Mladíci rozstříleli na závěr podzimu Pelhřimov

Třebíč – Radost i zklamání přineslo poslední podzimní kolo fotbalistům HFK. Třebíčští mladíci ve 14. kole divize staršího dorostu doma jen remizovali s Pelhřimovem, i když v úvodu vedli 2:0. Výběr mladších dorostenců nedal soupeři ze západu Vysočiny šanci a vyprovodil jej šesti góly.

12.11.2015

Starší dorostenci HFK Třebíč (v červeném) brzy vedli nad Pelhřimovem 2:0, ale nakonec jen remizovali.Foto: Deník/ Jiří Oborný

Divize D staršího dorostu
TŘEBÍČ – PELHŘIMOV 2:2
Vstup do derby vyšel lépe domácím. Už v osmé minutě se po standardní situaci Ondřeje Uličného v pokutovém území dostal ke střele z otočky důrazný Čajánek a otevřel skóre. V 16. minutě zvýšil útočník Hronek. Jenže netrvalo dlouho a ke střele v šestnáctce se dostal i hostující Hanousek a snížil.

„Dá se říci, že prvních pětadvacet minut bylo z naší strany povedených. Měli jsme pohyb, kombinovali a dostávali se do šancí, ale po zbytek utkání už to neplatilo," mrzelo třebíčského kouče Vojtěcha Šťávu. Krátce po snížení trefil domácí Hronek břevno a branková konstrukce zazvonila i na opačné straně.

Třebíčští mladíci ve druhém poločase těsný náskok neuhájili. V 67. minutě totiž vystřelil pelhřimovský záložník Špaček, míč se odrazil od levé tyče do pravé a skončil v síti – 2:2. „Pro nás smůla, pro hosty šťastný moment," komentuje kouč HFK Třebíč.

Ve druhém poločase může jeho tým mrzet mnoho nevyužitých šancí, zejména tří samostatných úniků Hronka. Zároveň hrozil i Pelhřimov, ale i jeho brankové příležitosti zůstaly nevyužity.

Od 70. minuty mohl rozhodnout kterýkoliv tým. Více šancí však měli hostitelé, ovšem bez gólového efektu. Zajímavostí je, že mezi domácími tyčemi nastoupil útočník.

„Klub trápí početná marodka brankářů a tato pohroma se dotkla i našeho týmu. Zaskakovat v bráně musel útočník Martin Rygl, jenž si na novém postu vedl velice dobře a několikrát nás podržel. Na gólmana ho ale přeškolovat nebudeme," hlásí Šťáva.
Góly: 8. Čajánek, 16. Hronek – 19. Hanousek, 67. Špaček. Rozhodčí: Vostrejž. ŽK: 1:0. Diváci: 57. Poločas: 2:1. Třebíč: Rygl – Sáček, Hrůza (29. Šibůrek, 77. Kucharský), Pecka, J. Uličný – Bastl, Čajánek, Novák (65. Hovorka), O, Uličný – Vícena (83. Trnka), Hronek (83. Maleta).

Divize D mladšího dorostu
TŘEBÍČ – PELHŘIMOV 6:0
Úvod vyšel lépe domácím, které hned ve druhé minutě poslal do vedení Benáček. Hosté se i v dalším průběhu poločasu jen bránili a Třebíč střílela góly. Ve 14. minutě zvýšil po rohu Renát, o tři minuty později skóroval Maleta a na poločasových 4:0 upravil před odchodem do kabin svojí druhou trefou v utkání Benáček.

Obraz hry se ve druhém dějství nezměnil. Pelhřimov se do šancí dostával jen sporadicky, a tak branky padaly jen do jejich sítě. Skóre měnil v 53. minutě Trnka a na konečných 6:0 v závěru stanovil Novák. „Zápas se nám vydařil střelecky i herně. Hosty jsme v podstatě nepustili do hry," hodnotí poslední podzimní vystoupení trenér HFK Třebíč Ivoš Nejedlý.
Góly: 2. Benáček, 14. Kotek (vlastní), 17. Maleta, 35. Podlena (vlastní), 52. Trnka, 74. Novák. Rozhodčí: Navrkal. ŽK: 1:2. Diváci: 30. Poločas: 4:0. Třebíč: Holík – Hrbáček, Suchna, Šibůrek (65 Novák), Renát – Kopeček (41. Kouřil), Kucharský (62. Vostal), Benáček, Mitáš (62. Bence) – Trnka, Maleta.

12.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Vražda mezi cizinci: Došlo k ní na ubytovně v Humpolci

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Jihlava – Více než deset milionů korun. Taková je bilance sobotního rozsáhlého požáru v jihlavské společnosti Kronospan v ulici Na Hranici v Jihlavě-Bedřichově. Hořela hala, ve které se zpracovávají OSB desky, dokonce musel být vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Oheň proto na několik dní odstavil výrobu ve firmě.

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Sáblíková bude pokračovat i po Pchjongčchangu

Žďár nad Sázavou – Odchod do sportovního důchodu? Ale kdeže. Láska ke sportu zvítězila. Martina Sáblíková přehodnotila své plány po olympijských hrách v Pchjongčchangu a hodlá se na dlouhém oválu se svými konkurentkami potkávat i nadále. Její fanoušci tak mohou mít radost.

Začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Náměšť nad Oslavou - Mezinárodní vojenské cvičení Ample Strike začíná. Uskuteční se od středy 23. srpna do úterý 12. září na základně vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou a na dalších místech v zemi.