítě Mašek. Ve druhém dějství už byl Žďár lepší a po Heideho přihrávce šel Chmelík sám na branku, přehodil gólmana a zajistil Žďáru cenné tři body.

Góly: 11. Lička (PK) – 41. Mašek, 77. Chmelík. Rozhodčí: Goňa. ŽK: 2:3. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Žďár n. S.: Pospíchal – Heide, Suský, Šindelka, Vomela – Malínek, Otoupalík, Mašek (67. Karásek), Bureš (89. Sysel) – Bratršovský, Chmelík.
Ostatní výsledky 13. kola: Blansko - Konice 0:2, Uherský Brod - Napajedla 2:0, Protivanov - Rousínov 0:3, Boskovice - Rosice 3:1.
Příští kolo: Otrokovice - ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, Rosice - TŘEBÍČ, Napajedla - Boskovice, Rousínov - Uherský Brod, Slovácko B - Vyškov, VELKÉ MEZIŘÍČÍ - Šardice, Konice - Protivanov, PELHŘIMOV - Blansko.