Rapotice dokázaly zvítězit i venku a jsou druhé

Třebíčsko - V rámci pátého kola fotbalové I. A třídy, skupiny B celek Rapotic letos poprvé dokázal zvítězit venku, tři body veze z Třeště. Loňský nováček je druhý kvůli horšímu vzájemnému skóre s lídrem z Rantířova. Fotbalisté Mohelna v devítigólové přestřelce těsně prohráli na půdě Křoví.

7.9.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vladimír Kopečný

Přibylsvice v domácím derby porazily Šebkovice, tým Budišova–Náramče remizoval na půdě Křižanova. Bodově naprázdno vyšly Kouty, které podlehly Rantířovu a Náměšť podlehla ve Stonařově.

PŘIBYSLAVICE – ŠEBKOVICE 3:2

Přes 120 diváků vidělo velice slušný fotbal, ve kterém byli lepší a nebezpečnější domácí. Již v 6. minutě postupoval sám na gólmana přibyslavický Komínek, ale trefil jen nohy gólmana Klubala.

V rozmezí jedné minuty se vyfauloval domácí Veselý a musel předčasně pod sprchy. Po půlhodině hry měl možnost přibyslavický Čech možnost skórovat s penalty, ale tu vychytal šebkovický brankář. Poté opět ze samostatného úniku neuspěl Komínek. Hostitelé si vše vynahradili ve 43. minutě, kdy po standardní situaci otevřel skóre Čech.

Po změně stran v 50. minutě po samostatném úniku vyrovnal hostující Beroun. domácí odpověděli v 60. minutě, kdy po dlouhém centru za obranu na 2:1 zvýšil opět Čech.

O pět minut později unikajícího Komínka fauloval hostující Růžička a síly se srovnaly. V 73. minutě Čech zkompletoval hattrick. Další šance na obou stranách zůstaly nevyužity, a tak si Přibylsavice připsaly tři body do tabulky.

Góly: 43., 60. a 73. Čech – 50. a 68. Beroun. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 3:3. ČK: 1:1 (25. Veselý – 65. Růžička). Diváci: 120. Poločas: 1:0. Přibyslavice: Šimeček – Plocek, Rozsypal, Kratochvíl, Štveráček – Semrád, Čech, Musil, Veselý – Masopust (63. Kovář), Komínek (90. Toman). Šebkovice: Klubal – Růžička, Busta, A. Kotačka, V. Kotačka – Tengeri, Přibil, P. Kotačka, Svoboda – Nohel (77. Konvalinka), Beroun.

KOUTY - RANTÍŘOV 0:1

Hru začali obě mužstva opatrně a ze zajištěných obran. Postupně převzali iniciativu domácí a vytvořili si tlak. Toho využili hosté k rychlému protiútoku a Oberreiter vstřelil jediný gól zápasu. Poté Koutečtí znervozněli. Kupili chyby v obraně, které hosté nedokázali využít a domácí útočnici nedokázali udržet míč. Rantířov v této době nakopával míče, a tak se hrál nezáživný fotbal.

Druhý poločas se hrál na jednu branku. Hráči z Jihlavska se dostali třikrát před domácího brankáře. Přesto Kouty, i když měly pět vyložených šancí, nedokázali vstřelit branku. Chyběl jim klid při zakončení.

Koutům nepřálo ani štěstí, přesto že byli lepším mužstvem. Šťastný den neměl ani hlavní rozhodčí Zadina, který nevěděl ve druhém poločase co píská, např. nechal ošetřit hostující hráče, ale po ošetření jej nevykázal ze hry, jak mu ukládají pravidla.

Gól: 21 Oberreiter. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 2:1. Diváci: 110. Poločas: 0:1. Kouty: Eliáš - Chaloupka, Čech, Novotný, Růžička - Doležal, Semrád, Neuwirth, Nováček (54. Netoušek) - Cejpek, Tenkl. Ratnířov: P. Hájek - Horáček, L. Hájek, Kalný, Kovačik - Živný, Oberreiter, Vlček(80. Benda), Vaněk (87. Zeman)- Kubík, Kavka.

