Rokytnice si vylepšila vedoucí postavení

Třebíčsko – S šestibodovým náskokem přezimují fotbalisté Rokytnice na čele tabulky okresního přeboru. Rozhodlo o tom 14. kolo, ve kterém lídr zvítězil na půdě nováčka z Lipníku. Studenec naopak doma prohrál s Výčapy. Blatnice oplatila Hornímu Újezdu porážku z úvodu sezony i s úroky a díky zaváhání Starče v Čáslavicích poskočila na třetí příčku. Dařilo se i o záchranu bojujícímu záložnímu mužstvu Náměště-Vícenic, které naplno bodovalo v Chlístově. Mohelno vyválčilo všechny tři body ve vyhroceném utkání s rezervou Okříšek.

8.11.2016

Chlístov (u míče) doplatil v zápase proti rezervě Náměště-Vícenic na neproměňování šancí.Foto: Deník/ Jiří Oborný

LIPNÍK – ROKYTNICE 2:6
Zápas začal vyrovnaně. Úvodní půlhodinu se na hřišti nic zajímavého nedělo. Hned poté však poslal jeden z domácích hráčů krásnou přihrávku do šestnáctky a Kisela otevřel skóre. Jenže radost Lipníku netrvala dlouho.

O dvě minuty později se do pokutového území dostali také hosté a Jičínský pohodlně vyrovnal. Za další čtyři minuty vrátil domácímu celku vedení hlavou Macháček. Zvýšit mohl těsně před pauzou Šťáva, ale Rokytnici podržel brankář Hobza a míč vyrazil.

Druhou půli měli už od začátku v režii hosté a téměř celou dobu se hrálo na jednu bránu. V 51. minutě vyrovnal Ferkl a rozjel tak nezastavitelný rokytnický vlak. Za deset minut poslal za záda domácího brankáře míč znovu Jičínský. O pět minut později se trefil Vahila. V 79. minutě přidal další gól Prokeš. Šance hostitelů na bodový zisk byly za stavu 2:5 téměř nulové. Poslední hřebík do rakve domácích zatloukl Vahila.
Góly: 31. Kisela, 37. Macháček – 33. a 61. M. Jičínský, 51. Ferkl, 66. a 88. Vahila, 79. Prokeš. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 1:2. Diváci: 45. Poločas: 2:1. Lipník: Urban – Pokorný, Krotký (77. Procházka), Kisela, Matoušek (72. Skoumal), Rohony, Macháček, Šťáva, Pokorný (62. Jonáš), Brabenec, Svoboda (85 Žák). Rokytnice: Hobza – D. Jičínský, Štork (59. Bílek), Prokeš, Vahila, Ferkl, A. Štefánek (74. Veleba), O. Štefánek, Herbrych, M. Jičínský (83. Vejmelka), Sochna.

STUDENEC – VÝČAPY 1:2
Hosté začali zostra a hned úvodu měl šanci Kašpárek, který ale z deseti metrů nastřelil jen brankáře Pěnčíka. Tentýž hráč si brzy únik zopakoval, tentokrát však mířil vedle. Pak zkoušel štěstí Dolák, avšak Pěnčík jeho střelu z velkého vápna vyrazil. Studenec dal o sobě vědět téměř po půlhodině hry, ovšem pokus Michala Mrni skončil nad bránou.

Ve 29. minutě se dostal míč po zaváhání domácí obrany ke Kašpárkovi, který tentokrát mířil přesně – 0:1. Pak zatáhl balon po levé straně Macek, jeho pokus Pěnčík pouze tečoval, ale na brankové čáře jej zastoupil Nejedlý, který míč vykopl. Ve 41. minutě vyrovnal střídající Petr Matějek.

