Překvapení se zrodilo ve Studenci

Třebíčsko - Deváté kolo fotbalové I. B třídy přineslo dvě překvapení v podobě výhry Studence nad Borovinou a domácí remíze Křoví s Mohelnem.

6.10.2008

STUDENEC – BOROVINA-OPATOV 2:0
Na hřišti nováčka se hrálo velmi vyrovnané utkání, ze kterého více vytěžili domácí. Skóre ve 24. minutě otevřel David Rousek. Pojistku v 60. minutě z pokutového kopu přidal Michal Mrňa.
Góly: 24. D. Rousek, 60. M. Mrňa (PK). Rozhodčí: Carda. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (60. Rubák). Diváci: 100. Poločas: 1:0. Studenec: M. Rousek – D. Rousek (60. Šabata), M. Řezáč, P. Strnad, Zahradníček (85. Chalupa), J. Strnad, Kučerňák (71. Vrba), K. Mrňa, M. Mrňa, Hájek, Holoubek. Borovina: Smetana – Rous, Konečný (40. Rubák), Rambousek, Kohlstrom, Pokorný, Zvěřina, Prokeš, Tomek (44. Pavlík), Urban, Dolák.

JAKUBOV – PUKLICE 2:1
Domácí šli hned v úvodu zápasu do vedení, kdy se trefil Pacas, který vzápětí přidal pojistku. Hosté na začátku druhého poločasu vstřelili kontaktní gól, který zaznamenal Špendlíček. Hrál se převážně fotbal špatné úrovně s velkými nepřesnostmi a chybami na obou stranách.
Góly: 9. a 11. Pacas - 49. Špendlíček. Rozhodčí: Tesař ŽK: 1:2. ČK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Jakubov: Klíma - Kopeček, Smetana (75. Veselský), Šteflíček, Dunkler, Kratochvíl, Košák, Pacas, Forman (85. Tržil), Zika, Slavíček. Puklice: Štěpán – K. Medvík, Zeman, Tišl, Kováč, Škrdla, Vanko, D. Medvík, Hrdlička (80. Skotar), Špendlíček, Tůma.

KŘOVÍ – MOHELNO 3:3
Smolný zápas odehráli na domácím hřišti fotbalisté Křoví. Ještě pět minut před koncem vedli svěřenci trenéra Rostislava Janšty nad Mohelnem o dvě branky, nakonec se však museli spokojit pouze s remízou. Hosté poprvé zahrozili až těsně před koncem první půle a hned z toho byla branka. Po dlouhém autu Mohelna vstřelil vedoucí gól Štěpán. Herní převaha hostitelů se projevila po přestávce i gólově. Nejprve vyrovnal Bartošek a po gólech Němce a Šustáčka to bylo již 3:1. Závěr utkání však Křoví nezvládlo. V nastaveném čase zajistil Mohelnu bod Martin Foretník.
Góly: 67. Bartošek, 75. L. Němec, 77. Šustáček – 42. Štěpán, 85. Drápela, 90. (+3) M. Foretník. Rozhodčí: Fajfer. ŽK: 3:4. ČK: 1:1 (Němec – Kašpar). Poločas: 0:1. Křoví: Karmazin – Suchomel, Kalvoda, Trojan, Kratochvíl (65. Bartošek) – Kadlec, Dočkal, L. Němec, M. Němec (82. Kašpar) – Šustáček, Roštinský. Mohelno: Kafka – Sladký, Vaníček (46. Macek), Malý, I. Foretník (67. Šauda) – Drápela, Mužík, M. Foretník, Staněk – Štěpán (80. Kerndl), Němec.

HROTOVICE – BEDŘICHOV 3:1
Hostující Bedřichov do utkání nastoupil s velmi mladým kádrem, jen tři hráči dovršili dvaceti let. Bedřichovští mladíci se po zásluze v 16. minutě Lacinou ujali vedení. Domácí postupně začali získávat převahu a v 25. minutě díky Davidovu centru, který si hostující obrana srazila do sítě, vyrovnali.
Do druhé půle hrotovický trenér Jan Dobrovolný, který dokonce i hrál, udělal změny v sestavě a sám vstřelil rozhodující gól utkání. O dvě minuty později jej napodobil David, který svým gólem upravil na konečných 3:1.
Góly: 43. a 77. David, 75. J. Doborovolný – 16. Lacina. Rozhodčí: Burian. ŽK: 3:2. Diváci: 250. Poločas: 1:1. Hrotovice: J. Slatinský – Přepechal, P. Slatinský, Růžička, Škoda - O. Dobrovlný (60. Fiala), David, Krajčo (85. Fukal), Pitor – Pachr, J. Doborovlný. Bedřichov: Vrzáček – Vaněk (53. heřmánek), Partl (77. Volák), Paulík, Kalný, Pokorný, Drnický, Lacina, Grepl, Mašek, Horáček.

