Blízko úspěchu byl i Žďár. Svěřenci trenéra Petra Nedvěda byli dvě minuty od penaltového rozstřelu s druholigovým Znojmem. Vyrovnanou partii hrála i Třebíč s nováčkem MSFL z Rosic, ovšem brzká červená karta domácího Svobody a následná penalta jí cestu zatarasily.

SLAVOJ POLNÁ – PELHŘIMOV 3:0

Domácí měli raketový začátek. Po rohovém kopu Lovětínského hlavičkoval nebezpečně Urbánek, ke kterému se míč ještě odrazil, a polenský stoper otevřel skóre.

Ani vytrvalý déšť neubral nic na kvalitě fotbalu, která byla velmi dobrá. Pelhřimov se snažil jednobrankové manko smazat, ale před brankou Skočdpoleho nebezpečný moc nebyl. To Polná měla nabito, pálila ze všech pozic a ve 27. minutě úspěšně zakončoval pěknou akci Lovětínský – 2:0.
Po změně stran domácí kontrolovali hru, nepouštěli hosty do vážnějších akcí a byl to opět Lovětínský, který parádní střelou pečetil výhru divizního nováčka.

Góly: 2. Urbánek, 27. a 75. Lovětínský. Rozhodčí: Chabiča. ŽK: 2:3. Diváci: 250. Poločas 2:0. Polná: Skočdopole – Bambula, Kučera, Urbánek, Takács – Adamec, Pražák, Lovětínský, Tlačbaba – Kaplan, Tomas (81. Holas). Pelhřimov: Zabloudil – Klofáč, Kocián, Vacek, Kmoch – Čihák, Fišer (61. Kubík), Průcha (71. Hložek), Benda – Papež (52. Vácha), Krtek.

ŽĎÁR N. S. – ZNOJMO 2:3

Dříve než se stačil druholigový favorit rozkoukat, musel dohánět jednobrankovou ztrátu. Po faulu na největší letní posilu Žďáru - exligového Aleše Chmelíčka, se k exekuci pokutového kopu postavil druhý navrátilec do sestavy Vojtěch Zedníček a bylo to 1:0. Znojemští se z obdrženého gólu po chvilce oklepali a svými velmi rychlými kombinacemi si vytvářeli tlak. Místo vyrovnání ale do přestávky stihli nastřelit jen břevno a několikrát nechali vyniknout Pospíchala.

To ve druhém poločase už hosté svůj mírný tlak v branky přetavili. První padl po zaváhání obrany. Pospíchala posléze znovu zachránilo břevno, ale v 60. minutě už kapituloval podruhé. Deset minut před koncem sice pozvedl domácí prapor Vomela, jenž dorážkou ze sedmnácti metrů srovnal, ale poslední slovo patřilo znojemskému Krhůtovi, který po centru ze strany propálil vše, co mu stálo v cestě. „Druholigový soupeř u nás potvrdil svoje kvality. Jsem rád, že jsme duel odehráli se ctí a neskončil nějakým vyšším rozdílem,“ zhodnotil zápas domácí kouč Petr Nedvěd.

Góly: 3. Zedníček (PK), 80. Vomela - 50. Zifčák, 60. Lacko, 88. Krhůt. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Žďár n. S.: Pospíchal – Doležal, Štursa, Turek, Vomela – Bureš, Heide, Pohanka (66. Mašek), Malínek – Zedníček (70. Hlouš), Chmelíček.

TŘEBÍČ – ROSICE 1:3

Hosté měli zkraje územní převahu, kterou korunovali v 10. minutě Dufkem. Třebíč o dvě minuty později zahrávala standardku z levé strany Smažilem. Ten na zadní tyči našel Komínka, který vrátil míč před branku, a Havránek hlavou vyrovnal. O osudu utkání rozhodla 28. minuta. Domácí Svoboda ve vápně fauloval Pšikala a kopala se penalta. Kupodivu všech rozhodčí vytáhl červenou kartu, ale Pšikal neměl míč pod kontrolou a ve vyložené šanci nebyl. Šustr pokutový kop proměnil.

Ve 48. minutě střídající Karásek vyslal na zteč rosické branky Smažila, po jehož centru na zadní tyči z dobré pozice hlavičkoval těsně vedle. Domácí byli i v deseti ve druhé půli aktivnější, ale branku již neohrozili. Hosté na konci využili otevřené hry soupeře a před Beerem osamocený Oprchal nadvakrát upravil na konečných 1:3.

Góly: 12. Havránek – 10. Dufek, 28. Šustr (PK), 90. Oprchal. Rozhodčí: Vostrejž. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (28. Svoboda). Diváci: 150. Poločas: 1:2. HFK Třebíč: Beer – Svoboda, Havránek (75. Kostelecký), Komínek, P. Čermák – Linhart, I. Čermák, Chlup (46. Karásek) – Florián (35. M. Chalupa), Novotný, Smažil.