STONAŘOV – NÁMĚŠŤ 1:0

Hosté začali lépe a od začátku kombinační hrou přehrávali domácí. V prvních patnácti minutách si vytvořili příležitosti, které volaly po gólu. Jednu z nich Šmarda vykopával z brankové čáry. Od 20. minuty se hra začala přelívat na stranu Stonařova. Největší příležitostí bylo břevno, které trefil Duba. Minutu před poločasem zapískal sudí přísnou penaltu proti Stonařovu, ale Frýbort gólmana Čumpla nepřekonal. To byl rozhodující moment zápasu.

Domácí výborně vstoupili do druhého poločasu a už v 50. minutě se ujali vedení, když střídající Čumpl vymetl z dvaceti metrů pavučinu v Rouskově brance.

Od tohoto momentu už to byl souboj domácích střelců s brankářem Náměště. Žádná z dalších příležitostí už ale brankou neskončila. Hosté ve druhé polovině zahrozili pouze jedinkrát, když v 66. minutě jejich standardku zneškodnil brankář Čumpl.

Gól: 50. M. Čumpl. Rozhodčí: Slezák. ŽK: 2:2. Diváci: 160. Poločas: 0:0. Stonařov: Miroslav Čumpl – Špaček, Bláha, Pajskr, Šmarda – Šána, Příhoda (88. Setnička), Nešpor (40. Martin Čumpl), Jaroš – Duba (90. Kozojed), Gavaller. Náměšť–Vícenice: Rousek – Frýbort, Sázavský (85. Eliáš), Rous, Kučera – Zvěřina, Klíma (60. Budzinský), Rubáš, Franěk – Orálek (46. Hlavatý), Hošťálek.

KŘIŽANOV – BUDIŠOV 1:1

Hosté byli od začátku zápasu aktivnější, ale do výraznější šance se nedostali. Do vedení šli pět minut před přestávkou. Obránci totiž nedokázali odkopnout míč do bezpečí a Dvořák otevřel skóre. I ve druhém poločase to byl Budišov, kdo diktoval tempo hry, ale kromě tyčky si vyloženou šanci opět nevytvořil a tak přišel trest. Dlouhý nákop brankáře Bajera se dostal po několika narážečkách k Ladislavu Střechovi a jeho několikrát tečovaná střela skončila až v síti Syrového.

Góly: 90. Lad. Střecha – 40. Dvořák. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 0:0. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Křižanov: Bajer – Lad, Střecha, Novotný, Navrátil (62. Nobicht), Burian – Kubiš, Loup, Petr, Boček (55. Ivančík) – Hladík (79. Láznička), Studený. Budišov–Nárameč: Syrový – Koš, Houzar, Kašpar, Švec – Vašíček, Mezlík (84. Tůma), Večeřa, Dvořák – Man, Nováček.

TŘEŠŤ – RAPOTICE 2:3

Jako noc a den byly rozdílné poločasy zápasu v Třešti. V první půlce byli fyzicky i fotbalově lepší domácí. V 10. minutě poprvé zahrozil Trnka. V 38. minutě se už radoval z branky, když se prosadil z trestného kopu z pětadvaceti metrů. Druhá branka padla ze standardní situace, kdy míč doplachtil z poloviny hřiště opět na hlavu Trnky – 2:0.

Ve druhém poločase se hra zcela změnila. Třešť nastoupila ustrašená, a dovolila tak hostům převzít iniciativu. V 58. minutě se do velkého vápna dostal odražený míč a zcela nepokrytý Havel k tyči snížil na 1:2.

Druhá branka hostů padla po ztrátě míče domácích ve středu pole a rychlého útoku Rapotic. Vítězný gól hostů se zrodil po rohu, kdy míč propadl do malého vápna. Míč plachtil na hranici brankové čáry a pomezní rozhodčí odmával gól.

V zápase, kterému by více slušela remíza, byly nakonec šťastnější Rapotice.

Góly: 38. a 42. Trnka – 58. Josef Havel, 63. Illek, 67. Milan Laš. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Třešť: Bachman – Pausch, Trnka, Mikeš, Gutwald – Svěrák (70. Chalupský), Kadlec, Krejčí, Kříž – Veselý, Pěnička (63. Mareš). Rapotice: T. Laš – Šic (58. Otcel), Jiří Prokeš (46. Martin Laš), Jan Havel, Milan Laš – Stehlík, Josef Havel, Josef Prokeš, Jašek – Illek, Stér (90. Kovářík).

