Třebíč přivezla z Břeclavi pouze bod

Vysočina – Fotbalisté Třebíče byli blízko důležité výhry, ale nakonec mají jen bod. V 7. kole MSFL remizovali v Břeclavi a vyrovnávací gól inkasovali v poslední minutě.

21.9.2015

Zápas Pelhřimova s Vrchovinou přinesl pouze jediný gól, který padl z pokutového kopu. Foto: Deník/Kamil Vaněk

Okresní derby v divizi D ovládla Polná, která se díky vítězství ve Staré Říši drží vedoucího Hodonína.

MSFL: BŘECLAV – TŘEBÍČ 3:3

Zápas týmů ze suterénu tabulky začali lépe domácí, i když nejdříve zahrozili hosté. Chlup prošel přes dva hráče až do vápna, ale rozvlnil jen boční síť. V 5. minutě však udeřilo na opačné straně. De Carvalho dostal vynikající přihrávku do uličky a technickou střelou z hranice pokutového území otevřel skóre. O čtyři minuty později Kosteleckého centr zleva přetavil ve vyrovnání Dogui. Hned vzápětí přešel přes břeclavského obránce Ošmera, udělal kličku i brankáři a střelou pod víko poslal HFK do vedení. Domácí se brzy pokusili odpovědět. Levai vnikl do vápna a střelou zpoza obránce vystřelil pod břevno, ovšem Matiášek jeho pokus vytěsnil na roh. Udeřit mohlo i na opačné straně, když Ošmera obral o míč soupeře a společně s Doguim postupovali sami na brankáře, jenomže střelec druhé branky hostí přihrál africkému spoluhráči do ofsajdu.

Zvýšit mohl ve druhém poločase Chlup, ale brejk zakončil střelou, kterou vykopl Prokop. Vzápětí zahrozili Jihomoravané. Simandl vyslal na zteč De Carvalha, ale střelec úvodní branky pokusem z úhlu nechal vyniknout Matiáška. Třebíčšský brankář byl v této fázi nejzaměstnanějším mužem na hřišti a brzy musel s námahou vyrážet Simandlův centr. Poté Matiášek konečky prstů vytěsnil Levaiho střelu zpoza vápna. Po následném rohu nepřekonal gólmana hostí z bezprostřední blízkosti Sedlo. V 66. minutě předvedl volejbalový zákrok stoper Havránek a povedeným angličanem z nařízené penalty vyrovnal Šenkeřík. Vedení mohl Horáckému klubu vzápětí vrátit Dogui, ale jeho střelu k tyči Prokop vyrazil. V 72. minutě se zahrával pokutový kop i na druhé straně a po trefě kapitána Komínka Třebíč znovu vedla. Po brejku mohl přidat pojistku Ošmera, ale zadní tyč těsně minul. To hosty nakonec mrzelo, neboť v poslední minutě centr Košuta skončil za zády Matiáška, který byl v malém vápně atakován soupeřem, ale faul se nepískal.

Góly: 5. De Carvalho, 66. Šenkeřík (PK), 90. Košut – 9. Dogui, 10. Ošmera, 72. Komínek (PK). Rozhodčí: Ondráš. ŽK: 3:2. Diváci: 160. Poločas: 1:2. Břeclav: Prokop – Košut, Sedlo, Klusák (74. Stange), Simandl, Paděra, Levai, De Carvalho, Šenkeřík, Tetur (46. Sycha), Fojtík (84. Lapin). Třebíč: Matiášek – M. Chalupa, Komínek, Havránek, Dobrovolný – Ošmera, Chlup, Fall (81. Bagnon), P. Chalupa, Kostelecký (46. Dočekal, 86. Oberreiter) – Dogui. Nejlepší hráči: De Carvalho – Fall, Chlup.

V. MEZIŘÍČÍ – SLOVÁCKO B 3:0

Nevydařený anglický týden zakončilo Velké Meziříčí úspěšně. Na dvě venkovní porážky 0:2 a 0:1 zareagovalo nejlepším možným způsobem a na domácím hřišti porazilo rezervu Slovácka 3:0. Přitom v úvodu mohlo prohrávat po faulu Krejčího na Galušku. V 8. minutě zahrával Kovář pokutový kop, jenže gólman Invald byl u své levé tyče včas a rozchytal se k vynikajícímu výkonu.

