ŠUMPERK – VRCHOVINA 2:0

Opatrný první poločas byl známkou toho, že šlo o klasický zápas o šest bodů. K brankářům si moc střel cestu nenašlo. A když už ano, tak pálil domácí Rozsíval či hostující Nespěšný jen do rukavic, nebo Nespěšnému scházel větší důraz v pokutovém území.

Po přestávce se Vrchovina radovala, její gól ale nebyl pro ofsajd uznán. Následně musel ze hřiště zraněný útočník Mbah. Po rozích vážně zahrozili i domácí, stav se po nebezpečné ráně z 12 metrů, která letěla nad, neměnil. V 68. minutě uviděl novoměstský Wolker žlutou kartu, na trávníku se začalo jiskřit a sudí Vojkovský rozdal ještě dalších sedm žlutých karer. Dvě z toho uviděl domácí Horák a Šumperk dohrával od 85. minuty o deseti. Jeho druhý zákrok odnesl zraněním Wolker.

Vrchovině však k důležitému bodu početní výhoda nestačila. V nastavení si naběhl na vysoký míč po rohu Purzitidis a potrestal Michálka i celou defenzivu. Nezaslouženou porážku korunoval Bača, po jehož faulu ve vápně zvýšil Rozsíval z penalty ve čtvrté minutě nastavení na 2:0.

Góly: 93. Purzitidis, 94. Rozsíval (PK). Rozhodčí: Vojkovský. ŽK: 6:4. ČK: 1:0 (86. Horák). Diváci: 100. Poločas: 0:0. Šumperk: Kreizl – Jindra, Purzitidis, Jurásek, Muzikant (64. Klimeš) – Nemeth, Rozsíval, Konečný (80. Rýznar), Horák – Podhorný (88. Dostál), Nimrichtr. Vrchovina: Michálek – Komínek, Michal, L. Smetana, Bača – Žák – Poul (82. Kyselý), Wolker (86. Russ), Kovář, Nespěšný – Mbah (50. R. Blažíček). Nejlepší hráči: Purzitidis, Rozsíval – Wolker.

HODONÍN – H. BROD 5:1

Domácí začali velice dobře, ze strany hostů to byl ustrašený vstup do zápasu. Nejdříve první šancí pohrdli, ale potom hosté udělali chybu v brejkové situaci, kterou Hodoním potrestal. Následně Hanus nastřelil tyč. Další šance přišla ve 25. minutě, kterou proměnil Červínek. Ve 37. minutě po trestném kopu Polácha trefil Paděra břevno. Před poločasem fauloval brodský gólman Soukal a následný pokutový kop kryl Hanusovi. Po přestávce začal aktivněji Slovan, ale postupem času opět převzali iniciativu domácí a Paděra přidal třetí gól. V 74. minutě už to bylo 4:0. Dvě minuty před koncem zápasu se po centru Hejkala prosadil debutant Fikar. V samém závěru zápasu vytvořil Slovan ještě individuální chybu, kterou potrestal Polách.

Góly: 7. Šturma, 25. Červinek, 58. Paděra, 74. a 90. Polách – 87. Fikar. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Hodonín: Petráš – Konečný, Kyselka (65. Víšek), Privrel, Fojtík, Červínek – Paděra, Šturma, Holešinský (86. Blahůšek), Polách – Hanus (76. Reška). H. Brod: Soukal – Křivka, Hekerle, Polívka, Háněl – Jiroutek, Prchal, Portyš (73. Fikar), Štědrý (80. Hloušek) – Tuhý (61. Hejkal), Vopršal. Nejlepší hráči: Polách, Konečný, Šturma.

PELHŘIMOV – UHERSKÝ BROD 1:5

Domácí zápas nezvládli. Brodští hned od úvodních minut jasně předváděli, kdo je na hřišti pánem. Do vedení je po první hrubce obrany celkem pohodlně dostal M. David, za dalších sedm minut se skóre pohnulo podruhé, po pěkné akci se trefil R. David. Domácí rezignovali po 19. minutě, kdy se trestuhodně nepodařil odkop Hložkovi a Jaroněk se při nabídnuté šanci nemýlil. Do poločasu se stejný hráč trefil po pěkné kombinaci podruhé. Po obrátce pokračoval nemastný neslaný výkon domácích, utkání se už jen dohrávalo. Obě strany se dočkaly po gólu, za zmínku stojí hlavně ten hostů, při němž se hezky uvolnil Jaroněk a akci vyšperkoval kličkou brankáři.

