KONICE – PELHŘIMOV 0:4

Hosté uhráli na malém hřišti v Konici velmi cenné vítězství. To se zrodilo ve vcelku vyrovnaném zápase, který nabídl spoustu šancí na obou stranách, ale diametrální rozdíl mezi soupeři byl v proměňování šancí. Domácí začali dobře, jenže své příležitosti buď zbrkle zahodili, nebo zasáhl skvělý brankář Moravec. Ve 25. minutě se dostal do brejku Čihák, jeho centr stáhl ze vzduchu hlavou Krtek a Niederle pohotově obstřelil brankáře. O deset minut později se střelou z dvaceti metrů prosadil Nepovím a hosté měli k dobru dvoubrankový náskok.
Konice nerezignovala, takže se i ve druhém poločase hrál zajímavý fotbal se šancemi na obou stranách. Pelhřimov se ale mohl opřít o výkon gólmana Moravce, navíc se mu dařilo v koncovce. Po hodině hry se hlavou po trestném kopu prosadil Liška. Pelhřimovský kanonýr nesl autorský podpis i na čtvrté brance, když těžil z pěkné přihrávky Máci.

Góly: 60. a 78. Liška, 25. Niederle, 35. Nepovím. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Pelhřimov: Moravec – Máca (85. Regásek), Kocián, Vacek, Smrčka – Fišer, Nepovím, Niederle, Čihák – Liška (82. Kořínek), Krtek (78. Pikl).

ŽĎÁR N. S. – UH. BROD 3:0

Žďár byl po celý úvodní poločas aktivní. V úvodu zejména hlavičky Chmelíka, Karáska, nebo Otoupalíka zaváněly gólem. Ke konci prvního dějství byli v zajímavých situacích Šindelka a znovu Karásek, ale bez efektu. Rozhodující momenty se odehrávaly ve druhé půli. Po standardní situaci se k míči dostal Vomela a poslal Žďár do vedení. Po další standardce zase udeřil stoper Suský. Střelecký den obránců pak dvanáct minut před koncem završil znovu Vomela, který vběhl do vápna, posadil dva obránce a pohotově zakončil.

Góly: 52. a 78. Vomela, 59. Suský. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 2:1. Diváci: 180. Poločas: 0:0. Žďár n. S.: Pospíchal – Heide, Suský, Šindelka, Vomela – Malínek, Mašek (90. Štursa), Otoupalík (82. Hamát), Bureš – Karásek (78. Filippi), Chmelík.

ROUSÍNOV – V. MEZIŘÍČÍ 1:2

Utkání začali lépe domácí, ale ve dvou slibných šancích zaváhali. To Velkého Meziříčí udeřilo hned z první vážnější šance. Parádní centr Netrdy našel Dufka a ten se trefil přesně pod břevno. Rousínov hrozil zejména ze standardních situací, které ale gólem neskončily. Ve druhém dějství utekl zadákům Netrda, ovšem domácí brankář míč konečky prstů odvrátil na roh. A tak přišel trest. Na druhé straně se totiž dostal do šance Buršík a technickou střelou vyrovnal. Hra se poté vyrovnala. Až do závěrečných momentů zápasu. Hosté se najednou vrhli do útoku a vyplatilo se. Rousínovské zadáky obelstil Němec, našel ve vápně Berana a ten nekompromisní ranou zajistil Velkému Meziříčí cennou výhru.

Góly: 63. Buršík – 16. Dufek, 90. Beran. Rozhodčí: Kneisl. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1. V. Meziříčí: R. Invald – Z. Mucha, P. Mucha, Brychta, J. Krejčí – Dufek (55. Novák, 89. Vyskočil), Pokorný, Hort, L. Němec, Netrda – Kratochvíl (60. Beran).

OTROKOVICE – TŘEBÍČ 0:0

Od začátku utkání se hrál fotbal zejména mezi vápny, kdy obrany dominovaly nad útočníky. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a ve 49. minutě po přihrávce Pacholíka se na velkém vápně domácích zasekávačkou pěkně uvolnil Malev, ale ve vyložené šanci na domácího brankáře nevyzrál.
Třebíč byla po celý druhý poločas lepším mužstvem, domácím de facto nic nedovolila, chybělo však brankové vyjádření. V samém závěru utkání mohl o výsledku zápasu rozhodnout střídající Durajka, kdy po sklepnutí Smažila mířil z hranice velkého vápna těsně nad. Tentýž hráč o chvíli později zahrozil ještě jednou, jeho nebezpečnou střelu domácí brankář stačil vyrazit jen k Durdovi, ale ten z dorážky mířil mimo tyče.
„Měli jsme vyhrát. Hrajeme relativně dobře, máme výbornou obranu i zálohu, ale útok už sedm zápasů v řadě nedal gól, a to je alarmující,“ posteskl si třebíčský kouč Libor Zelníček.

Rozhodčí: Lalík. Delegát: Holík. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Třebíč: Beer – Vejmelka, Dvořák, Kopeček, Flekal – Baláž, Pacholík, Komínek, Smažil – Malev (64. Durda), Pospíchal (64. Durajka).

Ostatní výsledky 10. kola: Rosice - Blansko 2:0, Napajedla - Šardice 0:0, Slovácko B - Protivanov 3:1, Vyškov - Boskovice 2:0.
Příští kolo: Šardice - Rousínov, Blansko - Napajedla, Uherský Brod - Slovácko B, TŘEBÍČ - Vyškov, V. MEZIŘÍČÍ - Konice, PELHŘIMOV - Otrokovice, Protivanov - Rosice, Boskovice - ŽĎÁR.