NOVÉ SYROVICE – ŠTĚPÁNOV 6:0
Vydařený začátek, trocha sportovního štěstí a hlavně dva hattricky byly hlavní příčinnou vysokého vítězství Nových Syrovic. Nováček soutěže v předešlých kolech vyhrával pouze venku a z domácí půdy měl na kontě jen remízu s okresním rivalem z Dukovan. Tentokrát mužstvo od Moravských Budějovic vykročilo za plným bodovým ziskem rázně.

Už ve 4. minutě zakončil brejk Miroslav Sosnar. Netrvalo dlouho a pohlednou akci střelce úvodní branky s Dubským zvýšil párvě autor druhého hattricku.

Hosté ale odevzdaně nehráli a měli obrovskou šanci, kterou zlikvidoval za cenu faulu brankář Novák, ale dostal pouze žlutou kartu a následoval trestný kop.

„Měli jsme štěstí, tentokrát nás rozhodčí nezařízl, ale pomohl nám. Tady se dala dát červená," uznal domácí trenér Jan Prígl. Vyloučen byl nakonec ve 37. minutě štěpánovský Ludvík. „V přerušené hře strčil do Dubského, asi se nechal vyprovokovat. Nám tím pomohl, ale fotbalu ne," komentuje novosyrovický kouč.

Po změně stran už totiž na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo. Hostitelé převahu vyjádřili ve druhém děství čtyřmi góly, oba střelci z první půle zkompletovali hattricky a další šance Syrovic zůstaly nevyužity.

„Míra Sosnar i Dubský zahráli výborně, ale pochválit musím celé mužstvo. Pokračujeme v poctivých výkonech z minulé sezony a nese nám to ovoce," je spokojen Prígl.
Góly: 4., 48. a 83. M. Sosnar, 11., 66. a 78. Dubský. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (37. Ludvík). Diváci: 150. Poločas: 2:0. N. Syrovice: Novák – Chalupa, Procházka, Toman, O. Sosnar – Kopeček (59. Růžička), Dubský, T. Lang (75. Dvořák), Vítek – Železný (82. Zerza), M. Sosnar.

RAPOTICE – VELKÁ BÍTEŠ B 1:1
Rapotice se v minulém kole doma proti Stonařovu dočkaly prvního bodového zisku, na který chtěly navázat. Samotné utkání mělo dva rozdílné poločasy. Do toho prvního vstoupili hostitelé dobře a hned z prvního útoku šli do vedení. Ve třetí minutě našel centr Martina Laše hlavu Petra Matouška – 1:0.

Domácí měli v úvodu více ze hry, ale vedení nepojistili. Pak se hra vyrovnala, ale těsně před pauzou dostal přihrávku za obranu Milan Laš, který však sám proti bítešskému gólmanovi trefil z malého vápna břevno.

Druhá půle už tak pohledný fotbal nenabídla. Hostitelé se uchýlili jen k nakopávaným balonům, i přesto měli několik možností zvýšit. Trestný kop Milana Laše hostující brankář vyrazil a vniveč přišly i jeho další další střelecké pokusy.

V 61. minutě fauloval ve vápně Rapotic Opálka a z nařízené penalty vyrovnal Tomáš Pelán. Vrátit vedení domácím mohl o deset minut později po Jaškově rohu Milan Laš, ale hlavou těsně minul cíl.
Góly: 3. P. Matoušek – 61. T. Pelán (PK). Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Rapotice: T. Laš – Opálka, Jašek, Kovařík, Slaný – Martin Laš, Němec, Milan Laš, Škorpík – P. Matoušek, Chatrný (54. Pavlíček).

ŠEBKOVICE – RADOSTÍN 2:3
Šebkovice tentokrát doplatily na neproměňování šancí. Od začátku se hrál oboustranně útočný fotbal s vyloženými šancemi. V úvodu orazítkoval tyč hostující branky Říha. Domácí nastoupili sice v poslepované sestavě, ale i tak měli možností ke skórování dostatek.

Jenže přišel brejk Radostína, po kterém otevřel skóre Toman. Hostitelé zásluhou Říhy a Rygla otočili výsledek a v tu chvíli měli jasně navrch. Jenže těsně před odchodem do kabin využili hosté rohového kopu a začínalo se znovu.

Druhý poločas už tolik brankových příležitostí nenabídl. Obě mužstva čekala na chybu soupeře. Zlom nastal v 73. minutě, kdy pohrdl šebkovický Štveráček penaltou a přestřelil.

Domácí se tlačili dál do útoku, ale gól nepřicházel. Když už to vypadalo, že se budou body dělit, udělal jinak vynikající Kuba chybičku. Míč totiž naservíroval nepřesným výkopem Kozlovi, který šanci přelobovat vyběhnutého brankáře zužitkoval a v 87. minutě tak zařídil všechny body pro Radostín.
Góly: 36. V. Říha, 40. Rygl – 26. Toman, 44.Berka, 87. Kozel. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 1:4. Diváci: 150. Poločas: 2:2. Šebkovice: Kuba – Kašpárek (78. T. Kotačka), A. Kotačka, Pecka, Hrůza – Přibil, Štveráček, Bulíček (25. Tržil), Roupec, Říha – Rygl.

RADEŠÍNSKÁ SVRATKA – DUKOVANY 0:0
První šanci si vytvořili hosté, jejich útočník namířil balon na zadní tyč, kde se v poslední chvíli zjevil gólman Šebek. Domácí reagovali dvěma pokusy Pekárka, první skončil mimo, druhý lapil brankář Boreš.

Po standardce mohl potěšit domácí diváky hlavičkující Jinek, ale Boreš byl na místě. Před půlí šel po hezké kolmici Mužátka z pravé strany sám na branku Pekárek, ale byl z toho po dalším zákroku jen roh.

Po přestávce se hrál fotbal nahoru dolů. Tolik šancí už ale nebylo. V jedné z nich se ocitl po hodině hry domácí Hudeček, který hlavou netrefil branku. Dukovany se dostaly do dvou přečíslení po špatných odkopech gólmana, obrana si s nimi však poradila. Deset minut před koncem byl blízko ke gólu Koníř, přímý kop mířící pod břevno však Šebek skvěle vytěsnil.

„Diváci si dnes přišli na pěkný fotbal s kvalitním soupeřem. Doma jsme body ztratili, ale vzhledem k síle Dukovan má remíza svou cenu. Hráčům za předvedený výkon děkuji," řekl kouč Radešínské Svratky Michal Strachoň.
Rozhodčí: Sliž. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Dukovany: Boreš – Traxler, O. Horák, Kunc, Němec – Sedláček, Koníř, Fojtášek, Vystrčil – Pislcajt, J. Černý (69. Macháček).