ROUSÍNOV - TŘEBÍČ 1:2

V úvodních minutách zápasu byli domácí aktivnějším mužstvem, ovšem brankové příležitosti si nevytvořili. Zato Třebíč zahrozila v 26. minutě, ale Pospíchalův pokus zlikvidoval domácí brankář Hrdlička.

Hned od začátku druhého poločasu hosté pokračovali ve své aktivitě a v 65. minutě zahrávali standardní situaci a Durajka posadil míč přesně na hlavu Cupáka - 0:1. V 68. minutě zahrávali hosté penaltu, ale Beer střelu Galii vystihl.

Třebíčský gólman byl vzápětí vyloučen za kritiku rozhodčího. Do branky tak musel náhradní brankář Koubek. Domácím se podařilo dvě minuty před koncem základní hrací doby vyrovnat. Ovšem v poslední minutě nastavení Třebíčští z rychlého brejku přečíslili domácí obranu a Křivánek z pravé strany našel na malém vápně volného Koníře, který hlavou nedal Hrdličkovi šanci.

Góly: 65. Cupák, 90. Koníř. Rozhodčí: Drozdy. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (68. Beer). Diváci: 100. Poločas: 0:0. Třebíč: Beer - Brabenec, Kopeček (56. Křivánek), Cupák, Vejmelka - Durajka (80. Václavek), Dvořák, Koníř, Smažil - Karásek (72. Koubek), Pospíchal.

BOSKOVICE – ŽĎÁR N. S. 1:1

Po dlouhodobém zranění se do žďárské sestavy vrátili Vomela s Maškem a právě jejich spolupráce vyslala do úvodní šance zápasu hned po několika vteřinách Zedníčka, který ovšem svoje sólo zakončil střelou vedle. Stejně si za pár minut počínali domácí. Ve 20. minutě signalizoval pomezní rozhodčí hlavnímu arbitrovi žďárský prohřešek a kopala se penalta, kterou bez problémů proměnil Kašpar. „Nikdo z nás neví, za co byla,“ krčí rameny žďárský kouč Libor Štourač.

Po půlhodině hry viděl druhou žlutou a následně červenou kartu boskovický Jakub Horák a Žďár hrál přesilovku. „Druhou půli se domácí naskládali před svoje vápno a my dobývali,“ popisuje Štourač.

Vyrovnat se podařilo Otoupalíkovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V závěru mohl strhnout vedení na stranu Žďáru střídající Raška, ale jeho střela po závaru skončila na břevně boskovické branky.

Góly: 20. Kašpar (PK) – 67. Otoupalík. Rozhodčí: Smekal. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (30. J. Horák). Diváci: 120. Žďár n. S.: Pospíchal – Bureš, Heide, Sysel, Otoupalík – Hirsch, Vomela (76. Raška), Bratršovský, Mašek (55. Uchytil) – Zedníček, Procházka.

V. MEZIŘÍČÍ – MOHELNICE 1:0

Ve vyrovnaném zápase se šance střídaly na obou stranách. Postupem času ovšem domácí iniciativa gradovala. Zvlášť po půlhodině, kdy se do sprch musel poroučet vyloučený hostující Kloss.

Přesilovku se podařilo zúročit až po pauze. Hortův trestný kop našel nabíhajícího Pokorného a ten nekompromisně poslal svůj tým do vedení. To mohlo Velké Meziříčí ještě několikrát pojistit, ale hostující brankář byl proti.

Gól: 69. Pokorný. Rozhodčí: Drápal. ŽK: 2:5. ČK: 0:1 (30. Kloss). Diváci: 310. Poločas: 0:0. Velké Meziříčí: R. Invald – Hort, P. Mucha, Brychta, J. Krejčí – Dufek (85. Jedlička), Pokorný – Loup (65. Netolický) – Durda (80. Beran), Němec – Kratochvíl.

LÍŠEŇ – ŽDÍREC N. D. 2:1

Ostatní zápasy: Šardice - Vyškov 2:1, Rájec-Jestřebí - Hulín 0:5, Konice - Napajedla 2:3, Protivanov - Otrokovice 0:1.