Velká Bíteš se dočkala první výhry

Vysočina - Fotbalistům Okříšek začíná docházet dech. Tentokrát nestačili doma Na Havlíčkův Brod a klesli v tabulce na sedmé místo. Tabulku nadále vede Ždírec.

19.9.2011

Ilustrační fotografie.Foto: Eduard Hromadník

OKŘÍŠKY H. BROD 2:3

Domácí začali aktivněji, avšak výsledkem byly dvě střely Martina Řezáče vedle a Kotrbova hlavička skončila nad brankou. Hosté hru postupně vyrovnali a snadno a rychle se dostali do tříbrankového vedení. Dvakrát střílel přesně z hranice šestnáctky Petřík a dílo prvního poločasu dokonal přesným zakončením přímého kopu Zeman.

Okříšky zahájily ve druhém poločase stíhací jízdu a soupeře dostaly pod tlak. Hned po změně stran neprostřelil zblízka osamocený Jůza brodského gólmana Adamce. Poté utekl Miroslav Řezáč a vsítil premiérový gól v dresu Okříšek. O deset minut později centroval Večeřa, balon lehce líznul Kotrba 2:3. Domácí se tlačili do vápna, ale na vyrovnání již nedosáhli a tak tři body putují do Brodu.

Góly: 56. Miroslav Řezáč, 66. Kotrba 31. a 37. Petřík, 42. Zeman. Rozhodčí: Bína. ŽK: 3:1. Diváci: 150. Poločas: 0:3. Okříšky: Fiala - Jančok, P. Zeman, Voda, Večeřa - Rampír (56. M. Zeman), Martin Řezáč, Valenta (46. Jeřábek), Jůza - Miroslav Řezáč, Kotrba. Havlíčkův Brod: Adamec Halamka, Berky, Novotný, Semrád - Hejkal (67. Báča), Nechvátal, Zeman, Teplan (78. Švec) - Petřík, Šnobl (90. Pazderka). Nejlepší hráči: Řezáč Miroslav Adamec, Petřík.

ŽIROVNICE ČÁSLAVICE-SÁD. 2:1

Domácí podali velmi dobrý výkon, byli prakticky celý zápas lepším týmem, ale dost se natrápili v koncovce. V prvním poločase si vytvořili spoustu šancí, jenže z gólu se radovali jen ve 25. minutě. To po pěkné kombinaci unikl po křídle Pokorný a jeho přihrávku doklepl do sítě T. Houška. I po přestávce Slavoj hýřil aktivitou, ale hosté udeřili. Brejk založil dlouhým výhozem brankář Dítě a střídající Horváth překonal Tomíška. Domácí pokračovali v útočné hře a dočkali se zasloužené odměny. V 67. minutě Blažek našel Dvořáka, který zblízka do poloprázdné branky vstřelil vítězný gól.

Góly: 25. T. Houška, 67. Dvořák 55. Horváth. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (90. Kalay). Diváci: 120. Poločas: 1:0. Žirovnice: Tomíšek Knotek (77. Makovička), Kuš, P. Houška, Kněžínek Staněk, T. Houška, Dýnek, Dvořák (68. Svoboda) Pahr, Pokorný (58. Blažek). Čáslavice-Sádek: Dítě Bělák, Brabenec, Zikmund, Pokorný Vybíral (46. Bula), Šimek, Urban, Bajgl (72. Kalay) Čermák, Rygl (46. Horváth). Nejlepší hráči: Pahr, Kuš Urban.

PACOV BYSTŘICE 1:2

Hosté byli v prvním poločase lepší, vytvořili si více šancí, ale v 38. minutě jim muselo zatrnout. Na jejich branku postupoval osamocený Pěknic a gólman Dudáš musel ještě před pokutovým územím zatáhnout za záchrannou brzdu. Následovala červená karta a pro Bystřici nepříjemná situace, protože přijela pouze s jedním brankářem. Mezi tyče tak musel Veselý, jindy obvyklá opora zadních řad. Pacov chtěl po přestávce početní výhodu využít, začal útočně, ale do šance se nedostal. Naopak na druhé straně po dlouhém nákopu zaváhal Plachý a Holý poslal hosty do vedení. To potvrdil Prášil, který se po zbavení obránce trefil krásně do šibenice. Pacov stačil snížit Pěknicem, ale na závěrečný nápor už se nezmohl.

Góly: 82. Pěknic 55. Holý, 68. Prášil. Rozhodčí: Pfeiffer. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (38. Dudáš). Diváci: 120. Poločas: 0:0. Pacov: Plachý Miskai (70. Váňa), Kerouš, Zíka, Mařinec Stejskal, Kostroun, Jakub Vlach, Šlechta (61. Hrobský) Přibyl (30. L. Rybčák), Pěknic. Bystřice: Dudáš Hrubeš, Chocholáč, Vícha, Mitáš Krošlák, Zbytovský, Padrtka (40. Veselý), Illek Holý (73. Z. Sklenář), Prášil (86. Čech). Nejlepší hráči: Zíka Illek, Prášil.

VELKÁ BÍTEŠ SAPELI POLNÁ 2:0

Velká Bíteš toužila po prvním vítězství a proti nováčkovi přeboru za ním vykročila rázně. Svého soupeře zatlačila a vytvořila si i šance. Do vedení ji dostal v 18. minutě Nekuda, který hlavičkoval do sítě po centru Ivančíka. Za dalších dvacet minut se k odraženému míči dostal Dvořák a dal tak výsledku definitivní podobu. Domácí ještě třikrát rozezvučeli břevno (z toho dvakrát Pohl), hosté byli v ofenzivě neškodní. Za celý zápas si nevytvořili žádnou vyloženou šanci.

