Nové Syrovice využily zaváhání rezervy Okříšek

Třebíčsko – Bez ztráty kytičky už zůstal pouze jeden tým. Taková je situace v okresním přeboru po sedmém kole. Fotbalisté Nových Syrovic doma rozstřílely Třebenice a se stoprocentním bodovým ziskem se posunuli do čela tabulky. Nový lídr má navíc zápas se Šebkovicemi B k dobru. Na druhé místo bylo po porážce ve Výčapech, které doma neztratily ani bod, odsunuto záložní mužstvo Okříšek. Třetí a čtvrté místo patří pro některé překvapivě právě staronovým účastníkům soutěže Výčapům a Chlístovu.

23.9.2014

Březník (u míče) na domácím marně dobýval branku šebkovické rezervy zejména ve druhém poločase, ale stačil pouze smazat ztrátu z první půle, a body se tak dělily.Foto: Deník/ Jiří Oborný

JAKUBOV – ROKYTNICE 3:4
Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří dvěma rychlými akcemi skórovali a pak kontrolovali hru. Ve druhém poločase domácí hráči ožili a během 25 minut otočili výsledek. Ale to nebylo v utkání zdaleka všechno. Rokytnice se s tím nehodlala smířit a ukázala, kdo byl v utkání lepším mužstvem. Hostující fotbalisté dokázali nepříznivý vývoj zvrátit a strhnout výsledek zpět na svou stranu.
Góly: 47. Veselský, 57. Ráb, 74. Švanda – 33. Jičínský, 40. Ferkl, 78. Šulc, 84. Vahila. Rozhodčí: Kovář. ŽK: 3:5. Diváci: 85. Poločas: 0:2. Jakubov: Klíma – Nedvědický, Dvořák (46. Šibor), Kafka, Švanda, Forman, Ráb, Zika, Veselský, Michal Dunkler (82. Vrbka), Miroslav Dunkler (46. Tržil). Rokytnice: Němec – Tvrdý (22. J. Hakl), Polovčík, R. Sochna, Šulc – L. Hakl - Bartejs, Ferkl, Vahila, Syrový - Jičínský (81. J. Herbrych).

VÝČAPY – OKŘÍŠKY B 3:2
Domácí začali lépe a ve 12. minutě se prosadil Tomáš Matoušek. Odpověď okříšské rezervy na sebe dlouho nenechala čekat a za dalších osm minut vyrovnal Večeřa. Výčapy si ještě do přestávky vzaly vedení zpět opět zásluhou Matouška. Ve druhé půli se hostům podařilo znovu vyrovnat, tentokrát se v 70. minutě prosadil Bastl. Rozhodnutí přinesla 85. minuta, ve které vystřelil hostitelům tři body střídající Kuchera.
Góly: 12. a 41. T. Matoušek, 85. Kuchera – 20. Večeřa, 70. Bastl. Rozhodčí: Jedlička. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 2:1. Výčapy: Krátký – L. Jeleček, T. Pecka, J. Pecka, Šimeček, Večeřa (Kuchera), J. Jeleček, Nikrmajer, D. Matoušek (Semerád), T. Matoušek, Jonáš (Dolák). Okříšky B: Ferdan (46. Syrový) – Z. Ryšavý, Beneš, Netolička, Binka - Vostal (72. Dokulil), R. Ryšavý, Jeřábek, M. Zeman - Večeřa, Bastl.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE B – RUDÍKOV-TRNAVA 3:2
Domácí měli v prvním poločase více ze hry a převahu korunovali góly Lokaje a Eliáše. Hosté měli do přestávky jednu šanci, ale Komínek na Nožičkův centr nedosáhl. Rudíkov vrátil do zápasu z přímého kopu těsně před pauzou Jašek. Po změně stran se hrála na těžkém terénu vyrovnaná partie. Nejprve hostující Jaša prošel obranou soupeře, ale při zakončení tváří v tvář brankáři trefil pouze gólmana Bednáře. Rezervě Náměště-Vícenic se podařilo zvýšit po hodině hry Václavem Kopuletým. Hosté vstřelili kontaktní gól zásluhou Komínka a v závěru měli několik obrovských příležitostí srovnat. Vícenice ale podržel brankář Bednář, který zlikvidoval dva samostatné úniky.
Góly: 23. Lokaj, 36. Eliáš, 61. V. Kopuletý - 45. Jašek, 79. Komínek. Rozhodčí: Carda. ŽK: 3:3 Diváci: 70. Poločas: 2:1. Náměšť-Vícenice B: Bednář - Veselý, Dočkal (61. Macháček), P. Kopuletý (46. Franěk), Eliáš, Nekuda (51. Sedlák), M. Sobotka, Křivánek, V. Kopuletý, Lokaj, Rabušic (76. Veselý). Rudíkov-Trnava: Malec - Pažourek ml., Šula, Salák, Partl - Jašek, Štolpa (32. L. Mikyska), M. Mikyska, Nožička - Jaša, Komínek.

