Poslední přípravné zápasy před sezonou ostatním celkům nevyšly. S remízou se museli spokojit Jemnicko, Budišov i Stařeč. Rokytnice těsně prohrála v Černíči a Moravské Budějovice i Dukovany dokonce utrpěly debakl.

DOBŠICE – M. BUDĚJOVICE 5:1
Utkání se hrálo za úmorného vedra, ale na projevu mužstev to nebylo znát. K vidění byl otevřený a vyrovnaný fotbal, ale domácí byli úspěšnější v proměňování šancí. „Průběh zápasu naprosto neodpovídá dění na hřišti,“ má jasno trenér Moravských Budějovic Jaromír Klouda.

Gól M. Budějovic: Stehlík. Poločas: 1:0. Moravské Budějovice: Jelínek - P. Benda, Novotný, J. Benda, Kratochvíl - Veselý, Pařízek, Stark, Švanda, Puchnar - Kosmák (46. Stehlík).

ÚNANOV – JEMNICKO 1:1
První poločas se hrálo ve vysokém tempu a oba týmy byly dobře vybavené technicky. Domácí šli po změně stran do vedení gólem z přímého kopu. Jemnicko však ze závěrečného tlaku alespoň vyrovnalo. „Se zápasem jsem spokojený,“ hodnotí kouč Jemnicka Zbyněk Kincl.

Gól Jemnicka: 74. P. Tesař. Poločas: 0:0. Jemnicko: Kopeček - Máca, Koutný, Z. Kincl (Nikrmajer), Svěrák - Rejthar, P. Tesař, Smetana (O. Tesař), J. Kincl - Krejča, Anděl (Hošek).

N. SYROVICE – JEVIŠOVICE 5:2
Zápas nabídl pohledný kombinační fotbal. Více šancí však měli domácí, kteří také po zásluze zvítězili. „Poslední přípravné utkání splnilo očekávání. V neúplně kompletní sestavě jsme dokázali soupeře přehrát. Výsledek spravedlivě ukázal dění na hřišti,“ těšilo novosyrovického lodivoda Jana Prígla.

Góly: N. Syrovic: M. Sosnar 2, Dvořák 2, Weidenthaler. Nové Syrovice: Pavel Novák - Weindenthaler, V. Procházka, Toman, Janoušek - Zerza, Železný, Dubský, Svoboda - Dvořák, M. Sosnar.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – MĚŘÍN 1:1
První půlhodinu byli domácí lepší a zaslouženě se dostali brankou Karla Nováčka do vedení. Ke konci poločasu se hra vyrovnala. Druhé dějství Budišov vypadl z tempa a Měřín zaslouženě srovnal. Hosté měli další šance, které zlikvidoval výborný brankář Trnka. „Spokojený jsem jen s prvním poločasem, kdy jsme měli navrch. Ve druhé půlce naši kluci z béčka, kteří dostali příležitost, odpadli fyzicky. Hlavně se projevilo to, že soupeř nasadil do hry plnohodnotné hráče,“ podotýká trenér Budišova-Náramče Libor Švec, který s přípravou moc spokojen nebyl.

„Ani jeden zápas jsme kvůli dovoleným, práci nebo zraněním, nebyli kompletní. Na druhou stranu dostali šanci hráči z širšího kádru, což se může v sezoně hodit. Snad budeme na soutěžní ročník v silnějším složení jako loni,“ přeje si Švec, jehož tým dvakrát za sebou obsadil v tabulce I. A třídy druhé místo.

Gól Budišova: 12. K. Nováček. Poločas: 1:0. Budišov-Nárameč: Trnka – Molnár, Věžník, Dvořák, Klíma – Pažourek, Votoupal, Obůrka, Čech – K. Nováček, J. Sedláček. Střídali: Jakubec, Holubář.

DUKOVANY – FK ZNOJMO 0:7
Hosté měli více ze hry a převahu proti oslabenému soupeři vyjádřili také střelecky. „Nějaké šance jsme měli, ale neproměnili je. Soupeř byl fotbalovější,“ uznal dukovanský trenér Rostislav Štork.

Poločas: 0:3. Dukovany: Marek Křišťál (46. Boreš) – Pelán, Kunc, J. Fojtášek, M. Fojtášek – Pislcajt, Škoda, Černý, Michalica – Řezáč, Jeřábek. Střídal: Hrubeš.

ČERNÍČ – ROKYTNICE 2:1
Domácí byli zpočátku lepší, ale pak hosté vyrovnali hru. Rokytnice si nepohlídala nákop a inkasovala. Ve druhém poločase vyrovnal Železník. Když utkání spělo k remíze, fotbalisté Černíče v úplném závěru rozhodli. „Částečně jsem už byl spokojen. Škoda, že jsme ještě nebyli kompletní. S hrou jsem až na inkasovaný gól spojen. Pokud budeme hrát v plné sestavě, nemusíme se I. B třídy bát,“ shrnul rokytnický kormidelník Pavel Vranka.

Gól Rokytnice: Železník. Poločas: 1:0. Rokytnice: Široký (46. Hobza) – Herbrych, Sochna, Jičínský, J. Hakl – Štork, A. Štefánek, Vahila, Veleba – Prokeš, Železník. Střídal: Jílek, Bartejs.

STAŘEČ – PŘIBYSLAVICE 3:3
Hosté se v první minutě ujali vedení. Následoval vyrovnaný fotbal. Domácí však začali být od 20. minuty lepší a hlavou po rohu vyrovnal Kaňka. Tentýž hráč ještě do poločasu hlavou zužitkoval centr Rambouska – 2:1. Zkraje druhé půle se zranil přibyslavický brankář a utkání se na pět minut přerušilo. Pak se prostřídaly sestavy na obou stranách a hrálo se za mírné převahy Starče.

Jenže domácí obrana se dopustila chybné malé domů a bylo vyrovnáno. Hostitelům vrátil vedení Pysk. Jenže pět minut před koncem stařečská defenziva opět chybovala, a tak se oba týmy rozešly smírně. „Dobrá příprava, měli jsme ve Starči pouť, přišlo přes 200 diváků a zápas se i přes velké vedro vydařil,“ shrnul domácí kouč František Prokop.

Góly Starče: Kaňka 2, Pysk. Poločas: 2:1. Stařeč: Obůrka – Pysk, Marek Vodička, Lauš, Rambousek – M. Linhart, Zejda – Ježek, Bříza, Tomek – Kaňka. Střídali: Smejkal, R. Linhart, Jahoda, Strouha.