MĚŘÍN – RUDÍKOV 3:1
Skóre utkání otevřel po rohu Robotky hlavou domácí Štreit. Hostům se taky podařilo skórovat po rohu. Po závaru ve vápně vyrovnal ranou Mikyska. Do druhého dějství vstoupil Měřín aktivně, jenomže tutovku měl hostující Nožička, který ovšem svoje sólo zakončil střelou vedle. Na druhé straně si pak spolupráci zopakovali Robotka se Štreitem – prvně jmenovaný opět zahrával roh a Štreit tentokrát nohou poslal domácí opět do vedení. Vyrovnat mohl Pažourek, ovšem Sysel jeho pokus zlikvidoval. Poté Měřín neproměnil několik šancí a ujala se až ta z konce utkání.
Góly: 32. a 70. Štreit, 90. Heřmánek – 41. M. Mikyska. Rozhodčí: Šedivý. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Měřín: Sysel – Matoušek, Štreit, Letmajer, Dočkal (56. Doležal) – Mejzlík (83. Chaloupka), Šoukal, Kolda, Heřmánek – Sýkora (89. Uchytil), Robotka. Rudíkov: L. Trnka – Pospíšil (83. P. Mikyska), Kafka, Benáček, J. Trnka – Nožička, Salák, M. Mikyska, Pažourek – Mejzlík, L. Mikyska.

Kouty poprvé vyhrály na hřišti soupeře

Fotbalisté Náměště v devátem kola I. A třídy utrpěli první porážku v sezoně, kterou jim na jejich vlastním hřišti uštědřily Kouty. Pro hosty to byla první výhra na soupeřově půdě.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – KOUTY 1:2
Utkání bylo velmi slabé úrovně. V úvodním dějství za zmínku stojí pouze technická střela domácího Kučery, kterou brankář vytěsnil na roh. Na druhé straně střela hostujícího Nováčka, kterou náměšťský gólman vyrazil nad branku.
Ve druhém poločase domácí získávali územní převahu, ale bez větších šancí. Pak v 58. minutě skóre otevřel křížnou střelou do šibenice Kašpar, který tak Kouty poslal do vedení. V 73. minutě jej následoval jeho spoluhráč Tenkl, který pro změnu vymetl druhý horní roh domácí branky.
Náměšť se probudila o dvě minuty později, když po střele Sobotky dorazil míč do branky Koutů Kučera. Navíc se domácí nezmohli, a tak si Kouty poprvé v sezoně ze soupeřova hřiště odvážejí tři body.
Góly: 75. Kučera – 58. Kašpar, 73. Tenkl. Rozhodčí: Franc. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 0:0. Náměšť: Tvrdý – Frýbort, J. Lang (36. Sobotka), Sázavský, Mašíček – Klíma, T. Lang, Franěk, Eliáš – Kučera (86. Kratochvíl), Malý. Kouty: Eliáš – Chaloupka, Čech, Neuwirth, Růžička, Doležal, Parma, Kašpar (86. Dočekal), Urbánek, Nováček (68. Široký), Tenkl.

RAPOTICE – PŘIBYSLAVICE 2:2
Vyrovnané utkání, ve kterém obrany dělaly chyby jak na běžícím pásu. Nejlepšími hráči byli na obou stranách brankáři.
K první změně skóre došlo v deváté minutě, kdy po centru zprava z hranice šestnáctky hostí hlavičkoval domácí Matoušek, který hlavou na dvakrát míč uklidil do sítě.
Přibyslavická odpověď přišla o dvacet minut později. Krásnou křižnou střelou vyrovnal Noháček. Do konce první půle po rohu Illka opět hlavou poslal svůj tým do vedení rapotický Matoušek.
Deset minut po začátku druhého dějství Přibyslavičtí vyrovnali, když se opět střelou z hranice šestnáctky tentokrát prosadil hostující Kovář. Tak se oba celky rozešly smírně.
Góly: 9. a 43. Matoušek – 29. Noháček, 55. kovář. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 4:1. Diváci: 80. Poločas: 2:1. Rapotice: Soustružník – Jan Havel, Milan Laš, Stehlík, Josef havel, Titov (83. Klusák), Patocs, Otcel (46. Martin Laš), Illek, Stér, Matoušek. Přibyslavice: Šimeček – Novotný, Vejmělek, kuthan, Kovář, Fiala, Čech, Masopust (90. Karafiát), Noháček, kratochvíl, Musil.