Mohelno podlehlo v Křoví jen těsně

ČÁSLAVICE–SÁDEK – ROZSOCHY 1:0

Domácí se ujali vedení už v osmé minutě. Bylo to po útočné akci Šimka, jenž nastřelil tyč, a následné dorážky Petra Čermáka. Nikdo z diváků však netušil, že to byl první a zároveň poslední gól v utkání. Čáslavičtí drobné šance nedokázali využít a hosté kontrovali rychlými brejky.
Po změně stran sehrála svoji roli nervozita na obou stranách. Hostitelé přece jen byli ve vyrovnaném střetnutí šťastnějším mužstvem a dokráčeli si pro tři body.

Gól: 8. P. Čermák. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Čáslavice-Sádek: Dítě – Bělák, Jiří Novák, Bajgl, Zikmund – Rygl, P. Čermák, Šimek (88. Jakub Novák), Kylíšek (83. Barták) – Urban, Hobza. Rozsochy: Juračka – Zítka, Kalvoa, Šibor, Cacek (84. Ambrož), M. Bureš, Šťastný (61. Dvořák), Navrátil, Padrtka, P. Bureš, Kříž (77. A. Bureš), Petr Bureš.

VLADISLAV – BOROVINA 1:4

Domácí do utkání nastoupili s cílem odčinit debakl, který utrpěli v minulém kole ve Studenci. Cvšem v cestě jim stál velice silný protivník v podobě Boroviny-Opatova. Favorit se ujal vedení v 31. minutě zásluhou Brzeziny. Tento stav vydržel do poločasové přestávky.

Po změně stran, konkrétně v 59. minutě Vladislav dokázala vyrovnat Krátkým, ale to bylo z její strany vše. Hrál se sice vyrovnaný fotbal. Ovšem rozdíl byl v tom, že hosté na rozdíl do domácích své šance dokázali využít.

Góly: 59. Krátký – 31. Brzezina, 69. Sova, 74. Rambousek, 80. Štěpnička. Rozhodčí: Čech. ŽK: 1:3. Diváci: 130. Poločas: 0:1. Vladislav: Vyletěl – Martének, Otruba, Venhoda, Knotek (32. Kašpar) – Vaněk, Krátký, Texl, Nováček (84. Z. Slavík), Paločko (80. l. Slavík) – P. Petz. Borovina-Opatov: Smetana – Dolák, Kohlstrom, Zahrádka (46. Prokeš), Ramobousek – Štěpnička, Brzezina, Tomek, Sova (75. Pavlík) – Urban, Hricák (46. Pokorný).

JAKUBOV – ŠTĚPÁNOV 3:1

Hrál se poměrně útočný fotbal dobré úrovně a šance se střídaly na obou stranách. Domácí podržel dobrými zákroky brankář Klíma. Skóre otevřel v 18. jakubovský Milan Dunkler. I nadále však hosté hrozili z rychlých protiútoků a po jednom z nich v 79. minutě zásluhou Haraptsy vyrovnali.
Jakubovští rozhodli až v závěru, když se role spasitele ujal Aleš Pacas a dvěma zásahy rozhodl, že všechny tři body zůstanou V Jakubově.

Góly: 80. a 85.Pacas, 18. Milan Dunkler – 79. Haraptso. Rozhodčí: Veselý. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Jakubov: Klíma - Kopeček, Smetana, Říha (46. Michal Dunkler), Milan Dunkler, Kratochvíl, Veselský (76. Forman), Pacas (90. Dvořák), Jelínek, Zika, Tržil. Štěpánov: Bednář - Kroupa, Vovchuk, Buček, Jakub Veselský, Sedláček, Hrubeš, Špatka, Haraptso, Kutnyk, Jan Veselský.

TELČ – STUDENEC 1:2

Po počátečním oťukávání zahrozili jako první hosté, jejich pokus ale ve 20. minutě brankou neskončil. Ve 27. minutě se po přihrávce Chalupy prosadil Moronk, který přehodil vyběhnutého brankáře Studence. Po zbytek poločasu už se tempo opadlo.