Po dvaceti minutách už branka padla. Brankář Semenko vyrazil střelu z úhlu, balon směřující za autovou čáru ještě Dolejš zachránil ve hřišti, nahrál nabíhajícímu Smejkalovi a ten projevil střelecký instinkt. Po rozehrání mohlo být bleskově vyrovnáno, kdyby o samotě hlavičkujícího Vinklera nevychytal Invald. Podobná akce se zrodila i v 39. minutě, na Kovářův centr si naskočil Galuška, ale Invald opět čaroval.

Svou formu prokázal i na začátku druhé půle, kdy skokem k tyči zabránil Galuškově střele v cestě do sítě. Domácí mohl po Dolejšově akci uklidnit Šuta, ale povedený brejk zastavil Semanko. V 56. minutě už ale branka padla. Po Dolejšově rohu na Šimáčka se balon odrazil k Simrovi, ten stahovačkou vyšachoval dva obránce a střelou k tyči zvýšil. Stejný hráč se radoval i v 61. minutě, ale branka po centru Dolejše nebyla pro ofsajd uznána. Odpor Slovácka zlomil nešťastník utkání Kovář, který po souboji neudržel nervy, kopl do Šuty a dostal rovnou červenou kartu. Svůj povedený výkon naopak vyšperkoval středopolař domácích. Simr vyhrál ve vápně souboj se třemi obránci a pozapomenutý Smejkal byl včas na správném místě, 3:0.

Góly: 20. a 65. Smejkal, 57. Simr. Rozhodčí: Mikula. ŽK: 3:1. ČK: 0:1 (64. Kovář). Diváci: 326. Poločas: 1:0. V. Meziříčí: Invald – Vyskočil, P. Mucha, Šimáček, Krejčí – Dolejš (76. Z. Mucha), Smejkal (71. Kratochvíl), Berka (67. Pokorný), Šuta, Demeter – Simr. Slovácko B: Semanko – Kuncl, Suchý, Vinkler (80. Fojtášek), Chýla (46. Prajza) – Galuška, Bartoš, Machalík, Ťok (62. Tesař), Košut – Kovář. Nejlepší hráči: Invald, Smejkal, Simr.

Ostatní výsledky 7. kola: Uničov – Prostějov 0:1 (0:0), 58. Sus. Mohelnice – Hlučín 1:1 (0:0), 75. Yunis – 55. Dostál. Vyškov – Hulín 1:1 (1:1), 41. J. Lička – 28. Ondřejka. Líšeň – Vítkovice 0:3 (0:2), 26. a 35. Musiol (první z PK), 85. Wojnar. Kroměříž – Otrokovice 2:1 (2:0), 27. Nevřala, 42. Budín – 47. Mazouch. Zlín B – HFK Olomouc 0:0.

16. Líšeň 8 1 1 6 4:22 4

Příští kolo: TŘEBÍČ – HFK Olomouc, Vítkovice – Zlín B, Hulín – Líšeň, Hlučín – Vyškov, Slovácko B – Mohelnice, Otrokovice – V. MEZIŘÍČÍ, Prostějov – Kroměříž, Břeclav – Uničov.

DIVIZE D: UH. BROD – BYSTŘICE 2:1

Na špatném terénu se kombinačně hrát nedalo, a tak postavil hostující kouč na hrot urostlého stopera Chocholáče, který sváděl časté souboje. V první půli si obě družstva vypracovala jednu šanci, stav se však neměnil. Vyrovnaný fotbal se hrál i po přestávce, i když větší aktivitu měli domácí. „Těžili ze standardek, které jim nabízel částečně nepřesný hlavní rozhodčí,“ kroutil hlavou trenér Martin Maša. Nejvíce ho však naštvaly dva verdikty, které zastavily rodící se protiútoky Bystřice. „Rozhodčí z Ostravy mají zřejmě při možnosti ponechání výhody jiná pravidla.“

I přesto se hosté dočkali. Na centr Adamce si naskočil Chocholáč a poslal svůj tým do vedení. To však trvalo jen pár minut. „Nepohlídali jsme si dvě standardky a prohráli,“ uvedl Maša. V závěru ještě musel po další žluté kartě za protesty předčasně pod sprchu stoper Šponar.

