Dosavadní lídr z Náměště ztratil dva body za remízu v Herálci a přišel o vedoucí pozici. Na tu se dostala Stará Říše.

V derby oslabených týmů byly šťastnější Přibyslavice, které v Čáslavicích zvítězily vysoko 3:0. Budišov na domácím hřišti porazil poslední Kouty.

ČÁSLAVICE-SÁDEK – PŘIBYSLAVICE 0:3

Utkání začalo vlažně, oba týmy hrály opatrně, zejména hosté byli zatažení před vlastním pokutovém území. Nakonec to byli Přibyslavice, kdo uděřil, když ve dvacáté páté minutě dali po rohovém kopu vedoucí gól. Od této chvíle se hosté herně zvedli.
Do druhé půle Čáslavice nastoupily s cílem vyrovnat, z tlaku nic nevytěžily. V závěrečné dvacetiminutovce domácí hru otevřeli, ale hosté se dvakrát prosadili z brejků. O vítězi již nebylo pochyb.

Góly: 24. Čech, 74. Masopust, 84. Kratochvíl. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Čáslavice: Gábor – J. Novák, Hanzal, Klika, Bajgl, Lampíř (69. Loucký), Sedláček (69. Loucký), Rygl. Přibyslavice: Šimeček – Novotný, Vejmělek, Kovář (85. Ksarafiát), Fiala, Čech, Masopoust (80. Kutchán), Noháček, Dohnal, Kratochvíl, Musil.

BUDIŠOV-NÁRMAEČ – KOUTY 2:1

Utkání lépe začali hosté, když Tenkl neproměnil vyloženou šanci. Pravidlo nedáš-dostaneš domácí naplnili v zápětí, to když Mezlík z dorážky otevřel skóre. Poté Kouty sahaly po vyrovnání, ale domácí podržel brankář Syrový. To potrestal z individuální akce budišovský Karel Nováček, který tak zvýšil na 2:0.
Od této chvíle měli navrch Kouty, které se do poslední chvíle pokoušely vyrovnat. V Jedno případě trefily břevno. Zaslouženého snížení se dočkaly sedm minut před koncem, když nařízenou penaltu proměnil Chaloupky. Navíc se hosté nezmohli.

Góly: 9. Mezlík, 25. K. Nováček – 83. Chaloupka (PK). Rozhodčí: Nejeschléb. ŽK: 1:3. Diváci: 250. Poločas: 2:0. Budišov: Syrový – Jaša, Kašpar, Švec, Večeřa – Dvořák, Mezlík, I. Nováček (73. Šafařík), T. Nováček – Svoboda (90. Holubář), K. Nováček. Kouty: Eliáš – Chaloupka, Čech, Kašpar, Nováček – Doležal, Parma, Semrád, Široká (46. Caha) – Nejedlý, Tenkl.

HERÁLEC – NÁMĚŠŤ 2:2

Po hrubé chybě obrany šla Náměšť do vedení. Malý se totiž v koncovce nerozpakoval. Poté hra upadla do průměru a nikdo si vyložené šance nevytvořil. Ve druhém dějství hosté zvýšili svůj náskok – na centr si naběhl Franěk a jeho hlava zapadla za Pavlíkova záda. O deset minut později se ovšem podařilo snížit Ptaszkovi, který se po rohu opřel do míče. Herálecká snaha o vyrovnání nakonec přinesla své ovoce. Devět minut před koncem zajistil nerozhodný stav pěknou ranou domácí Chyba.

Góly: 68. M. Ptaszek, 81. Chyba – 18. Malý, 58. Franěk. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 1:1. Diváci: 220. Poločas: 0:1. Herálec: Pavlík – M. Ptaszek, Mládek (89. Havlík), Opluštil, Musil – Okurka, J. Ptaszek, Šusták, Vašek (79. Uchytil) – Hořínek, Sláma (67. Chyba). Náměšť: Tvrdý – Frýbort, Vrba, Sázavský, Lang – Malý (60. Kučera), Klíma (83. Sedlák), Orálek, Franěk – Hlavatý, Eliáš.

RAPOTICE - ŠEBKOVICE 1:1

V sobotním chladném odpoledni se hrálo tvrdé utkání. Domácí, kteří chtěli napotřetí doma vyhrát, byli aktivnější, ale přes důraznou obranu hostí neprosazovali. V první půli se Rapotice dostaly ke třem střlám, jednu vychytal hostující gólman a další dvě šly mimo branku. Utkání směřovalo k remíze, ale Šebkovice se po chybě domácího brankáře ujali v nastaveném čase vedení. O vyrovnání se postaral v zápětí z penalty rapotický Matoušek.