Deset minut po změně stran olízl břevno domácí branky pokus Martina Semeráda. V 61. minutě dostal nalevo dlouhý centr Tomáš Matoušek, který dostal míč do sítě pod vybíhajícím Pěnčíkem – 1:2. Studenečtí už odpovědět nedokázali.
Góly: 41. Petr Matějek – 29. Kašpárek, 61. T. Matoušek. Rozhodčí: Mitáš. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Studenec: Pěnčík – Vrba, Tretera, Kučerňák, J. Strnad, Holoubek, Nováček (46. Komárek), Rousek, Pavel Matějek (38. Petr Matějek), Nejedlý, M. Mrňa. Výčapy: Krátký – Dolák, Macek (46. T. Matoušek), J. Jeleček, Kafka, Pecka, Matěj Semerád (66. N. Kuchera), L. Jeleček, D. Matoušek (46. Martin Semerád), Pánek, Kašpárek (46. T. Kuchera).

ČÁSLAVICE-SÁDEK – STAŘEČ 1:0
V prvním poločase měli největší šanci hosté, ale jejich pokus skončil jen na tyči. Vyrovnané utkání rozhodla standardní situace, kterou zahrával Zikmund a jeho pohledná střela měla cenu tří bodů.

„Dnes bylo k vidění remízové utkání, ale konečně se k nám také přiklonilo štěstí," hodnotí trenér Čáslavic-Sádku Lubomír Dítě.
Góly: 55. Zikmund. Rozhodčí: Macek. ŽK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Čáslavice-Sádek: Martenek – Hanzal, Busta, Mach, Růžička (90. Obůrka), P. Klika, Roupec, Lampíř (89. M. Klika), Rygl, Vecheta (86. Vaníček), Zikmund. Stařeč: Obůrka – Lauš, Vodička, Pysk, Rambousek, Smejkal (59. Jahoda), Zejda, Ježek, Dvořák (75. Kaňka), Bříza, Pislcajk.

MOHELNO – OKŘÍŠKY B 3:1
Souboj týmů z konce tabulky začali lépe domácí, které poslal do vedení po standardní situaci hlavičkující Štěpán. Za nedlouho vyrovnal po nedorozumění obrany s brankářem Bastl. Rezerva Okříšek měla v úvodním dějství více ze hry, ale musela ještě do přestávky dvakrát střídat. Nejprve hřiště opustil s výronem v kotníku Molák a dalším zraněným byl Jan Dokulil.

Mohelno ve druhém poločase znovu vedlo, když unikající Drápela přehodil brankáře Syrového. Okříšky však před brejkem reklamovaly faul na Zdeňka Ryšavého. Deset minut před koncem upravil na konečných 3:1 svým druhým gólem Štěpán. Vyhrocený závěr přinesl šarvátku a po jedné červené kartě na každé straně.
Góly: 8. a 80 Štěpán, 55. Drápela – 16. Bastl. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 3:2. ČK 1:1 (90. Šanda – 90. Bastl). Diváci: 30. Poločas: 1:1. Mohelno: Staněk – Šanda, Žák, Vaníček, Kerndl, Vašek, Hrubeš, Drápela, Vostal, Štěpán, Jeřábek (42. Horký). Okříšky B: Syrový – Z. Ryšavý, Dočkal, Š. Novotný, M. Večeřa (79. Binka) – F. Rampír (73. Kšír), J. Dokulil (38. Jeřábek), J. Novotný, R. Dokulil – Bastl, Molák (26. Bulant).

CHLÍSTOV – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE B 1:3
Domácí měli od začátku více ze hry a vypracovali si několik šancí, které však zůstaly nevyužity. V 18. minutě přišel trest. Brankář Belvončík fauloval v pokutovém území hostujícího útočníka a nařízenou penaltu Eliáš proměnil. Chlístov byl aktivnější i nadále, ale selhával při zakončení. Ve 24. minutě opět udeřilo na opačné straně. Kurtin ze středu pole vyslal po pravém křídle spoluhráče, jehož centr si nešťastně srazil do sítě Nováček – 0:2. Domácí fotbalisté pak soupeře zatlačili a centr po rohu Michala Rygla si srazil do vlastní branky Musil – 1:2.

„Od první minuty jsme byli aktivnějším mužstvem na hřišti, ale neproměňovali šance a soupeř nás za to potrestal. Snížit se nám podařilo až v závěru po sérii čtyř rohů," komentuje chlístovský trenér Milan Špaček.
Jeho svěřenci i druhou půli začali aktivně, ale opět se jim nedařilo střelecky. „V koncovce jsme byli zbrklí a chyběla nám finální přihrávka," poznamenal domácí kouč.