Góly: 61. F. Hruboš, 69. M. David – 57. Chocholáč. Rozhodčí: Šištík. ŽK: 3:5. ČK: 0:1 (89. Šponar). Diváci: 162. Poločas: 0:0. Uh. Brod: Kohoutek – M. David, Pochylý, Vrága, Nevařil – Kúdela, R. David, F. Hruboš (91. Jaroněk), Šálek – Večeřa (80. Dolina), Michalec (76. Indra). Bystřice: Trávníček – R. Sklenář, Vícha, Šponar, Mitáš – Adamec, Zbytovský, Malý, Marek Svoboda – Chocholáč, Čech (65. Zich). Nejlepší hráči: Hruboš – Adamec, Vícha.

ST. ŘÍŠE – SLAVOJ POLNÁ 1:2

Jako první zahrozili hosté. Ve 13. minutě zahrál krásně přímý kop Kavka, ale Neuman míč vytáhl ze šibenice. Vzápětí měl na druhé straně tutovku Rygl, ale hlavou se neprosadil. „Gól!“ se řvalo ve Staré Říši poprvé ve 24. minutě, kdy tečovaná střela Götha se dostala ke Konatemu, a ten poslal míč přesně k tyči. Pojistku měl na kopačce těsně před přestávkou Göth, který pádil sám na Skočdopoleho, ale lehkovážností stoprocentní příležitost zahodil.

Stará Říše byla i na začátku druhé půlky nebezpečnější a v 53. minutě mohl skórovat Konate. Ten využil špatného vyběhnutí Skočdopoleho, za kterého zaskakoval na brankové čáře jeden ze spoluhráčů. A tak si vzali slovo hosté, kteří po rohu Kavky a Fadrného zakončení po nepřehledné skrumáži srovnali. V 71. minutě pálil těsně vedle Brnický, chvilku po něm střílel Konate, ale hradbu těl před sebou nepropálil. Domácí pak neuhlídali další standardku, která propadla až k Pražákovi, a ten vystřelil pro Polnou tři body.

Góly: 24. Konate – 62. Fadrný, 82. Pražák. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 4:4. Diváci: 125. Poločas 1:0. Stará Říše: Neuman – Heide, Kadlec, Príborský, Brnický – M. Pokorný, Tichánek, Nahi, Rygl (64. Bidi) – Konate, Göth. Slavoj Polná: Skočdopole – Jakub Urbánek, Pražák, Fadrný, Caha – Kubec, Jan Urbánek, Kučera, Benda – Kavka, Válek. Nejlepší hráči: Brnický – Fadrný, Jakub Urbánek.

ŽĎÁR N. S. – ŠUMPERK 5:0

Fotbalisté Žďáru se rozvzpomněli na povedený výkon ze 2. kola proti Pelhřimovu a Šumperku nadělili na dlouhou cestu „bůra“.

Domácí začali aktivně, Nedvěd po zisku míče ještě nedal, Vomela následně trefil břevno. V 16. minutě tečoval Vomelův roh Mašek a balon se zatřepotal v síti, 1:0. „Po gólu jsme trošku vypadli z tempa, hosté zahrozili ze standardek, ale po jejich rohu jsme předvedli hezký brejk, na jehož konci stál Jurnečka,“ popsal druhou branku trenér Radim Chmelíček.

Od té doby už Žďár diktoval průběh hry a výsledkem byly další góly. Po ose Veselý, Bureš, Trojánek dorážel balon do prázdné brány Nedvěd. Před odchodem do kabin uzavřel prakticky dokonalý poločas Turek, který zužitkoval Trojánkův přetažený roh.

Žďáru vyšel i vstup do druhé půle. Turek po ruce soupeře ve vápně proměnil penaltu. Po minutě na hřišti mohl skórovat i střídající Aleš Chmelíček, který svůj únik neproměnil. „Ještě si možná zlomil nos. To je asi jediné negativum dnešního zápasu, který se nám herně i střelecky velmi povedl. Spíš je až nepochopitelné, jak dokážeme střídat venkovní a domácí výkony,“ konstatoval Radim Chmelíček.