Góly: 90. Matoušek (PK) – 90. Beroun. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Rapotcie: Soustružník - Káňa, Pacosz, Laš Milan, Šic - Laš Martin, Titov (60. Stér), Stehlík, Illek - Matoušek, Otcel. Šebkovice: Kuba – T. Klubal, Černý (83. Roupec), Roupec (73. Tengeri), A. Kotačka, Beroun, V. Kotačka, Nohel, Přibil, P. Kotačka, Říha.

Borovina a Studenec pokračují ve skvělých výsledcích, oba zvítězily

Třebíčsko - V sedmé kole fotbalové I. B třídy tým Boroviny–Opatova pokračuje ve skvělých výsledcích, když Bedřichov na jeho vlastním hřišti zesměšnil sedmi góly. Studenc pokračuje v dobrých výsledcách, když tentokrát doma porazil Rozsochy. Tým Hrotovic na domácím hřišti uhral cennou remítzu s favorizovaným Stonařovem. Méně se už dařilo Mohelnu, které prohrálo v Měříně gólem v nastaveném čase. Bodově naprázdno vyšel i Rudíkov, který utrpěl porážku v Lukách nad Jihlavou. Výsledkově se nedařilo také Jkubovu, který doma nestačil na favorizovné mužstvo Křoví.

BEDŘICHOV – BOROVINA 2:7

Domácí nezvládli začátek zápasu. Po chybě krajního obránce a stopera se prosadili Pokorný s Urbanem. Pak se ale dvakrát prosadili hráči Bedřichova. Graplův centr trefil skvěle Brnický a ve 42. minutě bylo srovnáno, když přesně hlavičkoval Grepl. Favorit přece jen odcházel do kabin spokojenější. Po standardce se hlavou prosadil Rybák.
Ve druhé půlce mohl srovnat Grepl, ale samostatný únik neproměnil. Naopak v 65. minutě svou šancí Dolák neproměnil o chvíli později přidal Urban pátý gól, což Bedřichov neustál a závěr byl pouze v režii Boroviny, která se prosadila ještě dvakrát.

Góly: 29. Brnický, 42. Grepl – 8. Pokorný, 10. a 70. Urban, 45. Rybák, 65. Dolák, 72. vlastní, 86. Kružík. Rozhodčí: Šedivý. ŽK: 2:4. Diváci: 80. Poločas 2:3. Bedřichov: Šána (73. Vrzáček) – Heřámenek, Paiskr, Vacek, Kalný – Pokorný, Brnický, Lacina, Grepl – Vaněk (72. Záboj), Paulík (60. Volák). Borovina: Smetana – Rous, Rybák (70. M. Kružík), Rambousek, Konečný (79. J. Kružík), Zvěřina, Březina, Pokotný, Tomek, Urban, Dolák.

LUKA – RUDÍKOV 2:0

Domácí měli výraznou územní převahu po celé utkání. Hosté se do vážnějších šancí dostali až po vyloučení Hlávky v posledních deseti minutách. To už ale prohrávali o dvě branky. První gólový okamžik přišel v 22. minutě, kdy si Brnický na vápně zpracoval roh Hlávky, udělal kličku vybíhajícímu protihráči a střelou k tyči nedal Trnkovi v rudíkovské brance šanci.
Než se hosté ve druhé půlce rozkoukali, už prohrávali 0:2, když se po přímém kopu Hlávky prosadil před brankou důrazný Toman. V 83. minutě se po ojedinělé akci hostů vyznamenal parádním zákrokem Plavec.

Góly: 22. Brnický, 47. Toman. Rozhodčí: Nejedlý. ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (80. Hlávka). Poločas 1:0. Luka n. J.: Plavec – Frühbauer, Kubeš, Hlávka, Brožek – Vařejka (60. Kabátek), Trombelli, Bratršovský, Boháček – Brnický (73. Telčer), Toman (83. Číhal). Rudíkov: L. Trnka – Benáček, Kavka (52. Toufar), Rojík, J. Trnka – L. Nožička, Salák, M. Mikyska, Pažourek – P. Nožička, L. Mikyska.

