MSFL

V. MEZIŘÍČÍ – HFK OLOMOUC 2:2

Hanáci s Markem Heinzem v sestavě začali skvěle. Po zisku na útočné pravé straně si bleskově naběhl za obranu Šteigl, vyběhnuvšímu Invaldovi udělal kličku a zařídil první gól svého týmu v sezoně. Ofenzivní začátek pokračoval. Na hranici penalty stojící Simr sklepl balon pod sebe, dobíhající spoluhráč se k němu nedostal, ale volný Durajka už ano, a z hranice šestnáctky zamířil neomylně k levé tyči, 1:1. Radost domácích trvala jen tři minuty. Po úniku Šteigla z pravé strany si naběhl na ideální centr mezi skluzující obránce a brankáře Danis a chladnokrevně zavěsil. Záhy mohlo být ještě hůř, Danisovo sólo však Berka uhasil.

V 50. minutě už 608 diváků téměř křičelo gól, ale rána z velkého vápna jen těsně minula hostující tyč. Obecenstvo se dočkalo po hodině hry. Smejkal si skvěle naběhl na vzdálenější tyč a po centru Demetera hlavou rozvlnil síť. Gól domácí ještě víc nakopl, ale obratu už se přes řadu šancí nedočkali. „Zbytečně komplikovanou rozehrávkou jsme soupeři nabídli několik šancí, z nichž dvě využil. Vysoký presink nám dělal problémy. Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb, zpřesnili kombinaci a zaslouženě vyrovnali. Sahali jsme i po vítězství, ale nakonec jsem po celém průběhu utkání s nerozhodným výsledkem spokojen,“ řekl trenér Libor Smejkal.

Góly: 16. Durajka, 59. Smejkal – 4. Šteigl, 19. Danis. Rozhodčí: Batík. ŽK: 1:2. Diváci: 608. Poločas: 1:2. V. Meziříčí: Invald – Bouček, P. Mucha, Šimáček, Krejčí – Dolejš, Smejkal (80. Kratochvíl), Berka (59. Šuta), Durajka, Demeter (91. Vyskočil) – Simr. HFK Olomouc: Mucha – Kotouč, Kováč, Kucharčuk, Lysoněk – Bernard, Šteigl (84. Buček), Rozsíval, Tögel – Danis, Heinz. Nejlepší hráči: Durajka, Krejčí – Šteigl.

OTROKOVICE – TŘEBÍČ 6:0

Ve všech herních činnostech byli domácí o dvě třídy lepší, a chabému protivníkovi uštědřili v obou poločasech tři branky.

„Nechci hodnotit výkon soupeře, jsem hlavně spokojený s tím, co jsme předvedli my. Byli jsme na ně nachystaní,“ poznamenal otrokovický trenér Marek Sedlák. Zatímco jeho protějšek nechtěl utkání hodnotit.

Co chtěl, si na hřišti dělal především Jan Silný, který Horácký klub zničil čtyřmi góly v rozmezí 30. až 49. minuty. Proměnil penaltu, pak dvakrát ukázal svou šikovnost ve vápně a nakonec využil hrubky brankáře Matiáška. „Dobré, v pořádku. Útočník má dávat góly a Honza mi čtyřmi zásahy jasně řekl, že je to v pořádku,“ usmíval se nad koncertem dvacetiletého forvarda otrokovický stratég.

Vedle Silného zazářil ještě kapitán Mazouch, který nádhernými brankami do šibenice otevřel skóre ve 25. minutě a uzavřel jej v 73. minutě. Hosté zahrozili jen v 19. minutě Dočekalem, útočník však zblízka přestřelil, a pak po hodině hry. Nicméně tři nebezpečné střely rovněž neskončily gólem.

Góly: 25. a 73. Mazouch, 30., 37., 47. a 49. Silný (první z PK). Rozhodčí: Duda. ŽK: 0:2. Diváci: 255. Poločas: 3:0. Otrokovice: Balážik – Jasenský, Netopil, Juráň, Rajnoha – Mazouch, Šuranský, Němec (67. Zach), Mlýnek (68. Juhás) – Silný (56. Mlčák), Elšík. Třebíč: Matiášek – P. Chalupa, Komínek, Havránek, Dobrovolný – Ošmera, Chlup, Fall, Florián (62. Novotný) – Válek, Dočekal. Nejlepší hráči: Silný, Mazouch – Ošmera.

