NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – BUDIŠOV-NÁRAMEČ 6:1

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, které poslal do vedení Obůrka. Domácí stačili vývoj střetnutí otočit ještě do přestávky. Náměšť po změně stran ovládla hru a převahu vyjádřila také střelecky.

„Soupeř měl lepší vstup do zápasu a z mírného tlaku dal vedoucí gól. Poté jsme převzali iniciativu a po celé utkání byli lepší. Z tlaku přišly i šance, které jsme využili,“ těšilo trenéra Náměště-Vícenic Petra Kylíška.

„První poločas nebyl z naší strany špatný, hráli jsme dobře a soupeři stačili. Ve druhé půli jsme odpadli fyzicky a dostali branky. Soupeř vyhrál zaslouženě,“ uznal kouč Budišova-Náramče Libor Švec.

Góly: Kučera 3, Svoboda 2, Klíma – Obůrka. Poločas: 2:1. Náměšť-Vícenice: Pokorný – Veselý, T. Tržil, Čermák, Martinovský – Matějek, Durajka, Klíma, Jonák – Svoboda, Kučera. Střídali: Kováč, Rubák, Preisner, Rous, L. Rybníček. Budišov-Nárameč: Trnka – Pavlatovský, Jakubec, D. Věžník, Jura – K. Nováček, Obůrka, Štveráček, Horký, T. Nováček – J. Sedláček. Střídali: Čech, Š. Věžník, Holubář.

Šebkovice (v zeleném) v prvním přípravném utkání Rokytnici vůbec nešetřily a nováčkovi I. B třídy nastřílely devět branek.
Átřídní týmy porážely soupeře z kraje

N. SYROVICE – ST. PETŘÍN 6:3

Domácí nastoupili v pozměněné sestavě. „Díky dovolené chybělo několik tradičních opor, a tak příležitost dostali především hráči „bémužstva“. Utkání začalo velmi smolně pro našeho nového muže Milana Procházku, který si poranil koleno a první pro něj skončil už ve druhé minutě,“ poznamenal novosyrovický lodivod Jan Prígl. Jeho svěřenci své první přípravné utkání nakonec zvládli. Starý Petřín sice třikrát vedl, ale přesto odjel s tříbrankovým mankem.

Góly N. Syrovic: Železný 2 (1 z PK), Vrba, Dvořák, Nejerál, Svoboda. Poločas: 1:2. N. Syrovice: Novák - Weindenthaler, Milan Procházka (2. P. Jenerál Pavel), K. Jenerál, Kouřil - Vlček, Svoboda, Železný, Janoušek - Marek (54. Dvořák), Vrba(72. Nejerál).

DUKOVANY – M. KRUMLOV 1:3

První půle na hřišti v Řeznovicích nabídla vyrovnanou partii. Po přestávce už měl Moravský Krumlov navrch a převahu využil ke třem gólům. „Hráli jsme akorát s jedenácti lidmi a soupeř do druhého poločasu pětkrát vystřídal. Byli běhavější a my jsme fyzicky odpadli,“ shrnul dukovanský kormidelník Rostislav Štork.

Gól Dukovan: L. Škoda. Poločas: 0:0. Dukovany: Boreš (60. Marek Křišťál) – Miroslav Křišťál, J. Fojtášek, Kunc, M. Fojtášek – O. Horák, Sedláček, Koníř, Černý – Pislcajt, Škoda.

STAŘEČ – TŘEBÍČ (dor.) 1:3

Poločas nabídl vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách. O dílčím výsledku rozhodli třebíčští mladíci těsně před pauzou. Stařeč si ve druhém poločase vytvořila několik dalších možností ke skórování, ale pak přišel centr na opačné straně a hosté vedli už 2:0. Domácí pak neproměnili pokutový kop, ale za nedlouho se jim přece jen podařilo snížit. Poslední slovo však měli dorostenci HFK Třebíč, kteří střelou z dálky dali výsledku konečnou podobu.

„Dobrá příprava. Měli jsme řadu absencí, a tak jsme dali příležitost hráčům širšího kádru. Byl to remízový zápas, který rozhodly proměněné šance soupeře,“ hodnotí stařečský trenér František Prokop.

Gól Starče: Bříza. Poločas: 0:1. Stařeč: Obůrka (46. Trnka) – Smejkal, Lauš, Pysk, Rambousek – Zejda, Tomek – Ježek, Bříza, R. Linhart – Kaňka. Střídali: Daňhel, Pisk.