Ocmanice vyšly střelecky naprázdno

Tasovice – Pouze fotbalistky Ocmanic zasáhly do bojů 16. kola ženské divize C a neúspěšně. Celek z Třebíčska vysoko prohrál v Tasovicích.

21.4.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

TASOVICE - OCMANICE 3:0

Začátek zápasu vyšel lépe domácím hráčkám. V 7. minutě hostující obrana nedokázala odkopnout míč u velkého vápna, k balonu se dostala Eliášová a přesnou střelou otevřela skóre.

O jedenáct minut později v tísni volila ocmanická obránkyně malou domů, tu však vystihla Křížová a podél brankářky Kafkové rozvlnila síť podruhé.

Poté se dostaly do šancí fotbalistky z Třebíčska. Centr zleva minula v dobré pozici Jurová, za ní dobíhající Petráková levou nohou vystřelila slabě. Před přestávkou se ještě po rohu míč svezl po hlavě Petrákové přímo k brankářce.

Pro zdravotní problémy jedné hráčky nastoupily do druhého poločasu Ocmanice jen v deseti, přesto si na třicet minut vynutily převahu.

Tasovice se snažily hrát na rychlé útoky a po jednom z nich v 55. minutě nedokázala obrana Ocmanic ve skrumáži na vápně odkopnout míč, ten si prostrčila do vápna Žáková a zvýšila už na 3:0. Jihomoravankám dobře zachytala gólmanka, v největší šanci Ocmanic skočila pod nohy Jurové, míč se dostal k Mrňové, ale její střela z 25 metrů šla mimo opuštěnou branku. Další šanci včasným vyběhnutím a pádem pod nohy brankářka ještě zmařila Hortové. V závěru utkání už ocmanickým hráčkám docházely síly, a tak už dovedly domácí hráčky zápas v klidu ke konci.

Góly: 7. Eliášová, 18. Křížová, 55. Žáková. Rozhodčí: Kadlec. Diváci: 70. Poločas: 2:0. Ocmanice: Kafková - Vonešová, Z. Mrňová, H. Chmelíčková, Pudíková - Hortová, Jurová, Petráková, Fojtová - Urbanová, V. Chmelíčková.

Ostatní výsledky 16. kola: Troubsko - Líšeň 2:0, Ivančice - Okříšky odloženo, Medlánky - Jevišovice 11:1, Svratka Brno - Heršpice 0:30.

21.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Horka lákají k vodě. Na Barboře je hezky...
18

Silné bouřky dorazí po poledni do Čech, později na Moravu

Nepoučitelný mladík sedl i přes zákaz na motorku bez registrační značky

10 dostupných aut, ve kterých budete vypadat bohatší, než ve skutečnosti jste

Ruku na srdce, každý z nás chce tu a tam vypadat před ostatními dobře – a dobře v tomto případě znamená „zámožně“. Samozřejmě jen málokterý movitý majetek poukazuje na stav konta tak, jako luxusní auto.

Další požár na poli. Tentokrát vzlála pšenice u Příložan

Příložany – Část pole z pšenicí vzplálo u Příložan. K události došlo ve středu odpoledne kvůli kamenu v žacím ústrojí kombajnu, od kterého odlétla jiskra. Z ní se požár rozšířil na téměř půl hektaru pole.

S drogami v těle dojela žena z Hrotovic až do Budějovic

Moravské Budějovice – Z Hrotovic až do Moravských Budějovic dojela čtyřiatřicetiletá řidička pod vlivem drog.

Přeběhlík Lank. Tři stranické průkazy za volební období

Vysočina – Před čtyřmi lety vstoupil do politiky jako úplný nováček. Tehdy kandidoval jako nestraník za hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury, v roce 2015 se stal členem Úsvitu – Národní koalice a letos zastupuje novou stranu s názvem Realisté. Během čtyř let tedy dvakrát změnil politickou stranu či hnutí.