FOTBAL: Okresní přebor má staronového lídra

Třebíčsko - Fotbalisté Vladislavi v rámci 16. kola okresního přeboru před vlastním publikem porazili okříšskou juniorku a tato výhra je katapultovala na čelo.

15.4.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vladimír Kopečný

Staronový lídr soutěže tak využil domácího zaváhání Třebenic, které doma jen remizovaly předposledním celkem tabulky rezervou Hartvíkovic.
Blatnice v domácím derby dokázala vydřít vítězství proti B-týmu Moravských Budějovic. Hůře se vedlo Dukovanům, které na vlastním hřišti remizovaly rezervním týmem Náměště-Vícenic. Rokytnice vybojovala cenné tři body na půdě Želetavy.

VLADISLAV – OKŘÍŠKY B 3:1

V příjemném počasí se hrál v první půli velmi vyrovnaný fotbal. Jako první se dostali do vedení domácí hráči, když se ke střele ze střední vzdálenosti dostal nestárnoucí Knotek a krásnou střelou překonal hostujícího brankáře poprvé.

V závěru první půle měla jasně navrch vladislavská jedenáctka, která toho dokázala perfektně využít, když se míč dostal k Lukáši Petzovi, který neměl se zakončením sebemenší problém.

Do druhé půle lépe vstoupili hosté, po několika šancích se jim naskytla možnost pokutového kopu, kterou ovšem nevyužil hostující Jeřábek. Co se Jeřábkovi nepovedlo při penaltě, tak se mu povedlo o malý moment později, kdy propálil vše, co mu stálo v cestě a snížil na rozdíl jediné branky.
Klid dal domácím hráčům do konce zápasu Lukáš Petz, který uklidil do sítě střílený centr Paločka a uzavřel skóre zápasu.

Hráči z okřišského týmu nastřelili během poločasu dvě břevna, ale to ovšem neměnilo nic na faktu, že si Vladislav připsala další body do tabulky, kterou vede.

Góly: 40. a 77. L. Petz, 30. Knotek – 62. Jeřábek. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 2:6. ČK: 0:1 (88. Jeřábek). Diváci: 120. Poločas: 2:0. Vladislav: Z. Vyletěl – Knotek, Otruba, P. Vyletěl, Kašpar – Paločko (85. Martének), Krátký, Nováček, L. Slavík (90. Salač) – L. Petz, P. Petz (69. Z. Slavík). Okříšky B: Paděra – Pavelka (46. Křen), Pešek, Tekal – Hekerle, Jůza, Klíma, Jeřábek – Rezek, Bastl (25. Dokulil).

TŘEBENICE – HARTVÍKOVICE B 2:2

První poločas se hrál ve znamení domácího týmu, kterému se podařilo Palátem a poté Kocmánkem dvakrát skórovat. Do odchodu do kabin se hrál slušný a pohledný fotbal, kde poněkud překvapivě hosté měli více ze hry než dosavadní lídr soutěže.

Ovšem ve druhém dějství Třebeničtí polevili, čehož hartvíkovická rezerva dokázala využít. Hosté zásluhou Křehlíka a Moczára, jenž se trefil po centru Matějka, vyrovnali.

Góly: 10. Palát, 28. Kocmánek – 48. Křehlík, 87. Moczár. Rozhodčí: Rygl. ŽK: 2:3. Diváci: 60. Poločas: 2:0. Třebenice: Pospíšil, Totek, Tříletý, Smilek, Machát, Jaroš, Hrbáček, Čermák, Palát, Kocmánek (77. Buchal), Fiala (69. Filala mladší). Hartvíkovice B: Kazatel – J. Melkes, Matějek, J. Sýkora, Kavka (40. Kopuletý) – Křehlík, Hadraba, D. Melkes (69. Brach), M. Sýkora – M. Melkes, Moczár.

BLATNICE – M. BUDĚJOVICE B 2:1

Úvod utkání se vydařil domácím na výbornou, hned v úvodní minutě jeden z hostujících obránců ve vlastním pokutovém území fauloval a nařízenou penaltu proměnil Tomšíček.

O dvě minuty později budějovický Kvapil trefil branku Blatnice, ale jeho úmysl zmařil brankář Holík. Ve 12. minutě mohli hostitelé zvyšovat, ale chybělo jim přesné zakončení. Na druhé straně střílel Buďa, ale také vedle.

Ve 14. minutě se Blatničtí dočkali, když po zaváhání obrany soupeře zvýšil Pokorný na 2:0. Zbytek první půle se odehrál za mírné převahy domácího celku.

Začátek druhého poločasu patřil hostům, kteří svého soupeře zatlačili na jeho polovinu a po hodině hry se jim podařilo snížit tvrdou střelou Novotného zpoza šestnáctky tyči.

Tři minuty před závěrečným hvizdem dala Blatnice další gól, ale pro údajný ofsajd nebyl uznán. Domácí nakonec udrželi vydřené vítězství.

Góly: 1. Tomšíček (PK), 14. Pokorný – 60. Novotný. Rozhodčí: Čurda. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Blatnice: Holík – M. Foltýn, Doležal, Tomšíček, Marek Šabatka – Svoboda, Řeřucha, T. Foltýn, Pospíšil – Pokorný (62. K. Trnka), M. Trnka (85. Marek Šabatka). M. Budějovice B: Kučera – Povolný, Novotný, Motal, Jelínek – Buďa, Bratrů, Hanák, Kvapil – Brabenec, Karásek (46. Kopeček, 77. Nedvědický).