„Zápas velmi ovlivnil fakt, že jsme dostali do jedenácti minut dvě zbytečné branky po hloupých chybách. Momentálně nemáme kvalitu na to, abychom takhle těžká utkání otáčeli, soupeř hraje zaslouženě o postup a my jsme byli ve všech ohledech slabší,“ shrnul utkání zklamaný trenér Pelhřimova Martin Moravec.

Góly: 89. Bartoška – 5. M. David, 11., 43. a 69. Jaroněk, 19. R. David. Rozhodčí: Mayer. ŽK: 3:1. Diváci: 130. Poločas: 0:4. Pelhřimov: Matiášek – Chadim (46. Zelenka), Čížek, Vacek, Naniáš (73. Bartoška) – Bartoň, Jeřábek, Hanousek, Kmoch – Hložek, Mazač (46. Kostelecký). Uherský Brod: Kohoutek – Kúdela, Pochylý, Vrága, Nevařil, D. Marek – R. David, Pacl (79. Sedláček), Dolina (64. Michalec) – Jaroněk, Večeřa (71. Holík). Nejlepší hráči: Bartoň – Jaroněk, R. David.

ST. ŘÍŠE – BLANSKO 0:0

Na zápas s lídrem soutěže se Stará Říše připravila skvěle a Blansko si takřka celý zápas, kromě nebezpečného přímého kopu Schneidera, kterého vychytal Jícha, nevytvořilo. Mnohem nebezpečnější byli domácí, jenže těm to vůbec nestřílelo. Hned ve 2. minutě mohl se v dobré pozici ocitl Michal Pokorný, ale místo střely volil přihrávku. Po úniku Göth, který byl atakován a ještě zakončil, se Staroříšští marně dožadovali penalty. Nejblíže ke gólu měl Vácha, ale jeho hlavička orazítkovala břevno. Ze vzduchu se nedokázali prosadit ani Kadlec s Príborským.

Ve druhé půlce byli domácí dál lepší, ale po hodině hry jim nebyl vlastní gól hostů uznán pro ofsajd. V závěru běžel Rygl sám na gólmana, kterého trefil, a odražený míč nedokázal Tichánek nasměrovat do odkryté branky, takže Blansko si domů odvezlo šťastný bod.

Rozhodčí: Mikyska. ŽK: 2:1. Diváci: 125. Stará Říše: Jícha – Heide, Kadlec, Príborský, Dvořák – M. Pokorný (73. Tichánek), Merhaut, Göth, Rygl – Brnický (54. Cipruš), Vácha (68. R. Pokorný). Blansko: Prosecký – Koláček, Šplíchal, Gromský, Kuldan – Chloupek (84. Feik), Schneider, Buchta (54. Jarůšek), Mezlík, Nečas (79. Flachs) – Trtílek. Nejlepší hráči: Merhaut, Príborský – Schneider.

ŽĎÁR N. S. – BYSTŘICE 2:0

V úvodu se hrála vyrovnaná partie. Do první šance se dostal po rohu a následném centru Prášil, jeho hlavička letěla nad. V 16. minutě chtěl Zbytovský po faulu na Prášila zaskočit brankáře střelou na přední tyč, Jícha byl pozorný. Po chvíli domácí nacentrovali do bystřické šestnáctky, hosté nadvakrát nedokázali odvrátit balon do bezpečí, ten se vykulil za hranicí vápna, kam nabíhal Vomela, u míče byl před dobíhajícím Adamcem a po jejich střetu se pískala sporná penalta. „Hrál jsem balon a zároveň i protihráče, faul to byl, ale podle mě mimo vápno,“ řekl po zápase Adamec. Míč si postavil Veselý a tvrdou ranou do středu brány skóroval.

Po akci po levé straně mohl rychle vyrovnat Chocholáč, jeho projektil ze 16 metrů těsně minul pravou tyč. Ve 26. minutě Prášil po rychlém přechodu skvěle uvolnil Malého, který trefil jen dobře postaveného Jíchu.

Po přestávce vystřídal Nuhiče expres Jurnečka, který hned vyslal do šance Sodomku, ale ten na malém vápně gólovou šancí trestuhodně pohrdl. Na druhé straně mohl po Blahově pasu z poloviny hřiště vyrovnat Chocholáč, prodral se po prakticky jediném zaváhání stoperů Žďáru k balonu, z úhlu ale trefil jen zadní tyč. Fotbal se poté vytratil. Bystřice dobývala defenzivní val Žďáru. Z Fenclových hráčů občas zahrozil jen Jurnečka, jehož rychlé výpady dělaly hostům problémy. V 73. minutě zpracoval přetažený míč po standardce Malý, branku netrefil. V závěru nejdříve zahrozil Bureš centrem snášejícím se do brány a hned o minutu později bylo rozhodnuto. Zpětnou přihrávku na polovinu hřiště poslal s přehledem hrající Veselý na pravou stranu, Bureš přiťukl míč Trojánkovi, ten ho potáhl a následný ostrý centr si tělem smolně srazil do vlastní sítě Vícha.

