Novou Ves napodobili světelští fotbalisté, kteří vedli v poločase dokonce už 3:0, ale nakonec prohráli 3:5. Zápas Moravské Budějovice - Třebíč B byl odložen.

JEMNICKO - V. BÍTEŠ 1:1

Domácí se od úvodních minut pokoušeli svého soupeře přehrát rychlou kombinační hrou, ale hosté svoji agresivitou v prvním poločase jim toho moc nedovolili. Byli to právě hráči Velké Bíteše, kteří se ujali vedení. To ve 20. minutě šel důrazně do souboje s jemnickými stopery hostující Buchta a otevřel skóre.

Ve druhém dějství hostitelé přidali na důrazu a agresivitě, ale soupeře se jim nedařilo dostat pod větší tlak. To se změnilo až v 55. minutě, kdy byl jemnický Ďurač faulován v pokutovém územní hostí a následnou penaltu proměnil Kříž.

Od této chvíle byli domácí lepším týmem na hřišti, ale výraznější šanci si nevytvořili a utkání skončilo spravedlivou remízou.

Góly: 55. Kříž (PK) - 20. Buchta. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 2:4. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Jemnicko: P. Kincl - J. Kincl (85. Obrdlík), Křivánek, Kříž, Štancl - Ďurač, Morkus, Koutný, Čech - Anděl (46. Vaculín, 87. Z. Kincl), Cech. V. Bíteš: Šula - Vyskočil, Klusák, Antoš, Pohl, Pelán, Veselý (63. Horký), Němec, Buchta, Pokorný (74. Dufek), Škorpík. Nejlepší hráči: Ďurač, Morkus - Škorpík.

OKŘÍŠKY - NOVÁ VES 4:2

Domácí v prvním poločase jakoby ignorovali, že jde již o mistrovské body, a Nová Ves se lacino dostala do dvoubrankového vedení. Nejdříve Tekal přeloboval vlastního brankáře a poté se Starý trefil do prázdné brány, když Fialu zradil těžký terén.

Ve druhém poločase však na hřišti kralovalo jenom jedno mužstvo, Okříšky si vytvořily soustavný tlak. Vše načal hlavou Kotrba po centru Malého, poté byl faulován Dočkal a Valenta proměnil pokutový kop. Hrůznou pětiminutovku pro hosty dokonal opět Kotrba po nádherné individuální akci Tůmy. V závěru pak Valenta pečetil po hrubé chybě hostující obrany na 4:2.

Góly: 65. a 70. Kotrba, 68. (PK) a 82. Valenta - 1. vlastní (Tekal), 21. Starý. Rozhodčí: Sojka, ŽK: 5:2. Diváci: 232. Poločas: 0:2. Okříšky: Fiala - Tekal (31. Netolička), Večeřa (68. Tůma), Zeman, Ježek - Voda (68. Jančok), Dočkal, Široký, Malý - Valenta, Kotrba. Nová Ves: Fuksa - J. Bureš, Havlík, Kubík, Krejčí - Pavel Starý, Šandera (88. Novotný), Čech, J. Starý, P. Bureš, Pohanka. Nejlepší hráči: Kotrba, Široký, Voda.

H. BROD - HERÁLEC 2:1

Pro fotbalisty brodského Slovanu bylo zahájení jarního kola zároveň premiérou na umělé trávě, svým výkonem však zrovna nenadchli. Již v 7. minutě neudržel hostující gólman Březina trestný kop Slanaře a Halamka dorážkou dostal spoluhráče do vedení - 1:0. Hosté se dostali do první šance až po čtvthodince hry, hrozící nebezpečí však Háněl stačil uhasit. O chvíli později ale se Háněl nechal vyloučit, když zasáhl heráleckého Ganobjaka loktem do obličeje.

Druhý poločas začal neproměněnou šancí Herálce, v 55. se však bojovní hosté dočkali odměny. Při trestném kopu z hranice vápna Ganobjak šikovně obstřelil zeď a bylo srovnáno. Když se již zdálo, že hosté si odvezou zasloužený bod, přišlo ve druhé minutě prodloužení rozuzlení. Po zmatku v pokutovém území Halamka parádní střelou rozhodl, že body zůstanou v Havlíčkově Brodě - 2:1.

„V bojovném derby nás vykolejilo hloupé vyloučení Háněla, zranili se Fialka s Nepovímem a do hodiny jsem musel vystřídat tři hráče. V závěru se k nám přiklonilo štěstí,“ přiznal kouč Slovanu Leoš Mitas. „Kluci odvedli, co bylo v jejich silách, s výkonem jsem spokojen. Remíza by byla spravedlivější,“ smutnil herálecký hrající kouč Petr Kuchta.

Góly: 7. a 90. Halamka - 55. Ganobjak. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (16. Háněl). Diváci: 250. Poločas: 1:0. Havlíčkův Brod: Adamec - Novotný, Halamka, Háněl, Mišta - Nepovím (61. Valášek), Bláha, Slanař, Fialka (42. Mareš) - Adam (63. Machala), Provazník. Herálec: Březina - Ganobjak, J. Stojan, Paclík, Filipský (46. Pěnička), Kuchta, Hrala, Pátek - Král, Mašek, L. Stojan. Nejlepší hráči: Adamec, Halamka - Kuchta.

