SIGMA OLOMOUC B - ŽĎÁR N. S. 3:0

Na Andrově stadionu sehrál Žďár smolný první poločas. Náznak první šance sice patřil domácím mladíkům, kteří měli míč častěji na kopačkách, ale byli to nečekaně hosté, jejichž napadání činilo Hanákům velké potíže. Po jednom ze zisků vyslal Doležal do sóla Vomelu, kapitána Reichl vychytal. Ve chvíli, kdy byla úvodní trefa na spadnutí, doputoval centr po sérii odrazů k Plškovi a ten poslal do vedení překvapivě domácí. S odpovědí mohl rychle přispěchat Vomela, Reichl mu ale jeho gólovku zmařil. Druhé dějství nezačalo pro tým z Vysočiny nejlépe. První tutovku Sigmy zblokoval obránce, druhou vytěsnil na břevno Pospíchal. Zlomový moment přišel v 64. minutě. Po faulu na Pohanku nastřelili Žďárští jen zeď a z protiútoku pohřbil naději na body Holub. Třetí hřebíček zasadil v závěru znovu Holub.

Góly: 35. Plšek, 66. a 84. Holub. Rozhodčí: Miko. ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Žďár n. S.: Pospíchal - Veselý, Šindelka, Toufar, Cipruš (74. Ločárek) - Bureš (81. Zedníček), Turek (65. Chmelík), Michal (85. Mašek), Doležal (81. Nedvěd), Vomela - Pohanka. Nejlepší hráči: Holub, Plšek - Toufar.

HLUČÍN - TŘEBÍČ 1:1

Domácí do utkání vstoupili aktivněji, dobře organizovanou obranu soupeře ale překvapit nedokázali. Neujala se ani hlavička hlučínského M. Hanuse po rohovém kopu, kterou dobře postavený Matiášek zlikvidoval. HFK se dostal do vedení ve 26. minutě, kdy Štefkův faul na Floriána potrestal z pokutového kopu Chlup. Jenomže hubené vedení vydrželo Třebíčským do 74. minuty. Hostitelé po centru z pravé strany, kdy atakovaný Matiášek neudržel míč v rukavicích, vyrovnali Muchou.

Ještě předtím hostující gólman výborným zákrokem zmařil šanci autora vyrovnávací branky. Na druhé straně střelecké pokusy Chlupa ani Podzemského brankáře Andrejka neohrozily.

Góly: 74. Barcal - 26. Chlup (PK). Rozhodčí: Ogrodnik. ŽK: 1:2. Diváci: 175. Poločas: 0:1. Hlučín: Andrejko - Žižka, Štefek, Heiník, Barcal - Mucha (79. Subič), M. Hanus, F. Hanus (75. Lukáš), Wludyka, Ondrušík (46. Polášek) - Ošmera (65. Ptáček). Třebíč: Matiášek - Š. Svoboda, Komínek, Havránek, P. Chalupa Chlup (89. Benda), P. Svoboda Lukáš (63. Linhart), Podzemský, Makiš (68. Kostelecký) Florián (59. Zifčák). Nejlepší hráči: Barcal - Matiášek, Chlup.

Ostatní výsledky 4. kola: Orlová - Slovácko B 6:1 (3:0), 36. a 43. Kopel, 27. Vlk, 61. Kovář, 62. Pražák, 65. Sobala - 83. Haša. Opava - Uničov 3:0 (0:0), 50. a 72. Schaffartzik, 57. Nekuda. Prostějov - HFK Olomouc 0:5 (0:0), 67. Korčián, 69. Hromek, 78. Matyska, 85. Pezzotti, 86. Dupkala. Hulín - Kroměříž 2:0 (1:0), 29. Krhut, 67. Kopečný. Mikulovice - Břeclav 1:1 (0:1), 86. Švacha - 38. Sasín. Zábřeh - Zlín B 1:1 (0:0), 62. Bačík - 67. Jasenský.

16. Kroměříž 4 0 1 3 4:8 1

Příští kolo: ŽĎÁR N. S. Orlová, Břeclav Sigma Olomouc B, Uničov Mikulovice, TŘEBÍČ Opava, Kroměříž Hlučín, HFK Olomouc Hulín, Zlín B Prostějov, Slovácko B Zábřeh.