Šebkovice zničily Moravec v první půli. Sosnar se stal dvorním nahrávačem

Třebíčsko – Jednoznačný souboj o prvenství a ze střelce nahrávačem. To přineslo 20. kolo I. B třídy. Fotbalisté Šebkovic nastříleli Moravci pět gólu v prvním poločase a upevnili si vedení ve skupině B. Novosyrovický kanonýr Miroslav Sosnar přihrál proti Bystřici na všech sedm branek.

2.5.2016

Ilustrační foto.Foto: David Mahel

ŠEBKOVICE – MORAVEC 5:1
Hosté přicestovali ke šlágru kola oslabení. Moravec do přímého souboje o první místo nastoupil bez náhradníků. Domácím se navíc vydařila první půle, ve které pěti góly rozhodli. Už ve třetí minutě otevřel skóre Rygl. Nedorozumění v zadních řadách Moravce produktivním Šebkovicím pomohlo k brankám Večeři a Hobzy v rozmezí dvou minut.

Závěr poločasu patřil šebkovickému kanonýrovi Ryglovi, který zkompletoval hattrick. Po změně stran hostitelé ubrali, šestá branka jim nebyla uznána a zápas se spíše dohrával. Moravec zaznamenal čestný úspěch po brejku, který zakončil Hladík a čtyři minuty před koncem připravil Pitoura o čisté konto.
Góly: 3., 38. a 45. Rygl, 23. Večeřa, 25. Hobza – 86. Hladík. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (63. Toufar). Diváci: 100. Poločas: 5:0. Šebkovice: Pitour – Pecka, Kašpárek (46. J. Roupec), Říha, Chytra, Večeřa, Z. Roupec, Přibil, Rygl (72. Durda), Dvořák (78. Holčapek), Hobza.

N. SYROVICE – BYSTŘICE B 7:0
V úvodní čtvrthodině byli aktivnější hosté, kteří lépe kombinovali a vytvořili si první šanci. Samostatný únik a lob skončil naštěstí pro Zavadila nad jeho bránou. V 18. minutě udeřili domácí, kdy se míč svezl po ose Železný, M. Sosnar a Dvořák otevřel skóre. Od této chvíle Nové Syrovice ožily, ale několik náznaků šancí gólem neskončilo. Po změně stran předvedli spolupráci M. Sosnar s Dvořákem, který zvýšil.

Zlom nastal v 54. minutě. Bystřice měla možnost postupu dvou hráčů na brankáře, ale šanci utnul vracející se Kopeček, který míč vypíchl. Následovala přes Zavadila rychlá rozehrávka, po které opět M. Sosnar vybídl ke skórování Dvořáka. Od této chvíle domácí bavili diváky ukázkovou hrou i pohlednými góly.

„Všechny branky jsme dali po krásných spolupracích. Celý tým zahrál dobře a raritou je, že náš kanonýr Mirek Sosnar sice žádnou branku nedal, ale na všechny přihrál. Výsledek je však pro soupeře, který nám byl v první půli vyrovnaným soupeřem, krutý," hodnotí syrovický kouč Jan Prígl.
Góly: 18., 48. a 54. Dvořák, 62. Dubský, 70. Železný, 87. Chalupa, 90. Filipský. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 1:3. Diváci: 103. Poločas: 1:0. N. Syrovice: Zavadil – Chalupa, Procházka, Toman, Kopeček – Železný (76. Železný), Dubský (84. Fouma), Lang, O. Sosnar – M. Sosnar, Dvořák (67. Vítek).

RAPOTICE – ŠTĚPÁNOV 1:2
Duel týmů, které se ještě loni utkávaly v I. A třídě, nabídl vyrovnaný fotbal. Domácí mohli jít do vedení, ale z boku postupující Matoušek branku netrefil. Ve 33. minutě udeřilo na opačné straně, kdy se ve vápně prosadil Veselský a střelu umístil k tyči. Rapotice vyrovnaly až ve druhém poločase. Klusák rozehrál standardní situaci a na zadní tyči našel hlavu Matouška.

Jenže netrvalo dlouho a Štěpánovu vrátil po brejku vedení Ludvík. Hostitelé i přes závěrečný tlak na bodový zisk nedosáhli. „Hráli jsme v okleštěné sestavě, chybělo nám šest hráčů, ale i přesto jsme se snažili a dřeli, ale důležitý zápas nezvládli," shrnul rapotický trenér Karel Kovařík, který sám musel nastoupit.
Góly: 53. Matoušek – 33. Veselský, 60. Ludvík. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Rapotice: T. Laš – Opálka, Milan Laš, Kovařík, Pavlíček – Tesař, Klusák, Slaný, Dobeš – Matoušek, Martin Laš.

STONAŘOV – DUKOVANY 2:0
V první půlce to byla přetahovaná a k vidění byly dvě tři šance. Hosté pálili jednou vedle, domácí se dostali do jedné příležitosti, ale tu také neproměnili. Remízový a nepříliš záživný zápas by zřejmě spěl do bezbrankového konce, ale to by nesměli domácí pustit na hřiště Veveru. Ten hru Stonařova oživil, vybojoval roh, ze kterého Příhoda zakroutil míč přímo do branky.

Dukovany pak inkasovali ještě jednou, opět po rohovém kopu, kdy Škrdlovu hlavičku gólman Boreš vyrazil, ale na dorážku obětavého Kalendy byl už krátký. V závěru mohl přidat pojistku po Veverově parádní přihrávce Příhoda, ale obránce míč z brankové čáry vykopl.
Góly: 69. M. Příhoda, 80. Kalenda. Rozhodčí: Bouda. ŽK: 1:2. Diváci: 30. Poločas 2:0. Dukovany: Boreš – Fojtášek, Kunc, Prokeš, Sedláček, Koníř, Fojtášek, Pislcajt, Černý, Ferus (46. Železník), Řezáč.

2.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vodní zdroje jsou na historickém minimu

Dorostenci opět doplatili na koncovku

Velké Meziříčí – Zas ta stejná písnička. Fotbalisté Horáckého klubu si i v dalším zápase Moravskoslezské divize staršího dorostu vytvořili řadu šancí, které opět neproměnili. Tentokrát je to stálo všechny tři body ve Velkém Meziříčí. Střelecky se pod dálničním mostem prosadili pouze mladší dorostenci z Třebíče, kteří krajskému rivalovi nastříleli sedm branek.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".