Ta si zastřílela na hřišti posledního Vracova. Důležitou výhru si přivezla Polná, která uspěla ve Vyškově.

V. MEZIŘÍČÍ - BYSTŘICE 1:2

Do okresního derby lépe vstoupilo Velké Meziříčí. Obstřelování Novotného branky ustalo až po čtvrt hodině, kdy se na druhé straně dostal do zakončení Holý a ze standardky Illek. Ve 24. minutě si centr do vápna zpracoval Prášil, narazil si se svým parťákem Holým a obstřelil brankáře Jíchu. Vedení ale Bystřici dlouho nevydrželo. Krejčí vysunul Simra a ten svým tradičním zakončením přehozením vyběhnuvšího gólmana srovnal krok. Hosté mohli přesto do kabin odcházet spokojenější. Po nastřelení Součkovy ruky ukázal sudí Buček na penaltový puntík, jenže jejich krátkou euforii zkropil zákrok Jíchy, který Zbytovského střelu vytlačil na břevno.

I ve druhé půli se hrálo hlavně na hostující polovině. V jedné z dobrých šancí trefil Smejkal jen připraveného Novotného a z protiútoku napřáhl k parádní střele Zbytovský a jeho luxusní kousek zaplul až za bezmocného Jíchu. Druhé vyrovnání mohl obstarat opět Simr, ale tentokrát přehodil s brankářem i jeho svatyni. Tlak domácích sílil, a když už přecházel v beznaděj, ukázal Buček na stejný puntík jako v první půli. Po faulu na Dufka si postavil balon Jaroš, jenže Novotný ho vychytal, a tak propukla velká radost na hostující lavičce, protože Velké Meziříčí nenašlo na Fenclův výběr recept ani podruhé v sezoně. „Bystřice vytěžila z minima maximum. Ze tří velkých šancí dala dva góly. To my jich měli na dva zápasy, ale trefili jsme se jen jednou. Hosté hráli celou dobu zanďoura, pozorně bránili a spoléhali na brejky," zhodnotil duel domácí kouč Libor Smejkal.

Góly: 33. Simr - 24. Prášil, 51. Zbytovský. Rozhodčí: Buček. ŽK: 2:2. Diváci: 210. Poločas: 1:1. V. Meziříčí: Jícha Z. Mucha, Souček, Pokorný, Bouček (78. Berka) Dufek, Krejčí, Šimáček, Smejkal (71. Jaroš), Netrda Simr. Bystřice: Novotný - Hrubeš (63. Karásek), Vícha, Chocholáč, Mitáš Čech (74. Padrtka), Illek, Zbytovský, Sklenář Prášil, Holý (90. Veselý).

VRACOV - TŘEBÍČ 0:6

Domácí nastoupili v okleštěné sestavě a kouč Karel Lejsal poslal do branky náhradníka Miroslava Buzaye, kterému neprůstřelnost vydržela pouhých osmnáct minut. Pak Mička našel v pokutovém území soupeře osamoceného I. Čermáka, který parádní ranou pod břevno otevřel skóre. Druhý úder zasadil odevzdanému Vracovu Podzemský, který se trefil po načechraném centru výtečně hrajícího Ivana Čermáka. Levý záložník Třebíče byl k nezastavení a ve 29. minutě zvýšil chytrým lobem na 3:0. Nešťastný Buzay si na míč sice sáhl, ale další brance nezabránil. V závěru poločasu se prosadil ještě Mička. Další šance Třebíče v první půli zůstaly nevyužity.

Hosté po změně stran polevili. Přesto si vytvořili několik vyložených příležitostí. Čermák nedokázal zblízka trefit vracovskou branku. Mimo pálil i Podzemský. Byl to právě hráč s číslem šest, kdo v 75. minutě vstřelil pátou branku Třebíče. Výhru Horáckého fotbalového klubu pečetil střídající Válek, který si pohrál s domácí obranou i Buzayem a zblízka pohodlně poslal míč do prázdné. Vracov si za celé utkání pořádnou šanci nevypracoval. Trochu vzruchu přinesl na trávník až střídající brankář Zálešák, který nastoupil na hrot místo Lopraise.

