JEMNICKO – HAVL. BROD 3:3

Hosté měli od úvodu více ze hry a lépe kombinovali. Svoji převahu korunovali vedoucím gólem Hübnera ve 29. minutě. Jemnicko odpovědělo o dvě minuty později Michalem Krejčou. Tentýž hráč za další dvě minuty poslal domácí celek do vedení.

Do té doby byla hra vyrovnaná, ale poté začali přebírat iniciativu hostitelé. Jemnicko však převahu vyjádřit nedokázalo. Morkus posupoval sám na hostujícího brankáře, ale neskóroval. To Brodští potrestali gólem do šatny, ve 45. minutě vyrovnal Vácha.

Zkraje druhé půle byla hra vyrovnaná. Jenomže postupem času začali získávat půdu pod nohama hosté a v 54. minutě Havlíčkův Brod poslal do vedení Tůma. Alespoň bod zachránil pro Jemnicko po rohu v 82. minutě Jan Kříž.

Góly: 31. a 33. M. Krejča, 82. J. Kříž – 29. Hübner, 45. Vácha, 54. Tůma. Rozhodčí: Straka. ŽK: 3:4. Diváci: 120. Poločas: 2:2. Jemnicko: Růžička – J. Kincl, Z. Kincl, F. Kříž, Sevelda – Tesař, M. Krejča, Koutný, Morkus (81. Tobolka) – J. Kříž (67. Gardoň), Grün. Havl. Brod: Rezničenko – Bláha, Novotný, Tůma, Mišta – Hübner, Šimoníček (37. Ganobjak), M. Mareš, Pajer (86. Kunc) – Vácha, Adam. Nejlepší hráči: M. Krejča, Koutný – Vácha.

BYSTŘICE – POLNÁ 2:1

Bystřice začala hodně aktivně a zaslouženě šla do vedení. Střelec posledních zápasů Prášil se předvedl tentokrát v roli nahrávače a jeho efektivní průnik a přiťuknutí zakončil bez problémů Holý. Hned o pět minut později se po další kombinaci dostal k míči Illek, oklamal obránce a chladnokrevně překonal Skočdopoleho. Domácí byli při chuti a měli minimálně čtyři vyložené příležitosti. Polná začala vystrkovat růžky později a dočkala se i snížení, když se po kombinaci ve vápně dostal z otočky k nekompromisní střele pod břevno Kučera. Druhý poločas si Polná vytvořila tlak, ve svých šancích ale selhala. Pojistit bystřické vedení mohl v závěru z protiútoku střídající Čech, ovšem Skočdopole jeho úmysl vystihl.

Góly: 7. Holý, 12. Illek – 38. Kučera. Rozhodčí: Bína. ŽK: 1:3. Diváci: 200. Poločas: 2:1. Bystřice: Dudáš – Chocholáč, Veselý, Vícha, Mitáš – Špatka (70. Buchta), Illek, Zbytovský, Holý (88. Nepejchal) – Prášil (76. Čech), Horák. Polná: Skočdopole – Takács (70. Klíma), Kučera, Mezera, Kratochvíl – Adamec, Tlačbaba, Holas, Tomas (43. Oberreiter, 82. Holub) – Kaplan, Kovář. Nejlepší hráči: Prášil, Holý – Holas.

OKŘÍŠKY – ST. ŘÍŠE 3:4

V Okříškách přišla na fotbal opět početná skupina diváků, kteří museli být s průběhem spokojení. Zápas, ve kterém hosté vedli již 3:0, a přesto domácí srovnali. Ovšem nakonec rozhodl ve prospěch Staré Říše šťastným gólem Merhaut v 80. minutě. Skóre se poprvé měnilo ve 28. minutě, kdy si naběhl na centrovaný míč Tichánek a hlavou poslal hosty do vedení. Poté skóroval Brnický po standartní situaci, kdy se k němu odrazil míč.

Hned po změně stran utekl Štěpnička a bylo to hrozivých 0:3. Po individuálním průniku Jůzy vykřesal jiskřičku naděje pro Okříšky Řezáč. Celek z Jihlavska hodně znervózněl Jančok, který se trefil hlavou po rohovém kopu – 2:3. V 75. minutě domácí dokonce vyrovnali, když utekl Řezáč a předložil míč do tandemu Kotrbovi. Na gól Merhauta deset minut před koncem už však domácí nestačili zareagovat.

Góly: 62. Řezáč, 65. Jančok, 75. Kotrba – 28. Tichánek, 34. Brnický, 48. Štěpnička, 80. Merhaut. Rozhodčí: Švec. ŽK: 3:0. Diváci: 230. Poločas: 0:2. Okříšky: Fiala - Tekal, Zeman, Večeřa, Dočkal (86. Široký) - Jůza, Jančok, Malý, Řezáč - Valenta (52. Tůma), Kotrba. Stará Říše: Neuman – Brnický, Merhaut, Kratochvíl - Bartoš, Ansuma, Sláma, Chramosta (83. Rygl) – Osumanu (88. R. Pokorný), Tichánek, Štěpnička (54. M. Pokorný). Nejlepší hráči: Malý - Štěpnička, Tichánek.

JAROMĚŘICE – HUMPOLEC 0:1

Domácí byli od úvodu lepší po všech stránkách. Jaroměřice v úvodní desetiminutovce nastřelily Čermákem břevno a tyč. Jenomže po několika dalších střeleckých možnostech domácích ze střední vzdálenosti udeřilo na druhé straně. Ve 43. minutě z třiceti metrů napřáhl Tomáš Kopic a jeho střelu jaroměřická obrana zasáhla tak nešťastně, že míč skončil za zády brankáře Piska. Jaroměřičtí do druhého poločasu vlétli, ale Neumann ve vyložené pozici selhal. Humpolec, který na Třebíčsko přijel bránit, a udržet čisté konto se mu nakonec podařilo.