LIPNÍK – BLATNICE 0:3
V úvodu se hrálo ve středu pole bez vyložených šancí. Jenomže ve 21. minutě využil špatné rozehrávky domácího Lojky a nekompromisní střelou z velkého vápna otevřel skóre Jiří Trnka. Do druhé půle nastoupili domácí s odhodláním výsledek otočit. V 55. minutě se po lajně uvolnil Šťáva, místo přihrávky pod sebe volil střelu, ale branku těsně minul. V 62. minutě zahrávala Blatnice standardní situaci, při které Urbanovi vypadl míč a dobíhající Sova pohodlně dorazil. V 65. minutě se po lajně uvolnil hostující Němec a Sova bez problému upravil na konečných na 0:3.
Góly: 21. J. Trnka, 62. a 65. Sova. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 3:0. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Lipník: Urban – Pokorný (86. Kratochvíl), Wortner, V. Svoboda (58. Krotký), Matoušek, Kisela, O. Svoboda, Hutař, Šťáva, Lojka, Brabenec. Blatnice: Holík – Foltýn, Chrásta, Tomšíček, Buďa, Sova (78. Michal Šabatka), Pokorný, Prokeš, Marek Šabatka (46. Němec), J. Trnka, M. Trnka.

N. SYROVICE – TŘEBENICE 9:1
Domácí měli utkání od začátku ve své režii a převahu vyjádřili střelecky. Třebenice si v první půli vytvořily pouze jednu nezdárnou šanci. Druhá půle byla ze strany Nových Syrovic o poznání pasivnější, čehož v 73. minutě využil ke snížení Aleš Vrbka. Hostitelé soupeři už nedovolili nic a bez výraznějších problémů si vysoké vítězství pohlídali.
Góly: 4. a 25. Růžička, 6. Lang (PK), 16. a 49. Dvořák, 18., 26. a 51. M. Sosnar, 36. Dubský – 73. Vrbka. Rozhodčí: Voborný. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas: 7:0. N. Syrovice: Novák – Fryauf, Vítek, Růžička, Dvořák, O. Sosnar, Fouma, M. Sosnar, Lang, Dubský, Toman. Třebenice: Nykl – V. Fiala, Vrbka, Smilek, Machát, Řezáč, Kunce (73. Ondráček), Bárta, J. Fiala, Kocmánek, Štveráček.

BŘEZNÍK – ŠEBKOVICE B 1:1
První poločas opanovali hosté. Překvapení domácí nestačili zachytávat rychlé brejky soupeře a poměrně brzy inkasovali. Při jedné z prvních příležitosti si Říha doběhl na zpětnou přihrávku a z malého vápna pohodlně zakončil. Zaskočený Březník pak několikrát podržel vynikající Martin Franěk v bráně, když zlikvidoval řadu vyložených šancí. Hostitelé po změně stran pookřáli, tlačili se dopředu a nejdůležitější bylo vyrovnání Pejpka, který hlavou po standardce Vojtěcha Rybníčka nedal brankáři Klubalovi šanci. Postupem času Šebkovice úplně odpadly, ale domácí nebyli i přes řadu příležitostí schopni zápas otočit, a tak se zrodila spravedlivá remíza.
Góly: 55. Pejpek - 14. Říha. Rozhodčí: Macek. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 0:1. Březník: M. Franěk – L. Babčan (69. Vyskočil), Pejpek, Foretník, Dvořáček – V. Franěk, P. Flesar, P. Sobotka, Čumplík – V. Rybníček (75. M. Flesar), Křoustek. Šebkovice B: K. Klubal - Kořínek, Konvalinka, Fejta, Tržil, Přibil (58. Hobza), Zikmund, T. Klubal, Říha, Pitour (71. Ryvola), Netík.

TŘEBELOVICE – CHLÍSTOV 2:2
Vstup do utkání vyšel lépe Třebelovicím, které se už v 10. minutě radovaly z vedení, které zařídil Kotačka. Ve 39. minutě navíc zvýšil Máca. Ve druhém poločase ale přišlo výrazné zlepšení do té doby mátožných hráčů hostí. V 76. minutě vstřelil kontaktní gól Chlístova Rygl. Hosté se dočkali vyrovnání zásluhou vlastní branky soupeře, a tak se body dělily.
Góly: 10. Kotačka, 39. Máca – 76. Rygl, 89. vlastní. Rozhodčí: Mitáš. ŽK: 3:0. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Třebelovice: Nesiba – Čurda, Šimka, Kotačka, Sláma, Navara (88. Krula), Šplíchal, T. Michal, Jurka (38. Kapko), Černý (53. S. Michal), Máca. Chlístov: Belvončík – Kuchařík, Brestovský (62. Uhlíř), Hrbáček, Ferdan, Rygl, M. Ježek, Pokorný, P. Ježek, Svoboda (50. Fišer) (89. Růžička).

23.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Zápas letošního nováčka I. B třídy ze Starče (v modrém) s loňským z Hartvíkovic rozhodl jediný gól.