TŘEBÍČ – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 4:2

Domácí pohárový duel začali lépe a už ve druhé minutě Koníř vysunul Pavla Smažila, jenž tváří v tvář proti gólmanovi Pospíchalovi otevřel skóre.
Ve 39. minutě po nenápadné akci na 2:0 zvýšil Emil Pospíchal. Ovšem Žďárští odpověděli vzápětí, kdy nejprve Otoupal trefil břevno a z následné dorážky snížil Jan Karásek.

Úvod druhé půle vyšel opět Třebíči. To po Konířově rohu se prosadil David Komínek – 3:1. Hosté si odpověď přichystali na 66. minutu, když hrubou chybu domácí obrany potrestal kapitán Daniel Bratršovský.

Od této chvíle se Žďárané pokoušeli o vyrovnání, ale scházela jim buď finální přihrávka,l nebo přesnost v zakončení. Definitivu postupu dal hostitelům šest minut před koncem útočník Radek Durda.

„S výsledkem jsme spokojeni, kdežto výkon byl průměrný, ale odpovídající tomu, že jsme v sestavě měli pět nových hráčů. Vázla trošku sehranost. Vyhráli jsme tak trošku se štěstím, když soupeř měl šance za stavu tři dva na vyrovnání, ale neproměnil je,“ hodnotí třebíčský kouč Libor Zelníček.
„Třebíč dala čtyři góly, my jen dva, a proto vyhrála… Ale teď vážně, soupeř nás přehrál v tom, že měl více šancí, které proměnil,“ uznal žďárský lodivod Petr Nedvěd.

Góly: 2. Smažil, 39. Pospíchal, 59. Komínek, 84. Durda – 40. Karásek, 66. Bratršovský. Rozhodčí: Nádvorník. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 2:1. Třebíč: Beer – Komínek, Kopeček, Havránek, Flekal – Dvořák (85. Křivánek), Macháček, Koníř, Smažil (55. Vejmelka) – Durda, Pospíchal. Žďár nad Sázavou: Pospíchal – Bureš, Šindelka, Suský (79. Heide), Vomela – Mašek (68. Uchytil), Otoupalík, Bratršovský, Sysel (53. Filipi) – Karásek, Chmelík.