Ostatní výsledky 3. kola: Mohelnice – Zlín B 1:2 (0:1), 81. Soukup – 15. Motal (PK), 66. Kopečný. Vyškov – Líšeň 8:0 (3:0), 25. vlastní Drábek, 34. Krejčí, 40. Němeček, 48. J. Lička, 53. a 65. Urbančok (první z PK), 57. Trousil, 73. Studený. Prostějov – Slovácko B 3:1 (1:1), 14. a 78. Nekuda, 46. Kroupa (PK) – 44. Fojtášek. Kroměříž – Vítkovice 1:2 (0:1), 56. Strašák – 45. Musiol, 72. Hruzík. Uničov – Hulín 1:2 (0:1), 86. Krč – 27. Pospíšil, 74. Šrom. Břeclav – Hlučín 1:0 (0:0), 68. Pospiš.

16. Líšeň 3 0 0 3 0:11 0

Příští kolo: TŘEBÍČ – Líšeň, Zlín B – Vyškov, HFK Olomouc – Mohelnice, Vítkovice – V. MEZIŘÍČÍ, Hulín – Kroměříž, Hlučín – Uničov, Slovácko B – Břeclav, Otrokovice – Prostějov.

DIVIZE D

HODONÍN – ŽĎÁR N. S. 1:0

Žďár nastoupil po brankových hodech nad Pelhřimovem bez útočníka Aleše Chmelíčka. Na půdě favorita soutěže se hrál nezáživný fotbal ve středu hřiště. S přibývajícím časem bylo stále více patrné, že kdo dá gól, vyhraje. To se nakonec povedlo domácím. Nedvěd prohrál souboj ve středu vlastní poloviny hřiště, míč sebral osamocený špílmachr Polách a ukázkovou kolmicí vybídl ke skórování Pavlačku, který z úhlu nekompromisně zavěsil pod břevno. Hosté si poté vytvořili mírnou územní převahu, ale do zakončení se dostali jen jednou, hlavička Berkyho mířila po rohu těsně vedle šibenice. „Z výsledku jsem zklamaný, Hodonín byl hratelný. Utkání rozhodla jediná chyba ve středu pole, jinak šlo o remízový zápas. Směrem dopředu jsme byli tentokrát bezzubí,“ měl jasno trenér Radim Chmelíček.

Gól: 56. Pavlačka. Rozhodčí: Denev. ŽK: 5:2. Diváci: 195. Poločas: 0:0. Hodonín: Petráš – Víšek, Hyža, H. Maršálek, Novotný – Reška (89. J. Maršálek), Šturma (41. Petrucha), Polách, Hesek – Švrček (82. Mokrý), Pavlačka. Žďár n. S.: Jícha – Veselý, Berky, Turek, T. Ločárek – Kunstmüller (71. Motyčka), Nedvěd, Bureš, Mašek (60. Jurnečka), Vomela – Trojánek. Nejlepší hráči: Pavlačka, Polách – Turek.

BYSTŘICE – TASOVICE 2:2

Domácí byli v první půli lepší, ale dopláceli na neproměňování šancí. O jediný gól se po kombinační akci postaral Malý, který se uvolnil, z úhlu to vzal na sebe, a celou akci bezpečně zakončil.

Po přestávce se karta obrátila. Bystřice, které se nedařilo udržet míč, se začala dostávat pod tlak a výsledkem byl vyrovnávací gól Kirschnera. K vítězství zavelel v 79. minutě Prášil, který zužitkoval jednu z mála bystřických šancí. „Výhru jsme si už měli pohlídat, ale dopustili jsme se chyby v obraně a Paul srovnal,“ litoval kouč Martin Maša a dodal: „S výsledkem spokojený nejsem. Měli jsme vyhrát. V první půli jsme byli lepším týmem, měli jsme víc šancí, ale dali jen jeden gól. Klidně jsme mohli vést o dvě až tři branky. Po přestávce hosté neměli co ztratit, opřeli se do nás a po tlaku si nakonec odvezli bod.“

Góly: 29. Malý, 79. Prášil – 72. Kirschner, 82. Paul. Rozhodčí: Hanák. ŽK: 0:2. Diváci: 153. Poločas: 1:0. Bystřice: Trávníček – Vícha, Šponar, Mitáš – Adamec, R. Sklenář, Illek (83. Karásek), Zbytovský, Malý – Prášil, Čech (65. Holý). Tasovice: Šebela – Hrazdílek, Lašák, Švarc, Čermák (80. Vlk) – Blahoudek, Horáček (63. Bula), Hrobař, Veselý – Kirschner, Paul (87. Svatoš). Nejlepší hráči: Vícha – Paul, Kirschner.

