Šebkovice i Nové Syrovice si v domácích premiérách zastřílely

Třebíčsko – Oběma nováčkům I. A třídy se ve 2. kole skupiny B dařilo. Fotbalisté Nových Syrovic vyprovodili 5:1 Třešť a Šebkovice stejným výsledkem rezervu Žďáru.

15.8.2016

Ilustrační foto.Foto: Veronika Ostrčilová

KOUTY – TŘEBÍČ B 3:1
Derby začali lépe aktivnější hosté, kteří soupeře přehrávali. Hned zkraje se na půlkruhu u velkého vápna domácích uvolnil Novotný a střelou k tyči otevřel skóre. Dosud bezradné Kouty se postupně osmělovaly a po dvaceti minutách mohlo být vyrovnáno. Jenže sám na branku postupující Coufal byl zastaven nedovoleně. Hostitelé však vyrovnali hru a ve 36. minutě i stav. To využil nedorozumění třebíčské defenzivy Neumann a přehodil vybíhajícího gólmana Soukupa.

Koutečtí po změně stran soupeře přehrávali. Převahu korunoval už v 53. minutě Tenkl, který si pohrál s obranou a z hranice šestnáctky zamířil za přispění teče jednoho z beků k tyči – 2:1. Pojistku přidal po Coufalově centru z malého vápna hlavičkující Neumann. Juniorka Horáckého klubu nevytěžila ze závěrečného tlaku ani kontaktní branku.
Góly: 36. a 78. Neumann, 53. Tenkl – 7. Novotný. Rozhodčí: Jakub Rosický. ŽK: 1:2. Diváci: 101. Poločas: 1:1. Kouty: Stýblo – Hrůza, Růžička (46. Nestrojil), Havelka, Parma, Roušar, Doležal, Coufal, Tenkl (87. Caha), Semrád, Neumann (79. Navrkal). Třebíč B: Soukup – Mašek, Pecka, Novák, Lorenc, Holý (74. Bence), Novotný, Kovář, Karásek, Suchna (87. Sáček), Doležal (58. Hronek).

ŠEBKOVICE – ŽĎÁR B 5:1
Staronový účastník soutěže si vstup do prvního domácího utkání ani nemohl přát. Šebkovice udeřily hned z první akce, na jejímž konci stál dorážející Říha. Než se hosté stačili vzpamatovat a rozkoukat, prohrávali za dalších sedm minut už o tři branky. Nejdříve načal střelecké představení Jiří Rygl, když si zaběhl za obranu a prostřelil z boku Hajného. Dvě minutky na to si postavil míč k trestnému kopu zpoza šestnáctky Chytra a Hajný se za ním jen podíval. Pak tempo hry opadlo, ale po půlhodině přidali domácí ještě čtvrtý gól. To Martin Rygl vybojoval na vlastní půlce míč, vyslal na zteč Jiřího Rygla a ten únik zakončil přesně.

Druhý poločas už si Šebkovice hlídaly náskok. Žďár se takřka k ničemu nedostal, a tak ještě jednou zaúřadovali domácí, když po přesném pasu Chytry završil hattrick kanonýr Jiří Rygl. Když už se všichni chystali pomalu k odchodu, pokazil v samotném závěru Kubovi čisté konto Lukáš Dvořák. Na radosti ze zisku prvních tří bodů v I. A třídě to ovšem domácím neubralo.
Góly: 1. Říha, 6., 28. a 69. J. Rygl, 8. Chytra – 90. L. Dvořák. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 1:4. Diváci: 80. Poločas: 4:0. Šebkovice: Kuba – Kašpárek, Busta, Říha, Chytra, Večeřa (75. T. Kotačka), Štveráček, M. Rygl (49. Roupec), J. Rygl (70. Fejta), Dvořák, M. Hobza.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – HROTOVICE 4:0
Domácí byli od prvních minut lepší. Budišov si vypracoval spoustu šancí a po zásluze vedl o dvě branky. Hostitelé po změně stran vítězství zvýraznili dalšími dvěma přesnými zásahy. „První poločas byl z naší strany výborný a to jsme ještě řadu dalších šancí neproměnili. Ve druhé půlce už tempo trochu opadlo, ale hru jsme měli dál pevně ve své režii a zaslouženě vyhráli," těšilo trenéra Budišova Libora Švece.
Góly: 30. a 75. Pažourek, 45. K. Nováček, 67. Votoupal. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (63. Furiš). Diváci: 235. Poločas: 2:0. Budišov-Nárameč: Trnka – Dvořák, Molnár, Hrádek, Chalupa, K. Nováček (85. J. Sedláček), T. Nováček, Obůrka (71. R. Hort), Pažourek, M. Sedláček (78. J. Hort), Votoupal. Hrotovice: Slatinský – Pekárek, Fukal, Furiš, T. Holoubek (46. Fiala), Z. Holoubek, Novák, Padělek, Škoda, M. Růžička, David.