MĚŘÍN – MOHLENO 2:1

Hosté začali aktivněji a po šesti minutách měl tutovku Štěpán, jenomže jeho pokus vykopl Robotka z brankové čáry na roh. Mohelno šlo nakonec ovšem do vedení. Deset minut před pauzou se trefil z vápna pod břevno Ostrý. Hned vzápětí selhal na druhé straně v šanci Robotka.
Druhý poločas už na hřišti existovalo jen jedno mužstvo. Měřín svou drtivou převahu ovšem nemohl dlouho gólově vyjádřit. To se podařilo až po faulu na Šoukala, po kterém proměnil penaltu Kolda. Stejný hráč se stal hrdinou utkání. V nastavení totiž poslal do vápna centr Chaloupka, brankář Kafka podběhl míč a Kolda zajistil Měřínu veledůležité tři body.

Góly: 83. a 90+2. M. Kolda (první z PK) – 35. Ostrý. Rozhodčí: Sochor. ŽK: 4:2. ČK: 1:1 (72. A. Dočkal – 25. Horký). Diváci: 150. Poločas: 0:1.
Měřín: Sysel – Matoušek, Dočkal, Chaloupka, Doležal – Vyzibla (10. Uchytil), Šoukal, Kolda, Sýkora (67. Pokorný) – Robotka (88. Řezníček), Heřmánek. Mohelno: Kafka – Sladký, Vaníček, Malý, I. Foretník – Drápela, Horký, M. Foretník, Ostrý (60. Mužík) – Štěpán (80. Šanda), Němec (90. Staněk).

STUDENEC - ROZSOCHY 1:0

Zápas dvou rozdílných poločasů, kdy v prvním poločase byli lepším, silnějším a aktivnějším mužstvem hosté, kteří si vytvořili dvě gólové šance, ale ty jim zneškodnil domácí brankář Rousek. Ve druhém poločase byli aktivnější domácí, kteří se prosadili v 75. minutě, gólem Jiřího Strnada. A vedení si domácí udrželi až do konce utkání.

Góly: 75. Jiří Strnad. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Studenec: M. Rousek - Zahradníček, Kučerňák, Řezáč, P. Strnad - J. Strnad, M. Strnad (72. Šabata). K. Mrňa, M. Mrňa (88. Chalupa) - Hájek, D. Rousek. Rozsochy: Juračka - J. Zítka, Šťastný, navrátil (72. Vrtěna), Holý (78. Padrtka) - vališ, Kalvoda (81. Zavadil), A. Bureš, T. Zítka - P. Bureš, Kučera.

HROTOVICE - STONAŘOV 0:0

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách, tyto šance však nebyly využity. Ve druhém poločase byli lepší hosté, ale šance jim zneškodnila domácí obrana s brankářem Slatinským. Kdy domácí brankář byl pro tým velikou oporou. Podle vývoje první půle byla remíza zasloužená. A kdyby padly branky v prvním poločase, zápas by se určitě vyvíjel jinak.

Rozhodčí: Carda. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Hrotovice: J. Slatinský - Třepechal (50. Furiš), P. Slatinský, Růžička, M. Škoda - Dobrovolná, David, L. Škoda, Pelán (85. Holoubek) - Pachr (45. Fiala). Stonařov: Krupica - Špaček, Bláha, Skála, Nešpor (56. Příhoda) - Digrin, Šána, Šmarda, kain - Seknička, Duba (76. Jaroš).

JAKUBOV – KŘOVÍ 3:4

Pro domácí to byl smolný zápas, ale nutno dodat, že prohráli se zkušenějším soupeřem, který potrestal každou chybu domácích. „Myslím si, že jsme mohli dosáhnout, alespoň na bod, ale nedali jsme šance, a soupeř nás potrestal,“ hodnotí utkání jakuboský trenér Pavel Dvořák.

Góly: 27. Smetana, 36. Pacas, 86. Zika – 8., 41. a 59. Cupák, 81. Němec. Rozhodčí: Talpa. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 2:2. Jakubov: Klíma, Kopeček, Smetana, Miloš Dunkler, Miroslav Dunkler, Kratochvíl, Košák, Pacas, Kabelka, Zika, Šteflíček. Křoví: Sára, Trojan, Kratochvíl, Němec, Hamřík, Roštinský, Šustáček, Pekárek(87. Kvasnička), Němec, Cupák, Kalvoda.