Rokytnice zvládla šlágr kola na půdě Blatnice

Třebíčsko – Šlágr 21. kola okresního přeboru vyzněl lépe pro vedoucí Rokytnici. Poražená Blatnice ztrácí už čtyři body. Na druhou příčku poskočili fotbalisté Starče.

16.5.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník / Oborný Jiří

BLATNICE – ROKYTNICE 2:3

První poločas nabídl vyrovnanou partii se šancemi na obou stranách. Hostující kanonýr Vahila hlavičkoval jen do břevna. Vše podstatné se tak odehrálo po změně stran. Domácí snapjpr Sova trefil horní tyč. Rokytnice se ujala vedení Vahilovou, který se tentokrát hlavou nemýlil. Tentýž hráč o pět minut později skóroval z dorážky podruhé. Blatnice snížila až po hodině hry kapitánem Tomšíčkem, který nechytatelnou hlavičkou zakončil rohový kop. Jenže vzápětí si domácí Marek Šabatka vstřelil vlastní gól. Blatničtí byli v závěru lepší, ale kontaktní branka Michala Trnky přišla pozdě. „Hrál se atraktivní fotbal. Na vstřelení branky se ale v posledních zápasech hodně nadřeme. Myslím si, že by utkání slušela remíza, i tak musím za předvedený bojovný výkon kluky pochválit,“ hodnotí trenér Blatnice Jiří Trnka.

Góly: 65. Tomšíček, 89. M. Trnka – 67. M. Šabatka (vlastní), 51. a 56. Vahila. Rozhodčí: Macek. ŽK: 1:4. Diváci: 80. Poločas. 0:0. Blatnice: Holík – Lojka, Foltýn, T. Šabatka (76. Kotačka), Svoboda, Sova (89. Dušek), Šplíchal (81. J. Trnka), Tomšíček, M. Trnka, Šimek, M. Šabatka. Rokytnice: Široký – Jičínský, J. Hakl, Prokeš (89. Kašiar), Vahila, Sochna (73. Štork), Ferkl (79. Veleba), Bílek, L. Hakl, O. Štefánek, Syrový.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE B – VÝČAPY 2:1

Do bojovného zápasu vstoupili lépe hosté, ale skóre otevřel soupeř. Výčapy měly dál herní převahu, ale prostoru moc nedostávaly. Ve 34. minutě však po chybě domácí obrany prosadil David Matoušek a srovnáno. Zkraje druhé půle vrátil vedení rezervě Náměště-Vícenic Kučera. Hosté se po zbytek poločasu tlačili za vyrovnáním, ale k ohrožení branky se nedostali. „Kluci si za bojovnost zaslouží pochvalu, dali do zápasu všechno,“ těšilo domácího trenéra Bohumila Nekudu.

Góly: 17. Eliáš, 50. Kučera – 34. D. Matoušek. Rozhodčí: Sarkány. ŽK: 2:1. Diváci: 75. Poločas: 1:1. Náměšť-Vícenice B: Bartošek – P. Kopuletý, Sobotka, Lokaj, Pospíšil, V. Kopuletý (85. Janda), Eliáš (61. Křivánek), Rabušic, Juřena, Bednář (35. Kučera, 69. Mucha), Musil (10. Bednář). Výčapy: Krátký – Dolák, Nikrmajer, Macek, Pecka, Matěj Semerád, L. Jeleček, D. Matoušek, Pánek, Kašpárek (56. T. Matoušek), N. Kuchera (56. Martin Semerád).

OKŘÍŠKY B – STAŘEČ 0:2

Hosté se brzy ujali vedení Břízou. Poté se hra vyrovnala. Domácí měli vážnější šance až v závěru poločasu, ale bez úspěchu. Druhou půli začali opět lépe hosté, když zvýšil Pislcajk. Rezerva Okříšek vsadila vše na jednu kartu, ale trestný kop Novotného zlikvidoval Obůrka, stejně jako další šance. Produktivní Stařeč brala všechny tři body.

Góly: 8. Bříza, 55. Pislcajk. Rozhodčí: Kudlík. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Okříšky B: Ferdan – Rampír, Večeřa, Němec (62. Hroch), Novotný, Salát, Mareček, Vostal, Novotný (66. Mašek), Dokulil, Jůza (46. Ryšavý). Stařeč: Obůrka – Pysk, Vodička, Lauš, Strouha, Zejda, Bříza, Ježek (88. Gruber), Dvořák (51. Smejkal), Jahoda (60. Tomek), Pislcajk (76. Kaňka).

MOHELNO – STUDENEC 4:1

Trápící se Mohelno soupeře zaskočilo. Domácí byli od začátku aktivnější a v 16. minutě otevřel skóre Štěpán. Hostitelé začali Studenec přehrávat. Studenec sice po změně stran vyrovnal Rouskem, ale domácí byli stále lepší. V 61. minutě vrátil Mohelnu vedení Jeřábek. O sedm minut později zvýšil svým druhým gólem Štěpán a za dalších deset minut upravil na konečných 4:1 Sladký.