Do druhé půlky vstoupili lépe domácí, kteří měli mírný tlak. V 58. minutě měl dobrou šanci Strnad, ale obránce jeho pokus zblokoval na roh. Hned z protiútoku se po hrubé chybě domácí defenzivy trefil Jiří Strnad. O dvě minuty později namazal jeden z telečských obránců Mrňovi, který proměnil samostatný nájezd.

Domácí se pak snažili o vyrovnání, ale David Všohájek atakoval brankáře a uviděl červenou kartu. Pak už převzali otěže zápasu hosté. Brankář Nedorost svůj tým podržel.

Domácí Bartůšek ještě v 90. minutě střílel těsně vedle, a tak skončil zápas zaslouženou výhrou hostů.

Góly: 27. Moronk – 60. J. Strnad, 62. Mrňa. Rozhodčí: Šedivý. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (78. D. Všohájek). Diváci: 80. Poločas: 1:0. Telč: Nedorost – Dolejský (65. Kadeřábek), J. Všohájek, D. Všohájek, Švec – Hejda (46. Plucar), Moronk, Bartůšek, Chalupa – Strnad, Bodlák (72. Holý). Studenec: Hort – D. Rousek, Buršík, Vrba, P. Rousek (K. Mrňa) – J. Strnad, M. Strnad, M. Mrňa, Komárek – Hájek, Holoubek.

KŘOVÍ – MOHELNO 5:4

Křoví do zápasu nevstoupilo dobře a také brzy prohrávalo o dvě branky. Teprve pak se domácí vzpamatovali a dokázali po zásazích Tichého a Roštinského vyrovnat. Jenomže ještě do poločasu si třetí gól v zápase připsal Jiřík a Mohelno vedlo. Ve druhém dějství bylo Křoví jasně lepší a po gólech Němce a Bartošky skóre opět otočili. Jenomže mohelenský Němec dokázal opět vyrovnat. Rozhodnutí přinesl až druhý gól Roštinského, který z boku obstřelil Ležáka a po zásluze zařídil domácím tři body.

Góly: 30. Tichý, 40. a 69. Roštinský, 55. L. Němec, 67. Bartošek – 13., 21. a 40. Jiřík, 68. M. Němec. Rozhodčí: Servít. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 2:3. Křoví: Sára – Hamřík, Kalvoda, L. Němec, Kratochvíl (46. Suchomel) – Káňa, Tichý, Šustáček, P. Bartošek – Roštinský (72. Koudelka), M. Němec. Mohelno: Ležák – Vaníček, Šanda, Sladký, Horký – Malý, Jiřík, Žák, Ostrý – M. Němec, Mohelský.

7.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Ještě nezabydlená nová budova chovů detašovaného pracoviště Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR ve Studenci.
10

Noční bouře na Třebíčsku lámala stromy

Sezonu v I. A třídě skupině A kazí dva sestupy

Vysočina – Fotbalová I. A třída skupina A patřila celkům z Pelhřimovska. O tom není pochyb, protože dva výběry z tohoto okresu vybojovaly postup. Zato celkům z Jihlavska to v uplynulém ročníku nešlo. Duo Bedřichov, Dobronín to jakž takž zvládlo, ale rezerva Slavoje Polná a Luka nad Jihlavou se udržet nedokázaly.

Zeman se setká s lidmi v Třešti, Humpolci a Heřmanově

Jihlava – Prezident České republiky Miloš Zeman s manželkou přijede příští středu 28. června na oficiální třídenní návštěvu Kraje Vysočina. Kromě toho, že se na třech místech setká s lidmi, přijede také do Jaderné elektrárny Dukovany. Poté stráví několik dní na své chalupě v Novém Veselí na Žďársku, kde se opět chystá vyplout na člunu na místní rybník.

Třebíčské atletky skončily v prudkém lijáku šesté

Sušice, Třebíč - Průtrž mračen a pak opakovaný déšť znehodnotily výkony mladého družstva žen třebíčského Spartaku ve druhém kole II. ligy. Na stadion v Sušici odjely oslabeny o několik zkušených opor, a tak je šesté místo v třináctičlenné tabulce pořád úspěchem.