Překvapení v Třebíči: Poslední Žďár si odvezl cennou výhru 1:0

Třebíč - V sezoně se rivalové o body rovnocenně podělili, nikdo nebyl doma prorokem. Zatímco Třebíč na podzim vyloupila Žďár 3:1, a tím tak zahájila skvělou jízdu, nyní se role obrátily. O výhře poslední týmu MSFL v derby rozhodla technická střela Michala necelých deset minut před koncem.

28.4.2014

Z utkání Žďáru proti Třebíči.Foto: Jiří Oborný

TŘEBÍČ - ŽĎÁR 0:1

Do zápasu vstoupily oba týmy aktivně, Matiáška už ve 2. minutě vystrašil střelou těsně vedle Kučera. Třebíč odpověděla záhy. Florián mířil o chloupek nad, Chlup donutil pohotovou střelou k výbornému zákroku Hajného. Jeden z klíčových okamžiků přišel ve 25. minutě. Štěpán Svoboda našel zpětnou přihrávkou Podzemského a jeho střelu směřující do sítě zastavil před brankou Šindelka. Třebíč v tu dobu držela zápas pevně v rukách, nic nenaznačovalo, že by mohlo dojít k překvapení.

Po změně stran se role obrátily. Aktivity se chopili hosté a vytvářeli si šance. Při trestném kopu Michala byl pozorný Matiášek, v 54. minutě po rohu Nedvěda orazítkoval Šindelka hlavou břevno a po hodině hry se Matiášek blýskl po střele agilního Kučery. V 77. minutě Kučera uvolnil Bureše, jenže ten trefil jen tyč. Mohlo platit „nedáš, dostaneš". Hned z protiútoku byl sám před Hajným Podzemský, ale trefil jen dobře postaveného Hajného.

„Ano, mohl ve druhé půli pokračovat náš tradiční scénář, že dáme v závěru ze šance gól, ale tentokrát se tak nestalo. Žďár byl po výhře hladovější a zaslouženě vyhrál," uvedl kouč Třebíče Libor Zelníček.

Rozhodující gól obstaral žďárský Michal. V 82. minutě zachoval klidnou hlavu a technickou střelou k levé tyči rozhodl zápas. „Snažil jsem se míč tlačit k zemi, je to důležitý gól. Doufám, že nás zvedne," věří střelec jediné branky.

Třebíč se z gólu už neoklepala, a tak mohl žďárská lavička slavit první jarní vítězství.

MSFL pokračuje anglickým týdnem, už ve středu je na programu dohrávané 17. kolo. Oba týmy čekají atraktivní soupeři, Třebíč hostí v bitvě o třetí místo od 16.30 Prostějov, Žďár nad Sázavou vedoucí Opavu.

Gól: 82. Michal. Rozhodčí: P. Kůrka, ŽK: 2:2 (Komínek, Chlup - Doležal, Kučera). Diváci: 350. Poločas: 0:1. Třebíč: Matiášek - M. Chalupa, Komínek, Havránek, P. Chalupa - Š. Svoboda, Podzemský, Chlup, Dobrovolný - P. Svoboda, Florián (65. Kostelecký). Žďár n. S.: Hajný - Veselý, Drbal, Šindelka, Ločárek - Mašek (46. Šural), Nedvěd (70. Fall), Doležal, Michal, Bureš (85. Jurečka) - J. Kučera. Nejlepší hráči: Š. Svoboda J. Kučera, Michal.

Ostatní výsledky 23. kola: Prostějov - Orlová 3:0 (1:0), HFK Olomouc - Mikulovice 3:3 (0:2), Kroměříž - Sigma Olomouc B 0:1 (0:1), Slovácko B - Hlučín 1:1 (0:1), Uničov - Břeclav 1:0 (1:0), Zlín B - Opava 0:0, Zábřeh - Hulín 4:3 (2:2).

16. ŽĎÁR N. S. 22 4 5 13 20:43 17

Příští kolo (středa 30. dubna): Zlín B - Orlová, HFK Olomouc - Slovácko B, Kroměříž - Zábřeh, TŘEBÍČ - Prostějov, Uničov - Hulín, Břeclav - Hlučín, ŽĎÁR N. S. - Opava, Sigma Olomouc B - Mikulovice.

Autor: Pavel Mikeš

28.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Mladíci nestačili na Duklu

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Pelhřimov, Humpolec – Okresní soud v Pelhřimově poslal ve středu do vazby jednapadesátiletého Ukrajince obviněného z vraždy jeho o šest let mladšího krajana. Krvavý incident se odehrálv pondělí brzy ráno v Pražské ulici na ubytovně v Humpolci. „Vazba byla na obviněného uvalena, protože hrozí, že by se vyhýbal trestnímu řízení a mohl by ovlivňovat případné svědky,“ zdůvodnil rozhodnutí pelhřimovský soudce Jiří Zach.

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.