Prvoligové Znojmo nechtělo připustit opakování loňského vyřazení, Třebíč tentokráte dokonale rozebralo a po pětigólové výhře postupuje zaslouženě do dalšího kola. Hráči HFK se soutěží loučí.

Znojmo nastoupilo v Třebíči v takřka kompletní ligové sestavě. Pouze v brance vystřídal Hrubého Petr Drobisz, jen na lavičce zůstali kapitán Todor Yonov a Radek Buchta.

Prvoligový tým měl hned od úvodních minut patrnou herní převahu, kterou také záhy využil. Po faulu P. Chalupy proměnil pokutový kop hostující veterán Marek Heinz. „Když dostanete proti takovémuto soupeři rychlou branku, to už se pak hraje hodně špatně," mrzel nepovedený vstup do utkání domácího asistenta Miloslava Louckého.

Převaha hostů byla patrná, domácí nedokázali v prvním poločase vůbec ohrozit Drobisze. Za zmínku stojí snad jen rychlý brejk čtyř třebíčských hráčů na trojici domácích, který však zhatil Zivčák střelou do stínujícího obránce.

Odměnou hostům za aktivitu pak byla branka do šatny, kterou navýšil náskok Reljič.

Až v úvodu druhého poločasu přibylo vzruchu před znojemskou svatyní. Lukášův centr z přímého kopu ale poslal Komínek těsně vedle, po rohu o chvíli později hlavičkoval M. Chalupa do břevna. Když neuspěli domácí, radovali se z branky znovu hosté. Třetí brankou definitivně rozhodl Okleštěk. „Znojmo bylo po všech stránkách lepší a zaslouženě vyhrálo," uznal Loucký. „V porovnání s loňským zápasem byl soupeř letos výrazně silnější. Nás mrzí, že jsme nedali alespoň jednu branku."

Čestný úspěch domácích přitom mohl zaznamenat Zivčák, který však v 73. minutě neproměnil penaltu. Jeho střelu Drobisz vyškrábl na tyč, při následné dorážce Zivčák netrefil míč ideálně. Trest přišel téměř okamžitě, skóre uzavřeli Tomeček a znovu Okleštěk.

Trenér Znojma Leoš Kalvoda byl po utkání pochopitelně spokojený: „Byl patrný rozdíl mezi první a třetí ligou," glosoval zápas. „My jsme po loňské zkušenosti nechtěli ponechat nic náhodě a přijeli jsme v takřka kompletní sestavě. Jsme rádi, že jsme hladce postoupili, i když některé závary před naší brankou se mi nelíbily, rovněž penalta byla z naší strany zbytečná."

Znojmo tak po ligové přestřelce v Jablonci znovu dokázalo počastovat soupeře pěti góly. „Naším cílem bylo postoupit, což jsme splnili, a živíme si takový malý sen," prozradil závěrem kouč Kalvoda. „Při případném postupu z třetího kola bychom narazili na Spartu. A tu bychom v poháru mohli přivítat doma, na svém stadionu," vysvětlil zvýšenou motivaci spokojený znojemský kouč.

HFK TŘEBÍČ - 1. SC ZNOJMO 0:5

Góly: 10. Heinz (pen.), 45. Reljič, 69. a 79. Okleštěk, 75. Tomeček. Rozhodčí: Kalenda Blažej, Fišer. ŽK: P. Chalupa, Lukáš. Diváci: 360. Poločas: 0:2.

Třebíč: Matiášek Š. Svoboda, Komínek, Havránek, P. Chalupa Lukáš, Podzemský, M. Chalupa, Matiš (79. Linhart) P. Svoboda (68. Florián), Zivčák (84. Kostelecký).

Znojmo: Drobisz Hříbek (54. Mudra), Simerský, Hnaníček, Cihlář Helísek, Lacko, Nepožitém (68. Hrošovský), Okleštěk Heinz (74. Tomeček), Reljič.