V Třebíči padly tři góly za tři minuty

Třebíč/Velké Meziříčí - Druhé kolo Poháru ČMFS si zahrají Velké Meziříčí, které porazilo v penaltové loterii Žďár, a podle očekávání Jihlava. Ta zvítězila v Třebíči stejným výsledkem jako před rokem, 4:1.

28.7.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vladimír Kopečný

TŘEBÍČ - JIHLAVA 1:4

Hosté se dostávali do tempa pomaleji, ale potom udeřili slepenými góly Rabušice. Nejdříve byl důrazný po rohovém kopu Dupala a vzápětí využil opět hlavou centr Vepřeka - 0:2. „Snažili jsme se soupeři postup co nejvíce znepříjemnit. Věděli jsme, že dává hodně gólů po standardkách, ale bohužel jsme je nedokázali ubránit,“ posteskl si domácí trenér Libor Zelníček.

Jeho svěřenci se přesto dostali na chvilku do zápasu. Smažil využil podklouznutí Gabriela, po Jedličkovi se k míči dostal Karásek, dloubákem přehodil Vojáčka, a ukončil tak divokou tříminutovku. A ve 40. minutě mohlo být ještě veseleji, Koníř však po přesném centru Karáska hlavičkoval nad. „Kdyby Ivo dal gól, mohl se zápas vyvíjet jinak,“ litoval Zelníček.

Po přestávce už Jihlava opanovala hru a přidala ještě další dva góly. V 64. minutě vyrazil Beer hlavičku Faldyny, jenže jen ke Kadlecovi, jenž zvýšil na 1:3. Skóre potom uzavřel z penalty Faldyna, když potrestal faul Beera na rychlonohého Tecla.

„Ve fotbale není jednoduchý zápas, ale dnes jsem spokojený. Dali jsme čtyři góly a vytvořili se ještě další šance. Splnili jsme jasně podmínku postoupit dál,“ zhodnotil utkání jihlavský kouč Karol Marko.

Góly: 36. Karásek - 34. a 35. Rabušic, 64. Kadlec, 73. Faldyna (PK). Rozhodčí: Hájek, ŽK: 0:0. Diváci: 500. Poločas: 1:2. Třebíč: Beer - Václavek, Kopeček, Vejmelka, Jedlička - Adamovl, Linhart, Flekal, Smažil - Koníř, Karásek. Jihlava: Vojáček - Gabriel (61. Veselý), Kadlec, Tlustý, Vepřek - Dupal, Gába, Drábek (72. Lovětínský), Cihlář - Faldyna, Rabušic (61. Tecl).

V. MEZIŘÍČÍ - ŽĎÁR N. S. 1:1, PK 3:2

Skóre otevřel Zedníček, který využil lahůdkové vysunutí patičkou od Horáka. Velké Meziříčí mohlo hned vzápětí srovnat, ale Loup při úniku trefil Pospíchala. Co všechno se dá spálit, ukázal divákům domácí mladíček Kratochvíl, který si zaběhl za obranu, obešel i Pospíchala, ale sám před brankou si ještě míč nepochopitelně dával na silnější nohu, než mu ho obránci ukopli do bezpečí. „Neproměnění takových šancí je trestuhodné,“ uznal po utkání domácí kouč Miroslav Karpíšek.

I po přestávce byl jeho tým nebezpečnější. Kýžené vyrovnání přišlo až po standardce Horta, po které přehlavičkoval vyběhnuvšího Pospíchala Pokorný. „Špatně jsme to tam pokryli, zbytečný gól,“ řekl žďárský trenér Petr Nedvěd.

O tom, kdo si ve 2. kole zahraje proti prvoligovým Českým Budějovicím, musel nakonec rozhodnout až penaltový rozstřel. „Je to loterie. Přiznám se, že jsme s penaltami vůbec nepočítali a ani je netrénovali,“ řekl Nedvěd, který ale bral vyřazení s nadhledem: „Zahrát si proti Českým Budějovicím je samozřejmě lákadlo, ale my tenhle zápas brali spíš jako další přípravu.“

Atraktivního soupeře tak uvidí ve Velkém Meziříčí.

Góly: 76. F. Pokorný - 34. Zedníček. Penaltu proměnili: Hort, Průša, Fober - Mašek, Heide. Neproměnili: Pokorný - Šindelka, Zedníček, Horák. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 4:3. ČK: 0:1 (81. Bratršovský). Diváci: 320. Poločas: 0:1. V. Meziříčí: R. Invald - Z. Mucha (85. Berka), Fober, P. Mucha, J. Krejčí - Hort, Průša, O. Loup (56. Pánek) - F. Pokorný, L. Němec (72. Havlíček) - Kratochvíl. Žďár n. S.: Pospíchal - Řeháček, Heide, Šindelka - Otoupalík - Litochleb (90. Růžička), Bratršovský, Mašek, Pátek - Horák, Zedníček.

PAVEL MIKEŠ
ONDREJ DUDÁŠ

28.7.2008 VSTUP DO DISKUSE

Vodní zdroje jsou na historickém minimu

Starší dorostenci HFK Třebíč (v červeném) neproměňovali šance ani ve Velkém Meziříčí a opět prohráli.

Dorostenci opět doplatili na koncovku

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Vodaři usilují o propojení hlavních přivaděčů pitné vody

Třebíč - Vody ubývá. Podzemní zdroje jsou na historickém minimu a hladina den ode dne klesá i na Vranovské přehradě, která je zásobárnou pitné vody pro Třebíčsko. O vývoji situace Deník hovořil s ředitelem třebíčské vodárenské společnosti Jaroslavem Hedbávným.

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Jihlava – Výsledek se opakoval. Hokejisté Jihlavy prohráli i na domácím ledě s Olomoucí 1:2. Stejné skóre se totiž v přípravě obou extraligových celků zrodilo i před třemi týdny na Hané. Dukla po bezbrankové první třetině vedla díky Zemanovi, ale o pět minut později srovnal Řípa a na začátku třetí periody udeřil Sundher.