JAROMĚŘICE - N. VES 3:0

Domácí začali šancí Václavka, kterou zneškodnil brankář Pavel Novotný. Pak se do slibné příležitosti dostal Neumann, ale místo střely volil nepřesnou přihrávku. Postupem času získávali půdu pod nohama hosté, kteří hrozili nejen z brejků či standardních situací, ale dostávali se do více šancí. Nejprve protáhl Chalupu v jaroměřické brance Radek Novotný. Pak po rohu hlavičkoval těsně vedle novoveský Havlík. Jaroměřice mohly udeřit těsně před pauzou, kdy David Karásek hlavou přehodil Pavla Novotného, ale míč skončil na břevně.

„V prvním poločase jsme byli hrozní a soupeř hrál velice dobře, měl dvě obrovské šance, ta hlavička po rohu byla gólová. My tam dělali velké chyby,“ hodnotil jaroměřický kouč Petr Kylíšek.

Na začátku druhého dějství zahrozila Nová Ves znovu po rohu se na zadní tyči ocitl volný Ondřejka, ale Chalupovu svatyni přestřelil.

Pak začali tlak stupňovat domácí. Nejprve po faulu na Novotného nastřelil z přímého kopu ze třiceti metrů tyč Musil. Jaroměřičtí se dočkali v 68. minutě, kdy Novotný uličkou oslovil Neumanna a ten tváří v tvář hostujícímu brankáři nedal šanci. Neuběhly ani čtyři minuty a vápnem Nové Vsi se po levé straně proháčkoval Míča a levačkou našel na malém vápně Neumanna. Jeho hlavičku sice Pavel Novotný vytěsnil na tyč, ale míč se od ní odrazil nešťastně opět ke gólmanovi a poté do sítě 2:0.

V 76. minutě rozjeté Jaroměřice podnikly další útok a hrdina zápasu Neumann nadvakrát překonal Pavla Novotného a zkompletoval tak hattrick.

„Ve druhé půlce jsme se zlepšili, jednoduše si přihrávali a více kombinovali. Během krátké doby jsme dali dva góly a zápas kontrolovali. Škoda jen dalších nevyužitých šancí, ale po tom prvním poločase jsem byl rád, že se to takhle otočilo,“ oddychl si jaroměřický lodivod.

„V prvním poločase jsme měli navrch i víc šancí, ale první branka, která padla po sérii chyb, nás jednoznačně zlomila. Pak jsme se naprosto zhroutili,“ konstatoval trenér Nové Vsi Vítězslav Machatka.

Góly: 68., 71. a 76. Neumann. Rozhodčí: Klement. ŽK: 1:3. Diváci: 125. Poločas: 0:0.Jaroměřice: Chalupa D. Karásek (81. Prokeš), Kopeček, Ošmera, Z. Karásek Novotný, Musil, Václavek, Trnka (46. Trnka) Míča, Neumann (87. Němec). Nová Ves: P. Novotný Kubík, Havlík, P. Šandera, J. Bureš T. Novotný (79. Nejedlý, R. Novotný, Starý, J. Šandera P. Bureš, Ondřejka. Nejlepší hráči: Neumann, Kopeček Havlík.

1. St. Říše 17 11 2 4 37:13 35

2. Bystřice 17 10 4 3 41:22 34

3. Humpolec 17 9 3 5 37:27 30

4. Ždírec n. 17 9 1 7 22:23 28

5. Okříšky 17 7 6 4 27:28 27

6. Čáslavice- 17 8 3 6 26:27 27

7. Sapeli Pol 17 8 2 7 31:29 26

8. Jemnicko 17 7 4 6 35:27 25