DUKOVANY – NÁMĚŠŤ B 1:1

V prvním poločase se odehrálo vyrovnané utkání. Přesto se domácí zásluhou Železníka ujali vedení. Ovšem ve druhém dějství byli o něco aktivnější hráči rezervního mužstva Náměště-Vícenic, kteří gólem Zdeňka Sobotky dokázali zaslouženě vyrovnat.

Góly: 10. Železník – 87. Z. Sobotka. Rozhodčí: Příkazský. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Dukovany: Marek Křišťál – Traxler, Tůma, T. Křišťál, Polák – Straka, Miroslav Křišťál, Gazdik, Železník – Pelán, Pislcajt (střídali: Koutný, Svoboda, Čech, Láníček, Malý). Náměšť-Vícenice B: Kouklík – Dočkal, Opálka, D. Sobotka, Širyla – Vaverka, Sedlák, Nekuda, Z. Sobotka – Strosz, M. Sobotka (střídali: Eliáš, Krupička).

ŽELETAVA – ROKYTNICE 0:2

Želetavští měli po většinu utkání mírně navrch. Hrál se fotbal nahoru dolů. První gól padl po chybě domácí obrany, která špatnou rozehrávkou nabídla aktivně napadajícím útočníkům soupeře stoprocentní šanci, kdy se ocitl sám před brankou Vahila a otevřel skóre. Domácí ještě v prvním poločase sahali po vyrovnání, ale ve vyložené šanci trefili pouze břevno branky soupeře.

Ve druhém dějství hostitelé Rokytnici přehrávali nadále, ale bez výraznějších gólových šancí.
Deset minut před závěrečným hvizdem udeřilo na druhé straně. Hosté předvedli brejk dva na jednoho, který řešil Vahila přihrávkou na nabíhajícího Musila, ale domácí bek si nahrávku srazil z brankové čáry do vlastní sítě a o vítězi již nebylo pochyb. Na konci měl ještě tutovku do prázdné brány hostující Ferkl, ale soupeřovu branku přestřelil.

Góly: Vahila 2. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Želetava: Veselý – Dohnal, Vranka, Jičínksý, Štork – Malík, Pavela, Čurda, Kounek – Stehlík, Kasáček. Rokytnice: Helbrych – Bílek (M. Svoboda), P. Svoboda, Hobza, Kalina – Musil, Dalecký, Nosek (Ferkl), Sochna – Rychtář (Šulc), Vahila.

CHLÍSTOV – STAŘEČ 0:0

Celý zápas se odehrál bez větších vyložených šancí. Na každé straně byly asi dvě příležitosti, které ale žádné z mužstev nedokázalo využít, a tak se oba celky rozešly za bezbrankového stavu.

Rozhodčí: Kovář. ŽK: 0:1. Diváci: 150. Chlístov: Krátký - Hrbáček, Pašek, M. Rygl, L. Rygl – M. Ježek, Hruška, Bárta, P. Ježek – Bobek, Prchal (střídali: Novák, Kružík). Stařeč: Krčál – Vlach, Jelínek, Královec, Chromý – Suchna, Mařan, Ježek, Linhard – Mareš, Malý (střídali: Daňhel, Maštalíř).

PŘIBYSLAVICE B – BOROVINA–OPATOV B 1:4

Domácí mužstvo podalo vlažný a odevzdaný výkon, čehož rezervní tým Boroviny-Opatova dokonale využil a zaslouženě zvítězil přesvědčivým rozdílem.

Góly: 87. Štoček – 9. a 57. Hricák, 30. Hrůza, 86. vlastní. Rozhodčí: Dolák. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 0:2. Přibyslavice B: Vejmělek – Holub, M. Novotný (69. Vrtal), P. Novotný, Karafiát – Vaněk, Masopust, Štoček, John (37. Pártl) – Částka, Rec (76. Česnek). Borovina-Opatov B: Novák – Hanzal, Vybíral, Kravka (46. Syrový), Mojdl – Ježek, Urbanec, Prokeš, Janda – Hricák, Hrůza.

Opilý muž prořízl pneumatiku u auta

Třebíč - Proříznutá pneumatika a poškozená poštovní schránka zůstaly po nezvané návštěvě v neděli večer u jednoho z domů na Nových Dvorech v Třebíči.

Detaily jaderné elektrárny si nově může kdokoli prohlédnout ve 3D aplikaci

Dukovany - Díky nové aplikaci „Jaderné elektrárny 3D“ teď může kdokoliv vyrazit do jaderky na prohlídku nejzajímavějších částí.

Dobrovolníci nasbírali patnáct pytlů nepořádku za dvě hodiny

Třebíč – Téměř třicet dobrovolníků využilo krásného sobotního počasí a vyrazila do údolí mezi MŠ Dukovanská a prodejnou Albert v Třebíči. V rámci celorepublikového projektu 72 hodin, který pořádá Česká rada dětí a mládeže, se rozhodli tomuto krásnému kousku města pomoci a vyčistit ho od nepořádku.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.