Vladislav navýšila náskok na prvním místě

Třebíčsko - Fotbalisté Vladislavi zvládli souboj týmů z velké čtyřky, když v rámci 23. kola okresního přeboru dokázali zvítězit v Třebenicích. Lídr využil zaváhání druhé Blatnice, která doma remizovala s Želetavou, a odskočil jí na tři body.

2.6.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vladimír Kopečný

HARTVÍKOVICE B – NÁMĚŠŤ B 0:4

Hosté měli od samotného úvodu více ze hry a svoji převahu také vyjádřili střelecky, když v deváté minutě skóre otevřel Milan Štrosz.
Další branky do sítě domácích padaly až po změně stran. Po čtyřech odehraných minutách zvýšil Michal Sobotka. Konto hostitelů třetím gólem v 69. minutě zatížil Lukáš Vaverka.

Lépe hrající tým Náměště po čtvrtém gólu sahal umístěnou k tyči hlavičkou kapitána Zdeňka Sobotky v 83. minutě, ale domácí brankář Kazatel vytáhl skvělý zákrok.

Ovšem hartvíkovický gólman přesto ještě jednou inkasoval. To nejprve hostující gólman Václav Kouklík z pokutového kopu trefil břevno a z následné dorážky na konečných 0:4 upravil druhým gólem v utkání Vaverka.

Góly: 9. Strosz, 49. M. Sobotka, 69. a 89. Vaverka. Rozhodčí: Rygl. ŽK: 2:1. Diváci: 20. Poločas: 0:1. Hartvíkovice B: Kazatel – J. Sýkora, Brach, Hadraba, Malý – Kopuletý, Kafka, Melkes, Matějek – M. Sýkora, Vlk. Náměšť-Vícenice B: Kouklík – Opálka, Nekuda, Špičák (46. Eliš), Kohút – M. Sobotka, Z. Sobotka, Franěk, Vaverka – Kučera (55. Krupička), Štrosz.

BOROVINA B – OKŘÍŠKY B 2:3

První šanci si připravili domácí, Konečného centr brankář Paděra minul, ale opatovští útočníci tak dlouho váhali, až obránci uklidili míč do bezpečí. Ve 45. minutě zpracoval hostující Klíma dlouhý balon za obranou domácích a pod vybíhajícím Spielvoglem – 0:1.

V 53. minutě zahrával borovinský Hricák trestný kop a rozběhnutý Pokorný hlavou vyrovnal. Jenže o deset minut později Klíma vybojoval roh a Pešek hlavou hostům vrátil vedení.

V 70. minutě se probíjel obranou Okříšek Pokorný. Pavelka jej zastavil za cenu faulu a musel předčasně pod sprchy. Nařízenou penaltu Pokorný proměnil – 2:2.

Velké štěstí měli hosté po akci Jandy, kdy si málem srazil obránce na míč do vlastní branky. V 81. minutě to před okříšským brankářem vypadalo jako na střelnici, ale Borovinským se dostat míč do sítě nepodařilo. Tři minuty před koncem netrefil Pokorný ve vyložené pozici.

V 89. minutě přišel trest. Klíma se protáhl po brankové čáře, přihrál před branku a Dokulil se postaral, že si hosté odvezou všechny body.

Góly: 53. a 70. (PK) Pokorný - 45. Klíma, 63. Pešek, 89. Dokulil. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (70. Pavelka). Diváci: 50. Poločas: 0:1. Borovina-Opatov B: Spielvogel - Kravka, Konečný, Hrůza, M. Kružík (46. Janda) - R. Pokorný, Hricák, Syrový, Zahrádka - Solař, Ošmera (81. Kružík). Okříšky B: Paděra - Pavelka, Dvořák, Rezek (77. Dokulil), Pešek - Šubrt, Milostný, Dokulil, Klíma - Vejmělka, Jůza.

CHLÍSTOV – DUKOVANY 3:1

Poslední tři utkání se domácím nedařila, ale dnes konečně začali hrát fotbal. V 15. minutě se Chlístovští dostali do vedení a nakonec zaslouženě utkání dovedli do vítězného konce.

Góly: 15. J. Novák, 30. M. Ježek, 57. L. Rygl – 88. Pislcajt. Rozhodčí: Příkazský. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 2:0. Chlístov: Krátký – Novák, Hrubáček, Mašek, M. Rygl - L. Rygl, M. Ježek, Kruška, P. Ježek - Bobek, Prchal (střídali: Vídeňský, Bárta). Dukovany: Marek Křišťál – Tůma, Čech, T. Křišťál, Polák - Železník, Miroslav Křišťál, Gazdík - Straka, Pislcajt (střídal: Pelán).

BLATNICE – ŽELETAVA 1:1

Zápas začal a už ve třetí minutě se domácí dostali do vedení, když Dalibor Pipáš tvrdou střelou mířil pod břevno.

Hosté přitlačili soupeře na jeho polovinu a vypracovali si několik slibných šancí. Ve 23. minutě nastřelil Pokorný břevno branky Želetavy.
Úvod druhé půle patřil hostům. Domácí trefili břevno Michalem Trnkou a pak měli dvě další gólové šance, které nevyužili. A tak přišel trest v 80. minutě, když rozhodčí nařídil pokutový kop, který proměnil Jičínský. Ten rozhodl o spravedlivé dělbě bodů.

