Třebenice pěti góly otočily zápas v závěru

Třebíčsko - Fotbalový okres měl na programu v prvním jarním kole pouze čtyři zápasy. Pro nezpůsobilý terén byly odloženy duely Želetava – Vladislav, Chlístov – Náměšť–Vícenice B a utkání rezervních mužstev Boroviny_Opatova s Hartvíkovicemi.

31.3.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Archív

Ze zbylých osmi týmů, co zasáhly do hry, nabídly nejlepší podívanou Třebenice. Ty s rezervou Moravských Budějovic ještě ve 67. minutě prohrávaly 1:4 a dokázaly v závěrečné pětadvacetiminutovce pěti góly zápas otočit ve svůj prospěch.

V dalších třech utkáních braly tři body Dukovany, Stařeč a Blatnice za nejtěsnější výhry.

TŘEBENICE – MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 6:4

Začátek zápasu domácímu týmu nevyšel příliš dobře a už v 11. minutě po brankách Kopečka a Bratrů prohrávali 2:0.
První polovina se hrála za mírné převahy hostů. Ve druhém dějství hráli aktivněji Třebenice.
Po hodině hry skóroval Čermák a snížil na 1:2. Ovšem Budějovičtí vzápětí dvěma brankami Kopečka a Brabence svůj náskok zvýšili na 1:4.
Vzápětí snižoval domácí Smilek, a to byl impulz pro hráče, kteří začali bojovat, v rozmezí jedenácti minut vstřelili tři branky a dostali se do vedení.
V závěru utkání potvrdil dobrý výkon Smilek, dal výsledku konečnou podobu.

Góly: 67. a 89. Smilek, 71. a 75. Jaroš, 60. Čermák, 78. Kocmánek – 5. a 63. Kopeček, 11. Bratrů, 67. Brabenec. Rozhodčí: Dobrovolný. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 0:2.
Třebenice: Palát – Totek, Tříletý, Smilek, Machát, Jaroš, Hrbáček Kožnar (82. V. Fiala), J. Fiala (46. Čermák), Kocmánek, Procházka.
M. Budějovice: Klouda – Povolný (84. Motal), Nedvědický, Veselý, Jelínek – Buďa, Bratrů, Brabenec, Kvapil – Kopeček, Karásek.

DUKOVANY – ROKYTNICE 1:0

Nováček soutěže domácí Dukovany před vlastním publikem sehrály s Rokytnicí poměrně vyrovnané utkání, jeohož první dějství skončilo bez branek.
Ve druhém poločase byli lepší hostitelé, z čehož vyplynula také gólová šance, kterou proměnil dukovanský ostrostřelec Petr Pislcajt, jenž svojí brankou deset minut před koncem rozhodl o vítězství svého týmu.

Gól: 80. Pislcajt. Rozhodčí: Petr mladší.ŽK: 2:2, ČK: 1:0 (86. Gazdík). Diváci: 90. Poločas: 0:0.
Dukovany: Marek Křišťál – Traxler, Tůma. T. Křišťál, Polák – Straka, Miroslav Křišťál, Gazdík, Soukup – Pislcajt, Pelán, (Čech, Železník, Láníček, Koutný, Malý).
Rokytnice: M. Herbrych – Ferkl, Svoboda, Hobza, Šulc – Musil, Vahyla, Sochna, Rychtář – Dalecký, Bílek (střídali: Carda, J. Herbrych, Veselý).

BLATNICE – OKŘÍŠKY B 2:1

Utkání se hrálo na dobře připraveném, ale mokrém terénu za neustálého deště.
Úvod utkání se hrál za mírné převahy domácího celku, který si vypracoval několik příležitostí ke skórování.
Za zmínku stojí Trnkova střela z 10. minuty, kterou hostující brankář vyrazil na rohový kop.
Ve 35. minutě zahrávali domácí trestný kop Martinem Šabatkou, ale jeho tvrdou střelu brankář neudržel a Tomšíček dostal z dorážky domácí do vedení.
Ve 40. minutě mohli hráči z Okříšek vyrovnat z trestného kopu, ale domácí brankář Holeček jejich střelu odrazil na břevno.
Ve druhém poločase hosté přetáhli domácí na jejich polovinu a měli mírnou převahu.
V 77. minutě rozhodčí nařídil pokutový kop, který hostující Klíma proměnil ve vyrovnávací branku.
Hostitelé se však v 83. minutě dostali do vedení brankou Martina Šabatky, a jak se později ukázalo, byla to vítězná branka. Hosté však svým výkonem na hřišti nezklamali.

Góly: 35. Tomšíček, 83. Martin Šabatka – 77. Klíma (PK). Rozhodčí: Kovář. ŽK: 4:1. Diváci: 60. Poločas: 1:0.
Blatnice: Holík – M. Foltýn, Doležal, Tomšíček, Martin Šabatka (Marek Šabatka)– Petržela, Řeřucha, M. Foltýn (88. S. Trnka), Pokorný (60. Svoboda) – Pipáš, M. Trnka.
Okříšky B: Paděra – Rezek, Pavelka, Netolička, Pešek – Jeřábek, Šubrt (46. Křen), Dokul, Klíma – Jůza, Hekrle.

PŘIBYSLAVICE B – STAŘEČ 0:1

Po vyrovnaném průběhu v prvním dějství hosté během druhé půle převzali iniciativu na své kopačky.
Ovšem výborného přibyslavického brankáře Ivo Macka, jenž svými skvělými zákroky zlikvidoval čtyři tutovky soupeře a držel naděje svého týmu, dokázali překonat až v nastaveném čase.
Za Stařeč se trefil střídající Maštalíř, který tak zařídil výhru svého mužstva.

Gól: Maštalíř. Rozhodčí: Rygl. ŽK: 3:3. Diváci: 50. Poločas: 0:0.
Přibyslavice B: Macek – Holub, Novotný, Karafiát, Maršálek – Masopust, Štoček, Picmaus, John – Částka (26. Škorpík), Pártl (69. Vrtal).
Stařeč: Krčál – Vlach (75. Daňhel), Jelínek, Kralovec, Chromý – Suchna, Maňák, R. Ježek (36. Z. Ježek), Linhart (60. Maštalíř) – Sedlák, Malý.

JIŘÍ OBORNÝ
NIKOLA MAJOVÁ

31.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Vražda mezi cizinci: Došlo k ní na ubytovně v Humpolci

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Jihlava – Více než deset milionů korun. Taková je bilance sobotního rozsáhlého požáru v jihlavské společnosti Kronospan v ulici Na Hranici v Jihlavě-Bedřichově. Hořela hala, ve které se zpracovávají OSB desky, dokonce musel být vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Oheň proto na několik dní odstavil výrobu ve firmě.

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Sáblíková bude pokračovat i po Pchjongčchangu

Žďár nad Sázavou – Odchod do sportovního důchodu? Ale kdeže. Láska ke sportu zvítězila. Martina Sáblíková přehodnotila své plány po olympijských hrách v Pchjongčchangu a hodlá se na dlouhém oválu se svými konkurentkami potkávat i nadále. Její fanoušci tak mohou mít radost.

Začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Náměšť nad Oslavou - Mezinárodní vojenské cvičení Ample Strike začíná. Uskuteční se od středy 23. srpna do úterý 12. září na základně vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou a na dalších místech v zemi.