Mohelno rozesmutnil střelec Burian

Třebíčsko -V dalším kole I. B třídy skupiny B doma vyhořelo Mohelno. Nedokázalo uhlídat střelce Aleše Buriana, který se trefil do černého čtyřikrát.

12.5.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Vladimír Kopečný

HROTOVICE – BUDIŠOV 1:1

První poločas byl oboustranně vyrovnaný. Míč se pohyboval nejčastěji ve středu pole, mottem bylo neudělat chybu. Tu jedinou vyrobila ve 38. minutě domácí obrana a po faulu brankáře J. Slatinského proměnil penaltu K. Nováček.
Po změně stran domácí převzali taktovku hry. U hostů občas stáli všichni svatí, ale Hrotovice se trefily jen jednou. V 67. minutě vyrovnal Krajčo.

Góly: 67. Krajčo – 38. K. Nováček (PK). Rozhodčí: Sochor, ŽK: 4:3. Diváci: 250. Poločas: 0:1. Hrotovice: J. Slatinský – Přepechal, P. Slatinský, L. Škoda, M. Škoda – M. David, Hrůza, Pachr, Pelán (84. J. David) – Salák, Krajčo. Budišov: Syrový – Langr (90. Holubář), Houzar, Kašpar, Švec – Vašíček, Mezlík, Večeřa (84. I. Nováček), Dostál (T. Nováček) – Koš, K. Nováček.

MOHELNO – KŘIŽANOV 2:6

Hosté zaslouženě zvítězili. První tři branky padly po chybách obrany a brankáře. Hosté na začátku druhé půle zvýšili na 4:1 a bylo rozhodnuto. Potom ještě několik dobrých zákroků gólman Štěpán a zachránil tak domácí ještě od většího debaklu. Střelecky se blýskl autor čtyř branek Aleěš Burian.

Góly: 26. Němec a 79. Němec – 10., 13., 30 (PK). a 74. A. Burian, 47. Nobicht, 52. Střecha. Rozhodčí: Šetek, ŽK: 1:0. ČK: 1:0 (28. Luboš Mužík). Diváci: 110. Poločas: 1:3. Mohelno: J. Štěpán – Malý, L. Mužík, Holas, R. Mužík – Staněk (50. Kudláč), Horký, I. Foretník (65. Kerndl), Drápela (70. Klíma) - P. Štěpán, Němec.

RAPOTICE – ROKYTNICE 3:0

V první půli se hrál vyrovnaný fotbal, oba týmy měly po jedné šanci. V 32. minutě zahrával Titov přímý kop a Matoušek hlavou otevřel skóre. Po změně stran začali lépe domácí. Otcel vyslal Matouška do brejku, ten byl na hranici vápna faulován. Sudí však ponechal výhodu a Illek křížnou střelou zvýšil na 2:0. Od té doby byli domácí lepší a po ruce ve vápně uzavřel skóre z penalty Matoušek. Utkání se potom již dohrávalo v poklidu.

Góly: 32. Matoušek, 48. Illek, 59. Matoušek (PK). Rozhodčí: Slezák, ŽK: 1:3. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Rapotice: Soustružník – Šíc, Milan Laš, Káňa, Slaný – Jašek (80. Přibyl), Titov, Martin Laš (28. Tesař), Otcel – Matoušek, Illek. Rokytnice: Veselý – Bílek, P. Svoboda, R. Sochna, Šulc – Chládek, Hobza (46. Rýgl), M. Svoboda, Nosek (71. Vejmelka) – Jičínský, Ster (56. P. Sochna).

RUDÍKOV – TELČ 1:0

Do první velké šance se dostali hosté už v 5. minutě, ale hlavička D. Všohájka šla těsně nad Trnkovu branku. Poté několikrát zahřmělo i před telčskou svatyní, ale ani domácí do černého nazamířili.
Gólu se hrstka diváků dočkala v 57. minutě po pěkné kombinaci domácích a lobu Nožičky. Telč v závěru vsadila na jednu kartu, podnikala jeden útok za druhým na Trnku, ovšem ani jeden ze závarů nedokázali zbrklí hosté přesně zakončit.

Gól: 57. Nožička. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 1:0. Diváci: 30. Poločas 0:0. Rudíkov: L. Trnka – A. Komínek (88. Sedláček), Salák, Kudrna, Rojík – Z. Trnka (66. Šula), M. Mikyska, Pažourek, Nožička - J. Trnka, L. Mikyska. Telč: Nedorost – Jančo, D. Všohájek, Petrů, J. Všohájek – Dolejský (43. Černáš), Plucar (82. Straka), Bartušek, Chalupa – Holý, Šeda (72. Jakubec).

JAKUBOV – VRCHOVINA B 2:0

Na začátku zápasu domácí hosty zatlačili a vytvořili si několik šancí, které nevyužili. Poté začali hrozit hosté z brejků.
Ve druhém poločase měli domácí převahu, kterou však dokázali využít dvěma góly až v samotném závěru zápasu.

Góly: 84. Večeřa, 92. Pacas. Rozhodčí: Šebesta, ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Jakubov: Klíma – Kratochvíl, Večeřa, M. Dunkler (52. Vaníček), Mir. Dunkler - Veselský, Košák, Pacas, Zika, Forman (84. Michal Dunkler), Tržil. Vrchovina B: Skryja – Regent, Kozel, Poul, Daniel – Michal, Kolařík, Hiesböck, Šustáček – Plhal, Josífek.

12.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
Veronika Hana Konvalinková (uprostřed) při předvolební debatě Deníku v Brzkově.

Politika není kamenolom, aby ji museli dělat jen muži, říká jednička Zelených

Jednoznačný průběh mělo utkání 11. kola okresního přeboru mezi týmy z opačných pólů tabulky. Blatnice (v modrém) doma Studenec vůbec nešetřila a vyprovodila jej osmi góly.

Lipník zvítězil už popáté v řadě

OD SOUSEDŮ: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Vysočina – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.