Góly: 18. Veselý (PK), 87. vlastní Vícha. Rozhodčí: Dubravský. ŽK: 5:3. Diváci: 260. Poločas: 1:0. Žďár n. S.: Jícha – Bureš, Veselý, Wasserbauer, Vomela – Trojánek (87. Janů), R. Sodomka, Mašek, Válek, Nedvěd (76. Ujčík) – Nuhič (46. Jurnečka). Bystřice: Němeček – R. Sklenář, Vícha, Šponar, Blaha – Adamec, Padrtka, Zbytovský, Malý – Prášil (73. Mezník), Chocholáč. Nejlepší hráči: Veselý – Adamec, Zbytovský.

SLAVOJ POLNÁ – TASOVICE 1:2

První minuty patřily hostům, ale Veselého vychytal Skočdopole a Čermák napálil míč do tyče. Jak zakončovat, ukázal hostům Benda, jehož teč skončila v tasovické síti, a domácí vedli. Tentýž hráč mohl vzápětí zvýšit, ale v jasné pozici tentokrát selhal. Slavoj tak
o vedení v závěru poločasu přišel, protože nestačil pokrýt dorážejícího Kirschnera.

Ve druhé části to zkoušel z dálky Šimek, ale pálil nad branku. Velku šanci měl v 73. minutě Kirschner, který obešel beka i Skočdopoleho, ale odkrytou svatyni netrefil. Na druhé straně chtěli rozhodnout oba Urbánkové, ale snažili se marně. A tak v 89. minutě vymysleli tříbodovou akci hosté – rychlý brejk zakončil neomylně Machač.

Góly: 10. Benda – 45. Kirschner, 89. Machač. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 1:1. Diváci: 119. Poločas 1:1. Slavoj Polná: Skočdopole – Bambula, Kučera, Jakub Urbánek, Šimek – Jan Urbánek, Klíma, Fadrný, Zábrodský, J. Holub (82. Haala) – Benda. Tasovice: Pavliv – Hrazdílek, Mička, Lašák, Švarc – Blahoudek, Hrobař (63. Šuráň), Veselý, Čermák – Paul (79. Machač), Kirschner. Nejlepší hráči: Kučera – Hrobař, Kirschner.

ŽDÍREC N. D. – KOZLOVICE 1:2

O překvapení se fotbalisté Ždírce nepostarali. Kozlovice vstoupily do utkání mnohem lépe a klid na kopačky jim dala vedoucí branka z deváté minuty. Domácí ve druhém poločase navázali na dobrý výkon z toho prvního a dočkali se i zaslouženého vyrovnání. To však vydrželo pouze sedm minut, než po chybě obrany Ždírce vstřelil vítěznou branku Kozlovic střídající Žůrek. „Nehráli jsme špatně, soupeř měl snad pouze dvě střely na branku nebo šance a dokázal je proměnit. Ukázali svou zkušenost. Divize je o rozdílových hráčích a oni měli Žůrka, který potrestal naši malou chybičku a vstřelil vítězný gól. Trápí nás to celou sezonu, že děláme zbytečné chyby,“ říká trenér Ždírce Martin Slavík.

Góly: 67. Fikar – 9. Kaďorek, 74. Žůrek. Rozhodčí: Dorušák. ŽK: 3:1. Poločas: 0:1. Ždírec n. D.: Pometlo – Plíšek, Koutný, Štukhejl, Fikar, Slavík (76. Veselský), Klimeš, Pátek, Najman (46. Máša), Smejkal, Novotný (83. Zahradník). Kozlovice: Kadlec – Krejčíř, Martin Král, Heger, Michal Král, Kaďorek, Galetka (89. Panák), Schlehr (15. Žůrek), Drápal, Tomčík, Axamit. Nejlepší hráči: Štukhejl – Krejčíř, Michal Král.

Zbylý výsledek 27. kola: Přerov – Rosice 1:3 (0:3).

16. HAVL. BROD 27 4 9 14 27:55 21

Příští kolo: BYSTŘICE N. P. Šumperk, Uherský Brod Hodonín, Blansko ŽDÍREC N. D. Rosice SL. POLNÁ, Tasovice PELHŘIMOV, HAVL. BROD STARÁ ŘÍŠE, Kozlovice ŽĎÁR N. S., VRCHOVINA Přerov.