„Čekali jsme těžší zápas. Soupeř zlobil pouze do úvodní branky. Pak už to mělo s fotbalem společného málo. Za rozhodnutého stavu jsme si vedení hlídali. Byla to jen otázka výše skóre," uvedl asistent hostujícího trenéra Miloslav Loucký. Toho těšily především hezké branky. „Dali jsme výstavní góly. Určitě by se neztratily ani v nějakých televizních soutěžích," usmíval se Loucký.

Góly: 19. a 29. I. Čermák, 23. a 75. Podzemský, 39. Mička, 86. Válek. Rozhodčí: Mikyska. ŽK: 0:1. Diváci: 87. Poločas: 0:4. Třebíč: Zrzavý - Svoboda (46. Ustohal), Komínek, Havránek, Chalupa Herc, P. Čermák, Mička (46. Válek), Podzemský, I. Čermák - Andrejič (64. Benda).

VYŠKOV - SLAVOJ POLNÁ 0:1

Hosté se museli obejít bez gólmana Skočdopoleho, kterého mezi třemi tyčemi nahradil Holcman. A pozorný musel být především při standardních situacích Vyškova, které ale bez potíží s pomocí pozorné obrany dokázal řešit. Domácí si ze hry příliš střeleckých příležitostí nevypracovali a Polná také nebyla nijak moc nebezpečná. Dvakrát ale vyškovského gólmana přeci jen vystrašila. Pokus Pražáka zpoza vápna šel těsně nad a Kučerův přímý kop dokázal vyrazit.

Vyrovnaná partie pokračovala i ve druhé půlce a udeřit mohl Slavoj. Oberreiter přenesl hru na Černého, kterému překazil zakončení jeden z domácích obránců. Na situaci ze 70. minuty už ale Vyškov zareagovat nestačil. Po polenském rohu se dostal míč k Cahovi, který ho přesně poslal na Pražáka, a ten ránou pod břevno poslal Slavoj do vedení. To i přes snahu Vyškova hosté udrželi, i díky bezchybnému výkonu v obraně.

Gól: 70. Pražák. Rozhodčí: Páral. ŽK: Kropáček - Lovětínský. Diváci: 100. Poločas 0:0. Slavoj Polná: Holcman Černý (62. Hron), Kučera, Urbánek, R. Caha Bambula, Pražák, Lovětínský, Klíma (46. Oberreiter) - Kaplan, Tlačbaba (81. Holub).

PELHŘIMOV - VRCHOVINA 2:0

Domácí opět hráli v hodně omlazené sestavě, ale brzy se jim naskytla šance jít do vedení. V 5. minutě se po rychle rozehraném trestném kopu dostal k míči Benda a z hranice šestnáctky loboval míč nad Vítka i nad branku. Vzápětí mohlo udeřit na druhé straně, po chybě domácí obrany Zedníček nastřelil nohu brankáře Moravce. Pak ještě nebezpečně hlavičkoval K. Skalník, ale po dvaceti minutách už získávali převahu Pelhřimovští. Ve 31. minutě měl obrovskou šanci po zaváhání Vítka Niederle, jenže netrefil už skoro prázdnou branku. Za nerozhodného stavu se dlouho hrálo i po změně stran, ale to už domácí režírovali hru. Zaslouženého vedení se dočkali až v 65. minutě. Krtek našel Bartoně, který střelou k tyči zaznamenal svou první divizní branku. O deset minut později se Bartoň radoval znovu. To po spolupráci Homolky s Niederlem vyvěsil míč pod břevno.

Góly: 65. a 75. Bartoň. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 4:3 (21. Naniáš, 38. Benda, 41. Krtek, 52. Čížek 39. Kroutil, 57. K. Skalník, 67. Buchta). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Moravec - Čížek (89. Klofáč), Naniáš, Vacek, Hložek Benda, M. Machač (85. J. Kubík), Niederle, Homolka Krtek, Bartoň. Vrchovina: Vítek - Buchta, Smetana, Follprecht, Wolker Brabec, Chmelíček (82. Sodomka), K. Skalník, Šandera (76. Komínek) - Kroutil (59. M. Skalník), Zedníček.

Ostatní výsledky 16. kola: Bohunice - Napajedla 0:3, Otrokovice - Bystrc 5:0, Spytihněv - Líšeň 0:1, Tasovice - Hodonín 0:1.

16. Vracov 16 3 3 10 13:40 12

Pozn. redakce: Dohrávka 12. kola Třebíč Napajedla se uskuteční tuto sobotu od 13.30 v Třebíči.