Góly: 18. Nekuda, 38. Dvořák. Rozhodčí: Švehla, ŽK: 2:3. Diváci: 130. Poločas: 2:0. Velká Bíteš: Šula Kopáček, Kerber, T. Pelán, Horký Dvořák (74. T. Loup), Nekuda, Pohl, Ivančík (86. Nerad) O. Loup, Pokorný. Sapeli Polná: Koubek Černý, Tržil, Zeman (63. Šebesta), Slezák Brnický, Vacek, Morkus, Zamazal - Špendlíček, Rychecký (79. Musil). Nejlepší hráči: O. Loup, Pohl, Pokorný.

JAROMĚŘICE HUMPOLEC 3:4

V utkání se nakonec strhla přestřelka, i když v první poločas byl na góly chudší. Z jaroměřické půdy si nakonec odvezli všechny body šťastnější hosté, kteří trestali chyby v obraně soupeře, a tak si týmy místa v tabulce nevyměnily. Humpolec poslal do vedení ve 34. minutě Kameš, ale domácí ještě do přestávky odpověděli Neumannem. Vstup do druhé půle vyšel lépe Humpolci, kterému vrátil vedení Kubíček. Na rozdíl dvou branek zvýšil v 56. minutě Pícha. Když hostitelé vsítili kontaktní branku Neumannem, tak netrvalo dlouho a humpolecký Pikl zvýšil na 2:4. Hráči Destrukce stačili v závěrečné pětiminutovce už jen korigovat třetím gólem Neumanna, jehož hattrick na body nestačil.

Góly: 36., 58. a 86. Neumann 34. Kameš, 47. Kubíček, 56. Pícha, 64. Pikl. Rozhodčí: Petr ml.. ŽK: 5:3. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Jaroměřice nad Rokytnou: Chalupa Václavek, Ošmera (59. Rambousek), Z. Karásek, M. Karásek Míča, Musil, Novotný, Kotačka, Hambálek (61. Macháček) Neumann. Humpolec: Kříž Černík, Kříženecký, Paťha, Kubíček (90. Novák), Pikl, Pícha, Nepovím, Kopic, Kameš, Honzárek. Nejlepší hráči: Neumann Pikl, Kameš.

STARÁ ŘÍŠE-JEMNICKO 2:0

Skóre vyrovnaného zápasu otevřel už v 7. minutě Tichánek, který proměnil pokutový kop a s přehledem tak potrestal faul na svého spoluhráče 1:0. Domácí se dál hnali za zvýšením náskoku, a to se jim taky povedlo. Ve 14. minutě si Brnický povodil obránce a propálil hostujícího brankáře 2:0. Do poločasu se už hrálo bez branek. Domácí ze Staré Říše tak udrželi slibné vedení 2:0.

Druhý poločas začal v opatrnějším tempu. První vážná situace se odehrála v 56. minutě, a to když domácí obránce ve vápně zfauloval jemnického hráče. Následný okamžik si ale hráči Jemnicka za rámeček nedali. Místo kontaktního gólu se ukázal domácí brankář Neuman, který penaltu s přehledem zlikvidoval.

Góly: 7. Tichánek, 14. Brnický. Rozhodčí: Hicker. ŽK: 3:3 ČK: 0:1 (88. Kříž). Diváci: 250. Poločas: 2:0. Stará Říše: Neuman Hekrle, Valo (48. Osumanu), Kadlec, Dvořák M. Pokorný, Merhaut, Tichánek, Bartoš Brnický (46. Rýgl), R. Pokorný (76. Kratochvíl). Jemnicko: Kopeček Štancl, Kincl, Koutný, Kříž Tesař, Šplíchal , M. Krejča, T. Krejča Habr (60. Štumpl), Grün. Nejlepší hráči: Neuman, Kadlec, Bartoš.

ŽDÍREC N. D. M. BUDĚJOVICE 2:1

Favorizovaný Ždírec vstoupil do utkání jako uragán, ale dvě šance Koloucha a Novotného zůstaly nevyužity. Po půl hodině hry po ose Čalkovský Novotný Klimeš se prosadil posledně jmenovaný a otevřel skóre. Ve druhém poločase tlak domácích pokračoval, ale z ojedinělého protiútoku hosté vyrovnali. Rozhodnutí padlo dvacet minut před konce, kdy po rohu Čalkovského si dali hosté vlastní gól. „Zasloužené naše vítězství, když rozhodl vlastní gól hostů. Bohužel naše produktivita byla špatná,“ řekl k zápasu ždírecký trenér Miroslav Plíšek.

Góly: 31. Klimeš, 71. vlastní 55. Kamil Svoboda. Rozhodčí: Beneš, ŽK: 3:0. Diváci: 120. Ždírec: Rezničenko Pleva (73. Klupka), Kysilko, Blažek, Sysel Smejkal (54. Pátek), Čalkovský, Novotný, Kučera Klimeš, Kolouch. M. Budějovice: Klouda Novotný, Toman, Busta, Karel Svoboda Buďa, Švanda, Stehlík, Pevný (76. Bratrů) Škoda, Kamil Svoboda. Nejlepší hráči: Blažek, Kolouch Klouda.
Příští kolo: Sapeli Polná - H. Brod, Humpolec Okříšky, Herálec HB - Jaroměřice n. R., Jemnicko - Nová Ves, Čáslavice-Sádek - Stará Říše, Bystřice Žirovnice, M. Budějovice Pacov, V. Bíteš - Ždírec n. D.
19.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Květinová výstava se stěhuje ze školy na obecní úřad

Velká cena města Třebíče se poběží už po pětatřicáté

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.