PELHŘIMOV – ŠUMPERK 4:1

Pelhřimov soupeře nešetřil, hlavně první půli produkoval dobrý fotbal. Skóre otevřel ve 28. minutě Bartoň a euforie dokázal využít po dalších dvou minutách Chadim. „Měli jsme ještě další dvě tři velké šance, které jsme však nevyužili. O osudu utkání mohlo být rozhodnuto dříve,“ uvedl pelhřimovský kouč Martin Moravec.

Jeho tým ve druhém poločase polevil, přesto se však dostal do čtyřbrankového vedení, dalšími dvěma slepenými góly se o to postaral Obranec. Hosté vzápětí po nedůslednosti v obraně snížili na 4:1 Pezzottim, ale žádnou jinou příležitost si nevytvořili. „Vyhráli jsme zaslouženě, ale náš výkon ve druhém poločase nebyl zrovna nejlepší,“ dodal Moravec.

Góly: 28. Bartoň, 30. Chadim, 52. a 56. Obranec – 59. Pezzotti. Rozhodčí: Vejtasa, ŽK: 1:0. Diváci: 230. Poločas: 2:0. Pelhřimov: Čermák – Sládok, Čížek, Vacek, Homolka – Chadim (65. Naniaš), D. Poul, Niederle, Kmoch – Obranec (84. Duchoň), Bartoň (80. V. Poul). Šumperk: Krejzl – Šalamoun, Reichl, Šabršula (61. Jurásek), Nimrichtr (81. Rýznar) – Hruda, Podhorný, Pezzotti, Vývoda (7. Nemeth) – Konečný, Barcal. Nejlepší hráči: Bartoň, Homolka, Obranec.

ST. ŘÍŠE – ŽDÍREC N. D. 1:0

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Domácí sice měli mírnou převahu a soupeře přehrávali, na šance a jiné zajímavé momenty si však museli diváci počkat až do druhé půle. Po změně stran se do velké příležitosti nejprve propracoval kapitán Tichánek, ale nedal. Podobně dopadl o chvíli později i Pokorný. Rozhodnutí tak přišlo až v 79. minutě. Stará Říše dobře zakombinovala na levé straně hřiště a po centru do vápna rozhodl hlavou Göth. Po zbytek zápasu měli domácí hru pod kontrolou a dokráčeli si pro tři body.

Gól: 79. Göth. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Stará Říše: Neuman – Dvořák, Kadlec, Príborský, Heide, – Pokorný (59. Bidi), Nahi, Tichánek, Rygl (79. Brnický) – Göth, Vácha (61. Konate). Žďírec n. D.: Pometlo – Michalec, Kolouch, Čalkovský, Kysilko – Štukhejl, P. Novotný, Smejkal (67. Fikar), Mrázek – Pátek, Najman (77. Klimeš). Nejlepší hráči: Príborský, Kadlec, Heide.

H. BROD – SLAVOJ POLNÁ 1:2

Na Losích začala Polná ve velkém stylu. V 10. minutě přišel z levé strany centr na Bendu, ale toho vychytal Soukal. O tři minuty později přihrál Daniel Kavka míč na nohu Fadrného, který orazítkoval za Soukalem břevno. Další chybu si domácí obrana vybrala v 17. minutě, kdy se nedohodli na hlavičkovém souboji, míč propadl k Bendovi, a tomu příležitost zmařil včasným vyběhnutím Soukal. Další skvělý zákrok si Soukal připsal o chvíli později, kdy vychytal Klímu. Ve 25. minutě opět chyboval Báča, tentokrát zakončení Klímovi sám znemožnil. Po půl hodině hry se do šance dostali i domácí, ale David Kavka nedorozumění Skočdopoleho se svou obranou nepotrestal. Na druhé straně Kubec našel dobře hrajícího Klímu, tomu míč na poslední chvíli vypíchl Křivka. Hned po přestávce si Polná vypracovala další šanci, Klíma obešel dva hráče, ale jeho centr minuli dva spoluhráči, až ho odkopl Polívka. V 51. minutě mohl Henek přihrát naběhnutému Marešovi, ten míč nedostal, ale do zakončení se dostal Štědrý, mířil vysoko nad branku. Potom centr Davida Kavky netrefil Henek ani Veselský. V 67. minutě zahrával Slovan trestný kop za faul na Prchala, který Michal Mareš poslal do náruče polenského gólmana. Vzápětí se fanoušci Polné už dočkali. Z trestného kopu se hezky trefil Daniel Kavka – 0:1. Uklidňující druhý gól Polná vstřelila po sedmi minutách, kdy se trefil agilní Klíma. O snížení se čtyři minuty před koncem postaral Henek.