SVĚTLÁ - POLNÁ 3:5

Světlá skvěle rozehranou partii doslova zahodila, když nedokázala udržet poločasové vedení 3:0. Hned v úvodu se skláři dostali do vedení zásluhou Teplana, který se hned dvakrát zapsal do střelecké listiny. Když se ve 23. minutě dostali světelští fotbalisté do vedení 3:0, na hosty sázel jen málokdo. Jenže ve druhém poločase začali otěže zápasu přebírat hosté.

„V prvním poločase jsme předváděli perfektní moderní fotbal, skóre mohlo být o hodně vyšší. Na druhou stranu několik šancí měli i hosté,“ prozradil trenér Světlé František Polák. „Druhý poločas nemá cenu komentovat, výsledek hovoří za vše. Holt někteří hráči neplnili úkoly,“ dodal.

Góly: 4. a 15. T. Teplan, 23. Rezek - 56. a 62. Kovář, 70. Tlačbaba, 72. Adamec (PK), 90. Tomas. Rozhodčí: Bína. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 3:0. Světlá nad Sázavou: Březina - Z. Matějka, Motejl, Čapek - Rezek, Císař, Tůma, T. Teplan, Klaus (80. Karel) - J. Teplan, Křikava. Polná: Mundok - Tomas, Mezera, Kratochvíl (55. Frolda), Pártl - Adamec, Urbánek, Gondek,Kovář - Holas (64. Hlávka), Tlačbaba (88. Šimek).

HARTVÍKOVICE - VRCHOVINA 0:2

V prvním poločase měli hráči Vrchoviny více ze hry a ve dvou případech ve vyložených šancích dokonce nedokázali trefit odkrytou branku Hartvíkovic.
Domácí se svému soupeři nemohli vyrovnat v rychlosti, důrazu a nasazení. To se změnilo až ve druhé půli, kdy hostitelé přidali na tempu hry, ale branku soupeře ohrožovali pouze ze standardních situací.

V 80. minutě hostující Michal měl obrovskou šanci, kdy těsně minul Chalupovu branku. V závěru se Hartvíkovičtí pokoušeli strhnout vedení na svoji stranu, ale bez výsledně. Byli to naopak Vrchovinští, kteří vsítili rozhodující gól zásluhou záložníka Wolkera.

Domácí pak vrhli všechny síly do útoku, ale hosté brejkem do otevřené obrany při soupeřově hře vabank přidali pojistku.

Góly: 90. Wolker, 90. (+1) O. Šustáček. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Hartvíkovice: Chalupa - Duša, Vodička, Raušer, Koláček (38. Jirgl) - Koplík (79. Mozol), Kubala, Hošek, Zedníček (56. Záviška) - Dvořák, Neumann. Vrchovina: Hlavoněk - Poul, Suský Smetana, V. Fagula - Kalich (74. O. Šustáček), Oros, Wolker, K. Skalník (90. P. Šustáček) - M. Skalník (89. Mužátko), L. Michal. Nejlepší hráči: Poul, Michal, Wolker.

BYSTŘICE – JAROMĚŘICE 1:2

Bystřice hned v úvodu utkání přežila dvě šance hostí a od té chvíle dostávala soupeře pod tlak, ze kterého pramenila i vedoucí branka. V desáté minutě nejprve Radek Sklenář trefil tyč, ale už o minutu později mohla Bystřice slavit. Centr Zdenka Sklenáře našel Jana Holého. Jeho hlavičku ještě dokázal jaroměřický brankář Kantor vyrazil, ale na Horákovu dorážku už byl krátký. Bystřice byla v těchto fázích zápasu lepší a mohla přidat další branky. Zbytovský a Sklenář však neměli správně seřízená mířidla. Jaroměřice potrestaly bystřickou střeleckou impotenci na konci první půle. Po rohu vyrovnal hlavou Kašpar.

Po solidní první pětačtyřicetiminutovce druhý poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Hosté bránili nadějnou remízu a domácí se nemohli dostat do zakončení. Výjimkou byla šance Holého, kterého vychytal bezchybný Kantor. Po hodině hry udeřili hosté podruhé. Přihrávku za strnulou bystřickou obranu přebral střídající Dusík a kličkou překonal nového bystřického kapitána Trávníčka. Ve zbytku zápasu se domácí snažili o vyrovnání, ale Jaroměřice si výhru pohlídaly.

Góly: 11. Horák – 42. Kašpar, 64. Dusík. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Petřivý. Diváci: 150. Bystřice: Trávníček – Kozáček (84. Buchta), Veselý, Vícha, Mitáš (65. König) – R. Sklenář (73. Hladík), Matuška, Z. Sklenář – Holý, Horák. Jaroměřice: Kantor – Kašpar, Brabenec, Urbánek, Pokorný – Vybíral, Novotný, Musil, M. Karásek (32. Dusík, 89. Z. Karásek) – Kalay (90. Hutař), Paul. Nejlepší hráči: R. Sklenář – Paul, Kantor.

Příští kolo: Velká Bíteš - Vrchovina, Polná - Jemnicko, Jaroměřice n. R. - Světlá n. S., Třebíč B - Bystřice n. S., Nová Ves - M. Budějovice, Herálec HB - Okříšky, Pelhřimov - Havl. Brod, Humpolec - Hartvíkovice.