Ocmanice vyšly střelecky naprázdno

Tasovice – Pouze fotbalistky Ocmanic zasáhly do bojů 16. kola ženské divize C a neúspěšně. Celek z Třebíčska vysoko prohrál v Tasovicích.

21.4.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

TASOVICE - OCMANICE 3:0

Začátek zápasu vyšel lépe domácím hráčkám. V 7. minutě hostující obrana nedokázala odkopnout míč u velkého vápna, k balonu se dostala Eliášová a přesnou střelou otevřela skóre.

O jedenáct minut později v tísni volila ocmanická obránkyně malou domů, tu však vystihla Křížová a podél brankářky Kafkové rozvlnila síť podruhé.

Poté se dostaly do šancí fotbalistky z Třebíčska. Centr zleva minula v dobré pozici Jurová, za ní dobíhající Petráková levou nohou vystřelila slabě. Před přestávkou se ještě po rohu míč svezl po hlavě Petrákové přímo k brankářce.

Pro zdravotní problémy jedné hráčky nastoupily do druhého poločasu Ocmanice jen v deseti, přesto si na třicet minut vynutily převahu.

Tasovice se snažily hrát na rychlé útoky a po jednom z nich v 55. minutě nedokázala obrana Ocmanic ve skrumáži na vápně odkopnout míč, ten si prostrčila do vápna Žáková a zvýšila už na 3:0. Jihomoravankám dobře zachytala gólmanka, v největší šanci Ocmanic skočila pod nohy Jurové, míč se dostal k Mrňové, ale její střela z 25 metrů šla mimo opuštěnou branku. Další šanci včasným vyběhnutím a pádem pod nohy brankářka ještě zmařila Hortové. V závěru utkání už ocmanickým hráčkám docházely síly, a tak už dovedly domácí hráčky zápas v klidu ke konci.

Góly: 7. Eliášová, 18. Křížová, 55. Žáková. Rozhodčí: Kadlec. Diváci: 70. Poločas: 2:0. Ocmanice: Kafková - Vonešová, Z. Mrňová, H. Chmelíčková, Pudíková - Hortová, Jurová, Petráková, Fojtová - Urbanová, V. Chmelíčková.

Ostatní výsledky 16. kola: Troubsko - Líšeň 2:0, Ivančice - Okříšky odloženo, Medlánky - Jevišovice 11:1, Svratka Brno - Heršpice 0:30.

Výbuch v Manchesteru je nešťastná událost, řekla britská velvyslankyně

Žďár nad Sázavou – Britská velvyslankyně v České republice Jan Thompson zavítala na Vysočinu.

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek se dočkal. Dnes o půl dvanácté byla odeslána podepsaná milost prezidentem Milošem Zemanem na Ministerstvo spravedlnosti k dalšímu vyřízení. Krátce po půl druhé pak vyšel branou na svobodu. "Vítej na svobodě," křičeli přítomní na evidentně dojatého muže.

Vysočina mohla být ve třídění nejlepší, chybělo jí deset deka

Vysočina – V třídění odpadu za loňský rok je Vysočina druhá nejlepší z celé republiky. Na prvním místě se umístil Královehradecký kraj.

Iva Bittová vystoupí v třebíčské bazilice s pořadem inspirovaným kanoucími slzami

Třebíč - Třebíčská hudební nokturna se s přibývajícími lety své existence řadí mezi nejkvalitnější kulturní nabídku v regionu. Bohužel ne tolik známou, jak by si zasloužila.