Góly: 86. Henek – 70. Daniel Kavka, 77. Klíma. Rozhodčí: Buček. ŽK: 0:2. Diváci: 300. Poločas: 0:0. H. Brod: Soukal – Polívka, Báča, Křivka, Vařejka (46. Štědrý) – David Kavka, Henek, Plichta (46. Mareš), Konvalina – Veselský, Prchal (79. Tuhý). Polná: Skočdopole – Caha, Fadrný, Kučera, Bambula (90. Jakub Urbánek) – Klíma (83. Holub), Pražák, Jan Urbánek, Kubec – Daniel Kavka, Benda. Nejlepší hráči: Soukal – Daniel Kavka, Klíma.

KOZLOVICE – VRCHOVINA 1:4

Vrchovina nastoupila po porážce v derby jako vyměněná. Bojovný výkon navíc podpořila i gólově. První se zrodil po přihrávce Michala, Kovář se na velkém vápně s ničím nepáral a skvěle zakončil. Po nadvakrát nedůrazně odvráceném rohu ovšem bylo bleskově vyrovnáno, když Král prostřelil hradbu těl. „Mysleli jsme si, že nás brzký gól rychle uklidní, ale okamžitě jsme inkasovali,“ mrzelo trenéra Romana Kysilka.

Vrchovina měla většinu zápasu míč na kopačkách, Kozlovice sázely na brejky a po jednom z nich nastřelily břevno. „To jsme měli velké štěstí,“ oddychl si Kysilko. Štěstěna stála při jeho týmu i na konci poločasu. Michalův prudký přímý kop ze 40 metrů brankář podběhl a balon skončil k překvapení všech v síti.

Po přestávce lízl další standardku Michala Pavel Smetana a balon zaplul na zadní tyč. „Celý druhý poločas už jsme byli lepší. Sice se nám nedařila kombinace, ale bojovali jsme, makali a po odraženém míči z rohu jsme zvýšili na 1:4,“ těšilo Kysilka. V dresu Kozlovic se velmi dobře jevil exligový Libor Žůrek. „Byli jsme na něj připravení a nenechali ho rozběhnout. Naštěstí spíš nahrával, kdyby hrál víc na sebe, zlobil by asi víc,“ uzavřel kouč Vrchoviny.

Góly: 10. Král – 9. Kovář, 45. Michal, 50. P. Smetana, 66. R. Sodomka. Rozhodčí: Miklík. ŽK: 1:3. Diváci: 310. Poločas: 1:2. Kozlovice: Kadlec – Král, Sikora, Ferko (76. Axamit), Kaďorek – Galetka (66. Janoštík), Schlehr (72. Hradil), Střelec, Tomčík – Žůrek, Dostál. Vrchovina: Vítek – Košík, Dvořáček, L. Smetana, O. Šandera (87. J. Skryja) – Komínek, R. Sodomka, Michal, Mazel (76. Žák) – Kovář (84. Šustáček), P. Smetana. Nejlepší hráči: Komínek, L. Smetana, P. Smetana.

Ostatní výsledky 3. kola: Blansko – Rosice 3:0 (1:0), 7. a 51. Švancara, 71. Jarůšek. Uh. Brod – Přerov 0:1 (0:1), 33. Blažkovský

16. Šumperk 3 0 1 2 3:7 1

Příští kolo: Tasovice – ŽDÍREC N. D., ŽĎÁR N S. – ST. ŘÍŠE, Šumperk – Hodonín, Přerov – PELHŘIMOV, SLAVOJ POLNÁ – Uh. Brod, Rosice – H. BROD, VRCHOVINA – Blansko, BYSTŘICE – Kozlovice.