Góly: 16. Mašek, 29. Jurnečka, 35. Nedvěd, 45. a 51. Turek (druhý z PK). Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:2. Diváci: 220. Poločas: 4:0. Žďár n. S.: Jícha – Veselý (62. A. Chmelíček), Berky, Turek, Vomela – Kunstmüller, Nedvěd, Bureš, Mašek, Jurnečka (78. Frieb) – Trojánek (67. T. Ločárek). Šumperk: Kreizl – Kotzmann, Skopal, Reichl, Hruda – Konečný (77. Barcal), Horák, Nimrichtr – Podhorný, Pezzotti (70. Rýznar), Nemeth (59. Šabršula). Nejlepší hráči: Mašek, Turek, Vomela.

H. BROD – KOZLOVICE 1:1

V prvním poločase utkání se hrál vyrovnaný fotbal. Blíže do zakončení se mohli dostat domácí, ale finální přihrávka se jim nedařila. Po půl hodině vysunul Kavka „českou uličkou“ do brejku Veselského, ale toho vychytal Kadlec. Ve 33. minutě se do šance probíjel hostující Schlehr, kterou mu zneškodnil Kavka. Na druhé straně se k trestnému kopu propracoval Slovan, ale s Hejkalovým pokusem na přední tyč si hosté poradili. Do vedení mohl Slovan poslat Tuhý, ten svůj střelecký pokus poslal jen do gólmana Kadlece. Na druhé straně mířil nepřesně Galetka. Hned po přestávce potáhl míč po pravé straně Žůrek, na zadní tyči našel volného Galetku, a ten poslal Kozlovice do vedení. Z gólu se hosté neradovali ani minutu.

Hned po rozehrávce se míč dostal k Tuhému, který prostřelil Kadlece – 1:1. V 62. minutě byl před vápnem faulován Plichta. K trestnému kopu se postavil Křivka, který trefil zeď. Vzápětí bez míče fauloval Střelec a hned uviděl červenou kartu. Bývalý hráč Baníku Ostrava Libor Žůrek se do obrovské šance dostal až v 77. minutě, parádní zákrok vytáhl Soukal. Další šanci vyrazil brodský gólman Kaďorkovi a následně se Soukal vyznamenal i při šanci po rohovém kopu. V poslední se na Soukala řítil Galetka, ale Soukal za pomoci s obranou nebezpečnou situaci zažehnali.

Góly: 53. Tuhý – 52. Galetka. Rozhodčí: Nejedlý. ŽK: 1:2, ČK: 0:1 (64. Střelec). Diváci: 150. Poločas: 0:0. H. Brod: Soukal – Hekerle, Křivka, Kavka, Plichta – Polívka, Henek – Štědrý, Tuhý (70. Vařejka), Hejkal (77. M. Němec) – Veselský (89. R. Němec). Kozlovice: Kadlec – Heger, Dostál, Král, Střelec – Sikora, Axamit – Kaďorek, Schlehr, Žůrek (90. Hradil) – Geletka (90. Tomčík). Nejlepší hráči: Soukal, Kavka – Galetka.

ŽDÍREC N. D. – PŘEROV 2:0

Hned v první minutě se po standardní situaci Fikara a prodloužení Štukhehla prosadil Mrázek – 1:0. Ždírec byl v prvním poločase jasně lepším týmem. Třináctá minuta byla smolná pro domácího gólmana Pometla, který si natáhl tříslo a v brance jej musel nahradit Rezničenko. Ve 23. minutě měl výborný průnik Kysilko a z následného rohu Mrázek hlavičkoval těsně vedle. Do poločasu se ještě prosadil Novotný, který prudkou střelou propálil hostujícího gólmana. Po přestávce se Ždírec soustředil hlavně na obrannou činnost. Přerov držel více míč na kopačkách, ale ze všeho vyprodukoval hlavně dlouhé auty a největší a jedinou šanci spálil v 78. minuutě, kdy přerovský hráč hlavičkoval vedle ždírecké svatyně.