ČÁSLAVICE-SÁDEK – TŘEŠŤ 0:3
V první půlhodince udělila Třešť svému hostiteli lekci z produktivity. Svoboda využil zaváhání stopera a tváří v tvář Kružíkovi nezaváhal. Stejný hráč pak poslal míč do odkryté branky po dalším kiksu jednoho z domácích zadáků. Aby toho nebylo na Čáslavice málo, po rychlém výpadu stál na konci pěkné akce nekompromisní Gutwald a bylo to 3:0 pro Třešť.
Otevřená partie pokračovala, domácí se tlačili před Jindřichovu svatyni, jenže Lampíř, Kurtin, Sedláček a Loucký se v situacích, které volaly po gólu, prosadit nedokázali. Skóre se nepohnulo ani po několika šancích hostů, kteří si odvezli všechny body.
Góly: 6. a 19. Svoboda, 30. Gutwald. Rozhodčí: Šula. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:3. Čáslavice-Sádek: Kružík – Polovčík (46. Rygl), Bělák (66. Sedláček), Zigmund, Klika – Novák, Čermák, Kurtin, Baigl – Lampíř (57. Loucký), Gábor. Třešť: Jindřich – Svoboda (83. Pěnička), Rod (90. Kříž), Trnka, Mikeš – Soutor, Mareš, Gutwald, Svěrák – Krejčí, Nosek.

BUDIŠOV – RANTÍŘOV 2:2
V první půlce se hrála vyrovnaná partie a na obou stranách střídala šance šanci. V koncovce byli ovšem o mnoho produktivnější domácí. Nejdříve si prudký centr K. Nováčka srazil Kremín do branky a těsně před pauzou potrestal hru rukou ve vápně proměněnou penaltou Švec.
V úvodu druhé půle byli aktivnější hosté, kteří se zaslouženě dočkali vyrovnání. V 53. minutě se prosadil po individuální akci Kovačík a o deset minut později hlavičkoval mimo dosah Syrového Vácha.
Ve zbytku utkání převzali iniciativu hráči Budišova, ale ani obrovská šance Svobody, kterého pět minut před koncem vychytal Kremín, rozhodnutí nepřinesla.
Góly: 32. vlastní, 44. Švec (PK) – 53. Kovačík, 63. Vácha. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 2:0. Diváci: 210. Poločas: 2:0. Budišov: Syrový – Langr, Houzar, Kašpar, Švec – Dvořák, I. Nováček (80. Jaša), Večeřa, Dostál (65. T. Nováček) – T. Svoboda, K. Nováček. Rantířov: Kremín – Hájek, Fila, Vácha, Živný – Oberreiter, Kavka, Holec, Kubík – Pecha (53. Grunda), Kovačík.

HERÁLEC (ZR) – ŠEBKOVICE 0:4
Herálec předvedl v prvním poločase svůj nejlepší výkon v poslední době. Jenže vyložené šance Slámy, Chyby a Uchytila zůstaly nevyužity. Trest přišel těsně před pauzou. Přibyl z otočky vypálil a jeho slabá střela před Keclíkem skočila a hosté vedli.
Zlom utkání nastal na začátku druhé půle. Herálec mohl vyrovnat z penalty, jenomže Uchytilovi ji Kuba vyrazil a vzápětí přišel trest – po tečované střele se znovu trefil Přibyl. Stejný hráč pak dovršil hattrick po úniku a bylo jasné, že Šebkovice vytěží na hřišti soupeře z minima maximum. Tečku udělali hosté po brejku v poslední minutě.
Góly: 45., 57. a 60. Přibyl, 90. Durda. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 2:4. Diváci: 250. Poločas: 0:1. Herálec: Keclík – Opluštil (63. Hořínek), Pavliš (68. Havlík), M. Ptaszek, Musil – Okurka, J. Ptaszek, Šusták, Sláma – Chyba (86. Vašek), Uchytil. Šebkovice: Kuba – Papoušek, Roupec (76. Eberl), Tržil, A. Kotačka – Beroun (86. Tengeri), V. Kotačka, Klubal (37. Durda), Přibyl – P. Kotačka, Říha.