Góly: 3. Pipáš – 81. Jíčinský (PK). Rozhodčí: Čurda. ŽK: 1.4. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Blatnice: Holík – M. Foltýn, Doležal, Tomšíček, M. Šabatka - Pospíšil, K. Trnka, T. Foltýn, Řeřucha - Pokorný (73. T. Šabatka), Pipáš (32. Svoboda). Želetava: Veselý – Dohnal, Jíčinský, Vranka, Malík - Kasáček (78. Viskot), Pavela, Mastný, Kounek (65. P. Ondráček) - M. Ondráček (81. Kos), Stehlík.

TŘEBENICE – VLADISLAV 0:1

Zúčastnění diváci se nedočkali nijak pohledného fotbalu. Rozhodčí v páté minutě neodpískal penaltu po faulu na Procházku a tím poškodil domácí celek. Hosté rozhodli v 55. minutě, když se po rohovém kopu hlavičkou se štěstím prosadil Petr Vyletěl.

Góly: 55. P. Vyletěl. Rozhodčí: Holý. ŽK: 1:2. Diváci: 180. Poločas: 0:0. Třebenice: Pospíšil – Totek, Kožnar, Smilek, Machát, Jaroš, Hrbáček, Čermák, Palát (15. V. Fiala) – Bárta (85. M. Svoboda), Procházka. Vladislav: Vyletěl - P. Vyletěl, Texl, Otruba, Kašpar, Martínek, Nováček, Slavík, Paločko – Krátký, Petz.

ROKYTNICE – PŘIBYSLAVICE B 5:2

Během sedmé minuty domácí dali dvě branky zásluhou Hobzy, ale do přestávky polevili. Utkání bylo velice vyrovnané a druhý poločas Rokytničtí přidali další tři branky. V 85. domácí Hobza neproměnil penaltu.

I přes korekci přibyslavické rezervy se jednalo o jasné vítězství Rokytnice, která díky tomu prodloužila sérii na čtyři vítězná utkání v řadě.

Góly: 1. a 7. Hobza, 51. a 65 Nosek, 77. M.Svoboda – 72. a 82. Holub. Rozhodčí: Cejpek. ŽK: 2.5. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Rokytnice: Veselý – Ferkl, P. Svoboda, Dalecký, Bílek – Hobza, J. Herbrych, Musil, Vahila - Nosek, R. Sochna (střídali: M. Svoboda, P. Sochna, V. Herbrych). Přibyslavice B: nehlášeno.

STAŘEČ - M.BUDĚJOVICE B 4:1

V utkání, které bylo pro hlavního rozhodčího pana Čejku jeho 5000., se hrál oboustraně vyrovnaný a pohledný fotbal. První poločas přinesl šance na obou stranách, ovšem bez gólového efektu.

Branek se diváci dočkali až ve druhé půli. V 50. minutě zahrával hostující Karásek přímý kop z 16 metrů a trefil přesně k tyči - 0:1.
Domácí čekali na vyrovnání do 66. minuty, když napřáhl z 25 metrů Malý. Po této brance Stařečtí ještě zvýšili aktivitu a Koreš v 72. minutě posílá hostitelský tým do vedení 2:1.

V 77. minutě zahrával stařečský Malý trestný kop z 20 metrů a jeho přesná trefa znamenala vedení 3:1. O dvě minuty později uzavřel gólový účet utkání domácí Koreš – 4:1. Obě mužstva podala dobrý, disciplinovaný výkon.

Góly: 66. a 77. Malý, 72. a 79. Koreš - 50. Karásek. Rozhodčí: Čejka. Bez karet. Diváci: 130. Poločas: 0:0. Stařeč: Krčál - Jelínek, Suchna, Královec, Chromý - Malý, Martenek, Mařan, Lauš – R. Ježek, Daňhel (střídali: Linhart, Koreš, Maštalíř). M. Budějovice B: Šťastný - Povolný, Nedvědický, Konvalina, Novotný, Buďa, Hanák, Brabenec, Kvapil, Kopeček, Karásek. (střídali: Stehlík, Pevný, Putyera).

KATEŘINA DOKULILOVÁ
PETRA DOKULILOVÁ

2.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Vražda mezi cizinci: Došlo k ní na ubytovně v Humpolci

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Jihlava – Více než deset milionů korun. Taková je bilance sobotního rozsáhlého požáru v jihlavské společnosti Kronospan v ulici Na Hranici v Jihlavě-Bedřichově. Hořela hala, ve které se zpracovávají OSB desky, dokonce musel být vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Oheň proto na několik dní odstavil výrobu ve firmě.

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Sáblíková bude pokračovat i po Pchjongčchangu

Žďár nad Sázavou – Odchod do sportovního důchodu? Ale kdeže. Láska ke sportu zvítězila. Martina Sáblíková přehodnotila své plány po olympijských hrách v Pchjongčchangu a hodlá se na dlouhém oválu se svými konkurentkami potkávat i nadále. Její fanoušci tak mohou mít radost.

Začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Náměšť nad Oslavou - Mezinárodní vojenské cvičení Ample Strike začíná. Uskuteční se od středy 23. srpna do úterý 12. září na základně vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou a na dalších místech v zemi.