Góly: 16. a 68. Štěpán, 61. Jeřábek, 77. Sladký – 47. Rousek. Rozhodčí: Rygl. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (67. Rousek). Diváci: 70. Poločas: 1:0. Mohelno: Ležák – Kopeček, P. Horký, Kerndl, Štěpán, Drápela, D. Horký, Jeřábek (75. Šanda ml.), Mohelský (86. Světlík), Šanda st., Sladký. Studenec: Pěnčík – Matějek, Vrba, Chalupa (53. Hájek), Strnad, Holoubek, K. Mrňa, Rousek, Buršík, M. Mrňa, Nováček.

ČÁSLAVICE – JEMNICKO B 1:5

Oslabený tým Čáslavic-Sádku nezačal dobře. Soupeř byl lepší a převahu zužitkoval velmi brzy. Skóre otevřel Axman a vzápětí zvýšil Nevrkla. Jemnicko bylo nadále lepší, ale domácí brankář Hobza svůj tým několikrát podržel. Stejně jako první dva góly, padly i další dva v krátkém sledu. Nejdříve zvýšil Anděl a čtvrtý gól hostí přidal Axman. Rezerva Jemnicka si ve druhé půli výsledek hlídala a padlo už po jedné brance na každé straně.

Góly: 56. Vybíral – 11. a 33. Axman, 13. Nevrkla, 31. Anděl, 60. Hanzal (vlastní). Rozhodčí: M. Kuba. ŽK: 4:0. Diváci: 70. Poločas: 0:4. Čáslavice-Sádek: Hobza – Hanzal, Busta, Růžička, Mach, Klika, Roupec, Rygl, Vecheta, Vybíral, Kopl (34. Rubák). Jemnicko B: Růžička – Smetana (46. Nikrmajer), O. Tesař, Křivánek, Niederhofer, Sevelda, Kalášek, Nevrkla (64. Frečka), K. Tesař, Anděl (72. Kincl), Axman (46. Kopr).

H. ÚJEZD – PŘIBYSLAVICE 1:1

Obě mužstva začala opatrně. Postupem času však přicházely i šance a v prvním poločase bylo k vidění po jedné na každé straně. Hosté začali druhou půli aktivněji, ale domácí brankář Hradecký svůj tým podržel. Z Horního Újezdu měl největší příležitost Řezáč, ale neuspěl. Do vedení se však dostaly Přibyslavice, když v 74. minutě Skrobikowski proměnil pokutový kop. Domácí s odpovědí nečekali dlouho a hlavou poslal míč do sítě Řezáč.

Góly: 77. Řezáč – 74. Skrobikowski (PK). Rozhodčí: Šuhaj. ŽK: 0:1. Diváci: 85. Poločas: 0:0. Horní Újezd: Hradecký – Kresa (77. Kouřílek), Marek Veselý, Řezáč, Kučera, Durda (88. Martin Veselý), Ošmera, Zvěřina, Čermák, Václavek, Pivoňka. Přibyslavice: Novák – Holub, Karafiát, Kopeček, Kovář, Pacal (81. Molák), Skrobikowski, Rambousek (67. Sekerka), Čejka, Matějek, Lopatář.

CHLÍSTOV – LIPNÍK 4:4

Hosté byli od začátku aktivnější a už v osmé minutě šli do vedení po hlavičce Jonáše. O čtyři minuty vyrovnal po individuální akci Svoboda. Za dalších šest minut domácí faulovali a z pokutového kopu vrátil Lipníku vedení Kisela. Ve 28. minutě kopala penalta i na opačné straně a Hruška vyrovnal. Dvě minuty před pauzou strhl vedení na stranu Chlístova svojí druhou brankou Svoboda. Obraz hry se ve druhé půli nezměnil. Lépe začali hosté a podruhé skórující Kisela vyrovnal. Pak zabrali domácí a v 59. minutě vrátil Chlístovským vedení technickou střelou Vídenský. Lipník poté přidal na důrazu. V 78. minutě si na přímý kop naběhl Fišer a povedenou hlavičkou zařídil dělbu bodů. „I když jsme dvakrát vedli, musím být s bodem spokojen. Hosté byli po většinu času vyrovnaným soupeřem a v určitých pasážích i lepší,“ hodnotí domácí kouč Milan Špaček.

Góly: 12. a 43. Svoboda, 28. Hruška (PK), 59. Vídenský – 8. Jonáš, 18. a 51. Kisela (první z PK), 78. Fišer. Rozhodčí: Holý. ŽK: 1:4. Diváci: 70. Poločas: 3:2. Chlístov: Belvončík - Nováček, Uhlíř, Pokorný, Hrbáček - Vídenský, Smolík (80. Granát), M. Rygl, Svoboda – L. Rygl (72. Brestovský), Hruška. Lipník: Skoumal – Tretera, Pokorný, Krotký, Matoušek, Kisela, Jonáš (87. Žák), Rohony, Macháček (46. Fišer), Šťáva (90. Procházka), Brabenec.

16.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Lubomír Kressa: Zrození života I, olej, 1972.
8

Lubomír Kressa dostal od osudu jen osmnáct tvůrčích let

Ilustrační snímek

Herních testů přibývá

Noční hasičské závody, argentinské tango či ochutnávka francouzské hudby

Třebíčsko - Další letní víkend na Třebíčsku bude opět plný zajímavých akcí.

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.