Góly: 1. Mrázek, 30. Novotný. Rozhodčí: Běhal. ŽK: 1:3. Diváci: 270. Poločas: 2:0. Ždírec: Pometlo (13. Rezničenko) – Kysilko, Čalkovský, Kolouch, Pátek – Štukhejl, Smejkal, Novotný, Fikar – Najman (88. Dvořák), Mrázek. Přerov: Neoral – Bogdaň, Pavelka (64. Navrátil), Bubeník, Kyselák – Hrušák (46. Kopecký), Koláček, Blažkovský, Hrabal – Zaoral (46. Kytica), Václavíček. Nejlepší hráči: Mrázek, Novotný – Václavíček.

PELHŘIMOV – VRCHOVINA 1:0

Utkání začalo poněkud neurovnaně a to vydrželo až do posledních minut. V úvodní části domácí zatlačili Vrchovinu do defenzivy a už v 16. minutě mohli jít do vedení. Na osamoceného gólmana Vítka se řítil Niederle, ale jeho pokus trefil padajícího brankaře. Podobná situace se opakovala ve 34. minutě i na druhé straně, kdy trefil kapitán hostí Michal dobře postaveného Čermáka. Skóre se poprvé a naposled měnilo ve 36. minutě, Homolka byl na svém útočném výletu sražen ve vápně a Čížek se z penalty nemýlil. Zbytek poločasu i utkání se odvíjel ve znamení mnoha nepřesností a Pelhřimov si v poklidu hlídal bodový zisk. Vrchovina marnotratně zkoušela pozornost Čermáka z dálky, ale její střely nemohly dojít k úspěchu.

„Pro nás jsou to velice důležité tři body, potvrdili jsme výhru z venku. Hráli jsme jako tým výborně dozadu a určitě nám pomohl i Jeřábek, který neměl snadnou úlohu, ale i tak se s ní dobře popral,“ shrnul trenér domácích Martin Moravec. Hosté prohry pochopitelně litovali. „Bylo to utkání o jednom gólu, že branka padla zrovna z penalty, se nedá nic dělat. Ve zbytku utkání domácí dobře bránili, nám chyběl větší klid v rozehře, abychom si nějakou tu šanci připravili,“ uvedl kouč Vrchoviny Roman Kysilko.

Góly: 36. Čížek (PK). Rozhodčí: Šula. ŽK: 3:2 (Naniáš, Krtek, Niederle – P. Sodomka, Drdla). Diváci: 190. Poločas: 1:0. Pelhřimov: Čermák – Sládok (54. V. Poul), Čížek, Naniáš, Homolka – Niederle, Jeřábek, D. Poul, Kmoch – Krtek (90. Chadim), Obranec (90. Pakosta). Vrchovina: Vítek – L. Smetana (8. Drdla), Košík, Dvořáček, Šandera – Komínek, Michal, R. Sodomka, P. Sodomka (72. Blažíček), Mazel (46. Kovář) – P. Smetana. Nejlepší hráči: Čížek, Jeřábek – Vítek.

Ostatní výsledky 7. kola: Blansko – Tasovice 2:2 (2:0), 15. a 35. Švancara – 67. Horáček, 89. Paul. Hodonín – Rosice 3:1 (2:0), 12. a 26. Polách, 89. Petrucha – 59. Malata.

16. Šumperk 8 1 2 5 7:19 5

Příští kolo: Tasovice – Šumperk, Přerov – ŽĎÁR N. S., SLAVOJ POLNÁ – ŽDÍREC N. D., Rosice – ST. ŘÍŠE, VCHOVINA – Hodonín, BYSTŘICE – PELHŘIMOV, Kozlovice – Uh. Brod, Blansko – H. BROD.

21.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

Soud. Ilustrační foto.

Dvojice cizinců dostala tresty za zahradničení v kravíně

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Vysočina – K další tragické dopravní nehodě vyjížděli ve středu krátce před půl pátou odpoledne policisté i zdravotníci na dálnici D1 na Vysočině.

Bratři Ebenové budou na zámku ve Valči jako na plovárně

Valeč - V době vydání prvního alba Malé písně do tmy (1984) působila kapela Bratři Ebenové jako bratrské trio Marka, Kryštofa a Davida. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Vysočina – Klokan Kuki, který už možná několik týdnů běhá po lesích Jihlavska, byl naposledy spatřen v zatáčkách mezi Vyskytnou nad Jihlavou a místní částí Jiřín. V noci z úterý na středy ho tam byl dokonce hledat i majitel Radek Helekal. Bohužel bez úspěchu.