Mladíkům vyšel start do nové sezony

Třebíč - Starším dorostencům Horáckého fotbalového klubu Třebíč vyšel vytup do nové sezony, kdy si v rámci prvního kola Moravskoslezské divize skupiny D po domácí hubené výhře nad Tatranem Bohunice připsali první tři body. Jejich mladší kolegové svůj zápas zvládli a nakonec zvítězili o dvě branky.

19.8.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Archív

TŘEBÍČ - BOHUNICE 1:0

Starší dorostenci Třebíče měli od úvodu více ze hry a vytvářeli si i gólové šance, ale bez gólového efektu. V úvodní půlhodině po gólu nejvíce volala Floriánova tvrdá střela z trestného kopu. Tu hostující brankář vyrazil na nohu dobíhajícího Válka, ale ten přestřelil.

Zanedlouho po centru z pravé strany hlavičkoval Florián mimo tři tyče. Hostitelé se dočkali až minutu před odchodem do kabin. Po centru Kosteleckého z levého křídla Čech hlavičkou k tyči skóroval. Domácí určovali tempo hry i ve druhém dějství a vytvořili si několik slibných šancí.

Ty ovšem neproměňovali. Nejprve selhal David Novotný a stejně si vedl střelec jediného gólu Čech, který neuspěl tváří v tvář bohunickému brankáři. Další tutovku zahodil Válek.

Hosté zahrozili pouze jednou. Mezi třebíčské obránce se dostal protihráč, ale proti jeho nebezpečné střele třebíčský brankář Kruba čisté konto uhájil.
„Bylo vidět, že je to první utkání sezony, kdy oba týmy byly nervózní. Postupem času jsme měli více ze hry a vytvářeli si spoustu šancí. V prvním poločase jsme měli tři tutovky a ve druhém dokonce pět, ale proměnili jsme jen jednu,“ hodnotí třebíčský kouč Pavel Franěk.

„V útoku jsme silní, věřím, že koncovka se postupem času zlepší. Florián s Válkem byli minulou sezonu nejlepšími střelci,“ dodal trenér Třebíče.

Gól: 44. Čech. Poločas: 1:0. Třebíč: Kruba – M. Svoboda, P. Chalupa, M. Chalupa, Š. Svoboda – Čech (75. Venhoda), D. Novotný, Texl (81. Kučera), Válek, Kostelecký (84. Švanda) - Florián.

TŘEBÍČ - BOHUNICE 2:0

Mladší dorostenci bohunického Tatranu dělali domácím agresivní hrou velké problémy. Třebíčští chybovali díky brankářovi Partlovi neinkasovali.
Zlom přišel ve 14. minutě, kdy hostitelé udeřili po brejku, po kterém se hostující brankář dopustil faulu a nařízenou penaltu třebíčský kapitán Richtr proměnil.

Do konce prvního poločasu domácí vyrovnali hru. „Měli jsme velké štěstí, že jsme na začátku neinkasovali. Mohli jsme klidně prohrávat tři nula. O přestávce jsme si vysvětlili, že musíme hrát rychleji a hlavně přesněji přihrávat,“ řekl pro webové stránky mladšího dorostu třebíčský kouč Jan Novotný.
Vstup do druhého dějství vyšel lépe Třebíčanům a ve 43. minutě po Matějkově přihrávce zvýšil Svoboda. Tentýž hráč do závěrečného hvizdu neproměnil ještě tři vyložené šance.

„Druhý poločas jsme více kombinovali a přišly i šance, ze kterých jsme ovšem využili jen jednu. Za výkon ve druhém poločase jsme si vítězství zasloužili, bylo ovšem vidět, že máme odehráno velmi málo zápasů, a proto naše kombinace neměly potřebnou lehkost,“ hodnotí třebíčský lodivod.

Góly: 14. Richtr (PK), 43. Svoboda. Poločas: 1:0. Třebíč: Partl (41.Otruba) – Valík (41. Seifer), Ustohal, Richtr, Malý - Kopeček, Matějek (66. Oberreiter), Křeček, Benda - Horký (71. Seifert), Svoboda.

19.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Bratři Ebenové.
3

Bratři Ebenové budou na zámku ve Valči jako na plovárně

Mejzlík je s přístupem mladíků spokojen

Třebíč – Kolotoč přátelských zápasů se naplno rozeběhl i mladším dorostencům Horácké Slavie. Třebíčští hokejisté stihli suchou letní přípravu ještě do konce prázdnin, aby mohli stejně jako ostatní družstva v klubu vyjet na led.