V 51. minutě se znovu přihlásila o slovo rezerva Náměště-Vícenic, když si na centr do vápna ideálně naběhl Eliáš a nikým neatakovaný zvýšil. Optická převaha Chlístova se poté vytratila a skóre se již neměnilo. „Začali jsme nakopávat dlouhé míče, což se nám nedařilo. Obě mužstva si vytvářela už jen náznaky šancí. I přes porážku musím hráče pochválit za předvedený výkon a to zejména
v prvním poločase. Jmenovitě Michala Rygla, který tradičně diktoval tempo hry," uzavřel hodnocení šéf chlístovské lavičky.
Góly: 43. Musil (vlastní) – 18. a 51. Eliáš (první z PK), 34. Nováček (vlastní). Rozhodčí: Šimek. ŽK: 4:1. Diváci: 50. Poločas: 1:2. Chlístov: Belvončík – Pokorný, Nováček, Brestovský, M. Kuchařík – Smolík, M. Rygl, Granát (73. Hrbáček), T. Kuchařík – Svoboda, Rygl. Náměšť-Vícenice B: Kováč – Vrba, Lokaj, Z. Sobotka, Pospíšil, Eliáš, Kurtin (82. Stachovič), Musil (46. Jonák), M. Sobotka (60. Anna), Bednář (78. Veselý), Rybníček (76. Křivánek).

HORNÍ ÚJEZD – BLATNICE 0:9
Hosté přicestovali na půdu soupeře s cílem oplatit nováčkovi porážku z úvodu sezony. To se Blatnici za deštivého počasí podařilo. Již ve čtvrté minutě poprvé skóroval Sova a jeho tým hru zcela ovládl. Do poločasu přidali hosté ještě čtyři přesné zásahy. Horní Újezd chtěl dohrát zápas se ctí a již neinkasovat. Blatnice ale byla proti a zaslouženě navýšila skóre až na hrozivých 0:9 pro domácí.
Góly: 5., 25., 56., 61., 75. a 88. Sova, 19. Šabatka, 28. Tomšíček (PK), 36. Pokorný. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 1:0. Diváci: 55. Poločas: 0:5. Horní Újezd: Hradecký – Míča (46. Sláma), Václavek, Krčál, Řezáč, Kresa, Kučera, Durda (71. Dulovec), Ošmera, Martin Veselý (46. Marek Veselý), Zvěřina (61. Kouřílek). Blatnice: Holík – J. Trnka ml., Lojka, Karásek, Šabatka, Šimek (78. Cech) Svoboda, Sova, Tomšíček, Šplíchal, Pokorný (59. M. Trnka).

JEMNICKO B – PŘIBYSLAVICE 2:2
Zápas nabídl vyrovnanou partii. Domácí měli míč častěji v držení, ale hosté byli velmi nebezpeční v protiútoku. Přibyslavice se ujaly vedení jako první. Odpověď soupeře sice na sebe nenechala dlouho čekat, ale hosté si přestávky vzali vedení zpět.

Druhý poločas už byla už rezerva Jemnicka lepší, ale soupeř pozorně bránil. Jednu z mála šancí hostitelů proměnil střídající Zbyněk Kincl, který tak zařídil dělbu bodů. „Přibyslavice byly velmi nebezpečné díky svým brejkům. My jsme drželi míč, ale k brance soupeře jsme se příliš nedostávali. Po průběhu utkání jsme nakonec za remízu rádi," hodnotí domácí trenér Martin Kincl.
Góly: 21. S. Křivánek, 76. Kincl – 19. Kolman, 36. Pacal. Rozhodčí: Holý. ŽK: 1:2. Diváci: 55. Poločas: 1:2. Jemnicko B: T. Tesař – O. Tesař (74. Kincl), J. Křivánek, Niederhofer, Sevelda, Nikrmajer (46. Svoboda), Hošek, Křivánek, K. Tesař, Anděl, Axman. Přibyslavice: Čejka – Holub, Pacal, M. Karafiát, Kopeček, Kovář, Kolman, Rambousek (21. Masopust), Šárka, Samek (74. Packa), Lopatář.