TŘEBÍČ – BLANSKO 1:0

Předposlední Blansko si v prvním poločase vytvořilo největší příležitost, když Stehlík postupoval sám na branku, ale vychytal jej Staněk. Domácí se dostali do tlaku až těsně před pauzou a po rohu Bagnon ve skrumáži nepříliš zdařilou střelou mířil mimo tři tyče. Vstup do druhé půle vyšel Třebíčským na výbornou. Po třech minutách Heřmánek vnikl do pokutového území a po jeho přihrávce před branku Dočekal z malého vápna rozvlnil síť za zády bezmocného Flodera. Hosté si již žádnou vážnější možnost ke skórování nevytvořili. Na druhé straně střídající Bogner nastřelil deset minut před koncem břevno.

Gól: 48. Dočekal. Rozhodčí: Silný. ŽK: 4:0. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Třebíč: Staněk – Houser, Komínek, Igbinoba, Karásek – Peručica (73. Novák), Bagnon, Heřmánek, Abayomi – Dočekal (83. Novotný), Johnson (66. Bogner). Blansko: Floder – Gromský (81. Buchta), Šplíchal, Hanuš, Koláček – Kratochvíl, Kučera – Chloupek (59. Minx), Trtílek, Duda (68. Kolařík) – Stehlík. Nejlepší hráči: Staněk, Heřmánek, Dočekal.

HFK OLOMOUC – V. MEZIŘÍČÍ 1:1

Začátek utkání přinesl opatrný fotbal na obou stranách. V 7. minutě však domácí HFK udeřilo. Po rohovém kopu Bučka si na jeho přetažený centr naběhl Vedral, před bránou našel Horka a ten hlavou dostal míč do hostující brány. V dalších minutách prvního poločasu se domácí stáhli na svoji polovinu a houževnatě bránili ataky soupeře i za cenu nedovolených zákroků. Hosté se snažili na ne moc kvalitním hřišti o kombinaci, ale nedařila se jim finální přihrávka, a když už se dostali do zakončení Dolejš, Mezlík či Simr, chyběla jejich zakončením přesnost. A tak i přes značnou územní převahu Velkého Meziříčí odcházeli spokojenější do kabin domácí hráči.

Obraz hry se po přestávce nezměnil. Olomouc hrála hodně zataženě na své polovině a hosté se marně pokoušeli zdolat její pozornou obranu. Po hodině hry Meziříčí stáhlo obranu na tři hráče a posílilo útok Radimem Šutou. Hostům se podařilo zatlačit HFK na jeho polovinu, ale výraznou gólovou příležitost to dlouho neneslo. Snaha hostů přinesla své ovoce až v 77. minutě, kdy se po centru Dolejše prosadil před bránou Simr a vyrovnal na 1:1. V závěru utkání se oba týmy snažily zvrátit konečný výsledek na svou stranu, ale bez efektu.

„Po vedoucímu gólu domácích jsme byli jasně lepším týmem, ale opět nás zradila koncovka. Musím ocenit bojovnost našich hráčů, která nakonec přinesla ve druhém poločase zasloužené vyrovnání," řekl po utkání trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal.

Góly: 7. Horka – 77. Simr. Rozhodčí: Vejtasa. ŽK: 1:2. Diváci: 136. Poločas: 1:0. HFK Olomouc: Mucha – Horka, Řehák, Vedral, Přikryl (84. Krejčí) – Buček, Weinlich, Kováč, Rýdel – Žák (78. Nekuda), Pyclík (64. Marek). V. Meziříčí: P. Čermák – Bouček (62. Šuta), Šimáček, Kriegsmann, Krejčí – Dolejš, Smejkal (86. J. Čermák), Berka, Demeter – Mezlík, Simr. Nejlepší hráči: Rýdel – Šimáček, Krejčí.

Ostatní výsledky 20. kola: Vyškov – Hulín 1:3 (1:2), 36. Studený (PK) – 10. Šrom, 44. Oulehla, 61. Pospíšil. Petřkovice – Líšeň 1:0 (0:0), 73. Polášek. Kroměříž – Hlučín 0:0. Uničov – Mohelnice 4:0 (2:0), 7. Nuc, 26. Krč, 52. Komenda, 89. T. Vasiljev. Slovácko B – Sigma Olomouc B 0:0. Zlín B – Otrokovice 0:4 (0:2), 9. a 49. Nzembi, 12. Juráň, 68. Kurtin.

16. Líšeň 20 3 4 13 20:40 13

Příští kolo: Hulín – Otrokovice, Líšeň – Slovácko B, Sigma Olomouc B – Vyškov, Blansko – HFK Olomouc, Hlučín – TŘEBÍČ, Mohelnice – Kroměříž, V. MEZIŘÍČÍ – Petřkovice, Uničov – Zlín B.