Gól: 43. Kopic. Rozhodčí: Novák. ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Jaroměřice nad Rokytnou: Pisk – Brabenec, Ošmera, Václavek, Urbánek – M. Karásek (83. Hambálek), Z. Karásek (65. Kalay), Chládek, Čermák, Vybíral – Neumann. Humpolec: Kříž – Hes, Pecha, Černík, Machala - Paťha (89. Beránek), Zelenka (61. Kubíček), Jeřábek, Kopic - Kříženecký, Štěpán. Nejlepší hráči: Čermák – Černík, Zelenka.

HERÁLEC – PACOV 3:1

Pouťové utkání se divákům muselo líbit, oba týmy sehrály zápas plný nasazení, kterému nechybělo několik pohledných fotbalových momentů.
Střelecký účet utkání otevřel hlavou po rohovém kopu pacovský Koller. Domácí však kontrovali hned z následného rozehrání – Vašák utekl po křídle a naservíroval Hralovi, který bez problémů srovnal. Ve 24. minutě se řítil na Březinu hostující Váňa, ale herálecký gólman střelu bravurně vyrazil.
Druhý poločas začali lépe domácí. Mašek byl v 51. sražen v pokutovém území a sám postižený si s penaltou poradil – 2:1. Poslední branku utkání viděli diváci v 83. minutě, když Fukan nádherně našel Pátka, který zavěsil do odkryté branky a potvrdil zasloužené vítězství Herálce.

Góly: 6. Hrala, 51. Mašek (PK), 83. Pátek – 5. Koller. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (87. Hartl). Diváci: 320. Poločas: 1:1. Herálec: Březina – Ganobjak, J. Stojan, Klement, Fukan (87. Kuchta) – Hrala (89. Paclík), Král, Mašek, Filipský – Vašák (78. L. Stojan), Pátek. Pacov: Hartl – Praveček, Kerouš, Koller (46. Přibyl), Zíka – Váňa, Rybčák, Stejskal, Gavrecký (88. Jíša) – Maršík, Kokeš. Nejlepší hráči: Klement, Vašák, Březina.

NOVÁ VES – TŘEBÍČ B 3:3

V Nové Vsi se hrál zápas o dvou rozdílných poločasech. V tom prvním třebíčská juniorka vyučovala domácí z fotbalové moderny, byli ve všech herních činnostech lepší. Už ve 12. minutě rozebrali hosté domácí obranu a Kostelecký otevřel skóre. Domácí působili těžkopádným dojmem, a když Chalupa zvýšil na 0:3, tak se zdálo, že je po zápase.

Jenže potom Nová Ves vytasila své tradiční zbraně, bojovnost a důraz. Po závaru ve velkém vápně hostí se k tyči trefil T. Pohanka a vykřesal naději. Nastartoval tím tak tlak domácích, který vyústil ve vyrovnání. Remíza je tedy zasloužená.

Góly: 55. T. Pohanka, 70. Havlík (PK), 76. P. Bureš - 12. Kostelecký, 31. Venhoda, 50. Chalupa Rozhodčí: Fabeš, ŽK: 1:3. Diváci: 180. Poločas: 0:2. Nová Ves: Fuksa – Kubík, T. Pohanka, Havlík, Krejčí – Šandera, Ondřejka, R. Novotný, Starý (72. T. Novotný) – L. Čech, P. Bureš. Třebíč B: Kruba – Kresa, Brabenec, Kučera, O. Venhoda – Malý, Sedláček (90. Uhlíř), Chalupa, Benda – Kostelecký (83. Tržil), L. Venhoda. Nejlepší hráči: Ondřejka - Kostelecký, Chalupa.

V. BÍTEŠ – M. BUDĚJOVICE 2:3

Domácí začali náporem, ze kterého pramenilo brzké vedení. Po centru do šestnáctky sice Pokorný ve vyložené šanci selhal, ale dorážka Pohla už brankou skončila. Bíteš mohla vedení pojistit, ale v cestě jí stála zbrklost nebo skvělá práce hostujícího Kloudy.

Ve druhé půlce měli převahu hráči Moravských Budějovic a po rohu vyrovnali. Následně za ruku ve vápně kopal penaltu J. Šplíchal a až napodruhé překonal Šulu. Vzápětí odpověděl šťastným gólem Kopáček, jehož centr zapadl nečekaně do branky. A to nebylo vše. V 88. minutě šel Pohl sám na gólmana, kterého přehodil, ale míč na poslední chvíli vykopli z brány obránci. Z následného protiútoku se pak zrodil rozhodující gól, o který se postaral Černý. Závary před hostující brankou v nastaveném čase už totiž branku nepřinesly.

Góly: 6. Pohl, 79. Kopáček – 75. a 78.(PK) J. Šplíchal, 89. Černý. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas 1:0. V. Bíteš: Šula – Šeba, Pelán, Körber, Loup – Kopáček, Nekuda (68. Čech), Pohl, Ivančík – Pokorný (80. Rozum), Dvořák. M. Budějovice: Klouda – Novotný, L. Šplíchal, Toman, Buďa, - Veselý (60. Forman), Nevařil (74. K. Svoboda), Pařízek, Černý – Škoda, J. Šplíchal. Nejlepší hráči: Šula – Klouda, J. Šplíchal.