Stará Říše předvedla po přestávce další kolaps

Stará Říše – Očekávání splněno. Šlágr 9. kola krajského přeboru měl přinést atraktivní fotbal, což se stalo. Jenomže přinesl i další nepochopitelný kolaps Staré Říše, která na svém hřišti po výborném úvodu nakonec prohrála. Bystřice ji totiž za pasivitu ve druhé půli tvrdě potrestala.

4.10.2010

Zápas ve Staré Říši přinesl také souboj dvou velezkušených mazáků ve středu pole. V bystřickém dresu se o černou práci spolehlivě staral Jan Illek (vlevo), Starou Říši zase před hostujícími šancemi dlouhou dobu chránil Marek Merhaut (vpravo). Foto: DENÍK/ Michaela Hasíková

„Nedokážu si to vysvětlit. Ve fyzičce problém nevidím, nedostatek zkušeností také nemáme. Je to něco v hlavách hráčů,“ zlobil se domácí kouč Luděk Kovačík.

ST. ŘÍŠE – BYSTŘICE 1:2

Stará Říše přitom začala zápas tím nejlepším způsobem. Zamáčkla Bystřici na její obrannou polovinu a evidentně ji zaskočila. „Domácí byli důraznější, rychlejší a první poločas vyzněl jednoznačně pro ně,“ uznal trenér hostů Karel Fencl. Jeho tým držel ze začátku nad vodou gólman Hlavoněk, který zlikvidoval šanci Osumanua a byl na místě i při nebezpečných závarech před svou brankou. Nezaskočil ho ani nebezpečný přímý kop kapitána Tichánka.

„Měli jsme do patnácté minuty vést tři nula, a bylo po zápase,“ podotkl Kovačík. Skóre se měnilo až po stříleném centru, který obránce Vícha jen lehce tečoval k Osumanovi, jenž míč ve skluzu usměrnil přesně k tyči.

Hned vzápětí mohli hosté z jediné vážnější šance kontrovat, ale Horákovu hlavičku z bezprostřední blízkosti reflexivně vyrazil Neuman.

Těsně před pauzou mohl ještě vyrovnat Sklenář, po závaru ovšem trefil jen obránce na brankové čáře. „Naše jediné šance jsme měli po standardních situacích, což bylo málo. Na druhou stranu jsme ale stále drželi jednobrankový kontakt a byli ve hře,“ přemítal první půli Fencl.

Začátek druhého dějství nenasvědčoval, že by se Stará Říše snažila hrát defenzivněji. Naopak hostujícím obráncům dvakrát utekl rychlík Osumanu, jenomže v obou případech mu jeho gólovku zneškodnil bezchybný Hlavoněk.

„Pak jsme ale nepochopitelně ztratili střed hřiště a nechali hrát soupeře,“ kroutil hlavou Kovačík. Bystřice tak vycítila šanci. Zejména pohyb Horáka dělal domácím evidentní problémy. Po jednom z jeho centrů se k odraženému míči dostal Zbytovský a střelou k tyči, která byla navíc tečovaná, vyrovnal.

O čtyři minuty se Horák opět rozhodl pro centr do pokutového území a střídající mladík Fulneček hlavičkou z bezprostřední blízkosti překonal zkoprnělého Neumana.„Fulneček splnil to, co jsem od něj očekával. Je to robustní typ útočníka, který se nepotřebuje na hřišti rozkoukávat a platí na unavenou obranu,“ vysvětlil vítězný tah Fencl.„Bystřice dala po centrech dvě slepené branky. K této pasáži zápasu ale nemělo vůbec dojít,“ dodal zklamaný Kovačík.

Góly: 29. Osumanu – 76. Zbytovský, 80. Fulneček. Rozhodčí: Švec. ŽK: 3:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0. St. Říše: Neuman – Sláma, Chramosta, Hekerle, Kratochvíl – M. Pokorný (68. Štěpnička), Merhaut, Tichánek, Ansuma (84. Procházka) – Osumanu, R. Pokorný (57. Vácha). Bystřice: Hlavoněk – Rejda, Veselý, Vícha (58. Chocholáč), Mitáš – R. Sklenář (90. Hrubeš), Zbytovský, Illek, Špatka (65. Fulneček) – Horák, Holý. Nejlepší hráči: Tichánek – Hlavoněk, Horák.

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Vysočina /ROZHOVOR/ – Ještě během vysoké školy začala rodačka ze Žďáru nad Sázavou Michaela Horáková (25) budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.