Starší dorostenci HFK Třebíč vyhořeli na domácí půdě

Třebíč – Absolutním propadákem by se dalo nazvat vystoupení fotbalistů HFK Třebíč. V domácím zápase 10. kola Divize staršího dorostu po bídném výkonu podlehli Svratce Brno. „Věděli jsme, že soupeř bude na naší úrovni, ale bez chyb a proměňování šancí nemůžeme zápas zvládnout. Řada hrubých až nevysvětlitelných chyb zhatila šanci na bodový úspěch," mrzelo třebíčského trenéra Vojtěcha Šťávu. Mladší dorostenci Horáckého klubu svůj zápas zvládli. Vítězství zařídil pět minut před koncem Trnka.

15.10.2015

Na neproměňování šancí si postěžoval trenér mladších dorostenců HFK Třebíč (v modrém) Ivoš Nejedlý po hubeném vítězství nad Svratkou Brno.Foto: Deník/ Jiří Oborný

Divize D staršího dorostu
TŘEBÍČ – SVRATKA BRNO 2:4
Domácí nezačali nejhůře. Ve 14. minutě vybojoval míč ve středu pole Novák, vyslal O. Uličného, který přízemním centrem vybídl ke skórování Holého. Jenže ve druhé desetiminutovce se domácí dostali pod neustálý tlak, který trval až do konce poločasu. Hosté toho využili k vyrovnání.

Ve 34. minutě přišla chybná rozehrávka brankáře za postranní čáru, následoval rychlý aut a střela brněnského Grůzy – 1:1. Domácí gólman chyboval i zkraje druhé půle a Svratka po standardní situaci vývoj zápasu otočila. „Opět fatální chyba Rouska. Slušně řečeno, to už si ze mě dělá srandu," zlobil se Šťáva.

Brňané zvýšili v 53. minutě Grůzou. O deset minut později mohl zápas zdramatizovat O. Uličný, ale po závaru v pokutovém území trefil tyč. Vzápětí se ocitl v obrovské šanci Bastl, ale gól nedal. V 80. minutě nedůrazně odkopl míč obránce Sáček a hostující Fessl střelou z vápna zvýšil už na 1:4. „To je tak, když v jednom kuse přihráváte černobílým a ne červeným," kroutil hlavou Šťáva.

V závěru trefil levou tyč Hronek a z následného rohu snížil Novák, od jehož nohy se míč odrazil do svrateckého brankáře – 2:4.
„Kdybych měl výkon brankáře Rouska, obránců Hovorky, Hrůzy, Sáčka, záložníka Víceny a mladého Renáta ohodnotit, bylo by to nepublikovatelné. Tito a další hráči nepřistupují k zápasu a tréninku, jak by neměli. Kluci si musí uvědomit, že bez tvrdé práce a dřiny, to nepůjde," uzavřel hodnocení Šťáva.
Góly: 14. Holý, 89. Novák – 34. a 53. Grůza, 48. Švejda, 80. Fessl. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 1:3. Diváci: 70. Poločas: 1:1. Třebíč: Rousek – Hovorka (42. Sáček), Šmíd, Hrůza (76. Šibůrek), J. Uličný – Bastl (76. Renát), Novák, Vícena (46. Hronek), O. Uličný – Holý (65. Rybníček), Rygl.

Divize D mladšího dorostu
TŘEBÍČ – SVRATKA BRNO 1:0
Utkání začalo převahou domácích a hned v úvodu postupoval sám na branku Maleta, ale hostující gólman jej vychytal. Třebíč byla nadále aktivnější a Brňané se v první půli do hry nedostávali. Do kabin se však šlo za bezbrankového stavu.

Obraz hry se ve druhém poločasu nezměnil. Domácí tlačili soupeře, ale bez gólového efektu. O osudu zápasu rozhodla až 75. minuta, kdy sólo proměnil třebíčský Trnka.

„Jsem rád, že jsme po třech porážkách konečně bodovali. Kluci zápas odmakali a soupeře jsme jednoznačně přehráli. Kdybychom proměnili šance, skóre mohlo být i větší," hodnotí trenér HFK Třebíč Ivoš Nejedlý.
Gól: 75. Trnka. Rozhodčí: Toman. ŽK: 3:4. Diváci: 40. Poločas: 0:0. Třebíč: Hagara – Hrbáček, Suchna, Šibůrek, Renát – Rybníček, Benáček, Novák (61. Holík), Mitáš (65. Vostál) – Trnka, Maleta.

15.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Nové Syrovice (v bílém) oplatily juniorce HFK Třebíč osmigólový debakl z loňska.
8

Náměšť s Herálcem doplatila na neproměňování šancí

Zápas letošního nováčka I. B třídy ze Starče (v modrém) s loňským z Hartvíkovic rozhodl jediný gól.