N. SYROVICE – TŘEŠŤ 5:1
Herně to bylo celkem vyrovnané utkání, ale domácí ve svých šancích byli daleko důslednější. Hned ve 2. minutě otevřel skóre Dvořák, který proměnil samostatný únik. Zvýšení přišlo v závěru poločasu. Po krásné akci na jeden dotek si míč vyměnili Dubský, Lang a Železný, a Sosnar měl před odkrytou svatyní snadnou práci.

I nástup do druhé části patřil produktivním Syrovicím, když se do míče opřel Železný, a krásně se trefil mimo dosah Kousala. Pak Dubský vyslal Sosnar a ten se nemýlil, a bylo to už 4:0. Poté gólman Zavadil vyrazil proti útočníkovi, srazil ho a musel předčasně pod sprchy, a hostující Gutwald z penalty snížil. Třešť měla v závěru navrch, ale drama z toho nebylo. Naopak udeřili opět domácí. Dvořák se uvolnil přes dva hráče a nechytatelnou střelou o tyč zvýšil na konečných 5:1.

„Kluky musím pochválit za nasazení i předvedenou hru. Před slušnou návštěvou to byl pěkný fotbal z obou stran, a kdo přišel ten neprohloupil," doplnil spokojený trenér vítězného celku Jan Prígl.
Góly: 2. a 82. Dvořák, 43. a 57. O. Sosnar, 47. Železný – 66. Gutwald (PK). Rozhodčí: Rosický. ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (63. Zavadil). Diváci: 160. Poločas 2:0. N. Syrovice: Zavadil – Procházka, Filipský, Sosnar, Růžička (46. Kopeček) , Lang, Dubský, Dvořák (90. Janoušek), Chalupa (64. Novák), Železný.

VLADISLAV – HERÁLEC 1:1
Fotbalisté Vladislavy již pomalu slavili tři body, ale v závěru přišel tvrdý úder Herálce. Domácí se ve dvacáté minutě zásluhou Venhody dostali do vedení. Záhy na to byl vyloučený Vyletěl, ale i přes to domácí pokračovali v dobrém výkonu. Ve druhém poločase kontrolovali hru a měli i šance k rozhodnutí. Jenomže ve druhé minutě nastavení vystřelil remízu hostující Škorpík. „Zápas jsme měli celou dobu poměrně pod kontrolou, můžeme litovat šancí, které jsme nedali. Mohli jsme rozhodnout, místo toho v závěru přišlo vyrovnání a samozřejmě nás to mrzí," řekl Lubomír Venhoda.
Góly: 20. O. Venhoda (PK) – 90. (+2) Škorpík. Rozhodčí: Holub. ŽK: 0:2. ČK: 1:0. Poločas: 1:0. Vladislav: Otruba – O. Venhoda, Krátký, Paločko, Prokop – L. Venhoda (82. J. Hrůza) – M. Hrůza (87. Ciprys), Orálek, Vyletěl – Svoboda (90. Pavlík), Linhart.

ŽELETAVA – VRCHOVINA B 1:2
Domácí sice během první půle měli dobře našlápnuto k bodovému zisku, jenomže po vedoucí brance přišel útlum. Ve druhém poločase Vrchovina přidala na obrátkách a krátce po výkopu proměněnou penaltou vyrovnala. Hosté měli k dispozici i další šance, které se ještě s úspěchem nesetkaly, ale tři body jim vystřelil Follprecht. „Byly to dva rozdílné poločasy. V tom prvním jsme se chtěli prosadit a měli šance, ale pak asi přišlo uspokojení a možná i únava. V tom druhém totiž Vrchovina byla lepší a zaslouženě vyhrála," přiznal Václav Novák.
Góly: 24. Michal Vrbka – 49. Mrkos (PK), 77. Follprecht. Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 7:2. ČK: 1:0 (71. Polenda). Poločas: 1:0. Diváci: 100. Želetava: Tománek – Malík, Polenda, Kabelka, Martin Vrbka, Ondráček (Veselský), T. Vrbka, Vladeka, Forman (86. Pavela), Čurda, Michal Vrbka.

15.8.2016 VSTUP DO DISKUSE

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
40

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.