Meziříčí rozstřílelo Kroměříž, Třebíč padla v Hulíně

Velké Meziříčí, Třebíč – Výsledková houpačka pokračuje. Velké Meziříčí odpovědělo na debakl z Uničova 1:5 svou historicky nejvyšší výhrou v MSFL. Do té doby pátou Kroměříž smetlo vysoko 7:2.

23.5.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

V. MEZIŘÍČÍ – KROMĚŘÍŽ 7:2

Kanonádu nad omlazeným celkem, který chvílemi působil odevzdaným dojmem, rozjel kanonýr Simr. Nejdříve se zastřeloval, trefil boční síť a posléze mu gólovou radost zhatil na brankové čáře stojící obránce. Ve 12. minutě už ale trkl po Dolejšově pasu přesně. Simr následně uvolnil kolmicí Dolejše, ten byl faulován, z penalty však neuspěl. A tak si vzal slovo opět Simr, jenž zužitkoval parádní spolupráci Puži s Dolejšem. Hosté zahrozili ze standardky, prostor u šibenice však Simandl excelentně utěsnil. Definitivní klid na domácí kopačky vnesl Bouček, po přihrávce od Demetera přehodil brankáře a zvýšil na 3:0.

Po přestávce to na hladký průběh nevypadalo, Kroměříž si vytvořila mírný tlak, kopala čtyři rohy, ale byla to opět ona, která inkasovala. Ve skrumáži uviděl rozhodčí ruku a Demeter ukázal, jak se kopou penalty, 4:0. V divokém závěru padlo ještě pět branek. O kosmetické snížení se v koncovce postaral po chybách domácí obrany střídající Cupák. „Dneska nám to hosté hodně usnadnili. Přes to všechno jsem moc rád, že jsme konečně vstřelili více gólů a na naši hru se dalo i dívat. Je to dobrý impuls před následujícím derby v Třebíči,“ řekl trenér Libor Smejkal.

Góly: 13. a 25. Simr, 41. Bouček, 55. a 86. Demeter (první z PK), 72. Dolejš, 75. E. Smejkal – 85. a 88. Cupák. Rozhodčí: Popelák. ŽK: 0:3. Diváci: 264. Poločas: 3:0. V. Meziříčí: Simandl – Bouček (78. Bublán), Šimáček, Souček (56. Vyskočil), Krejčí – Dolejš, Puža, E. Smejkal, Šuta (65. Kratochvíl), Demeter – Simr. Kroměříž: Šustr – Čep, Kašík, Rajnoha, Silnica – Višněvský, Strašák, Stratil (64. Cupák), Jeleček – Ferko (69. Šmerda), Haša (82. Budín). Nejlepší hráči: Dolejš, Simandl, Simr.

HULÍN – TŘEBÍČ 2:0

V prvním poločase byly brankové příležitosti na obou stranách, ale prosazovali se výhradně fotbalovější hráči Hulína. Domácí udeřili po dvou kombinačních akcích. V prvním případě nevěnoval Bagnon příliš pozornosti Ondřejkovi a ten placírkou k tyči otevřel skóre. Těsně před pauzou se hostitelé prokombinovali od rohového praporku až do zakončení a Laciga si věděl rady – 2:0.

Po změně stran měla více šancí Třebíč, ale selhávala v koncovce. Florián, který hraje po dlouhodobém zranění teprve krátce, mohl postupovat sám na brankáře, ale místo toho zvolil zasekávačku a následná střela už tolik starostí Chytilovi nenadělala. Pak dostal ideální míč do výhodné střelecké pozice z 15 metrů Chlup, ale bránu minul. Po Ošmerově centru hlavou netrefil zařízení na přední tyči Dočekal.

„Měli jsme spoustu šancí, stačilo jen trefit bránu. V jiných případech jsme nastřelovali bránící hráče. Soupeř byl fotbalovější, jeho gólové akce jsme jen koukali, ale zároveň byli hratelní. Zejména ve druhém poločase, kdy domácí prostřídali a nehráli na sto procent, jsme mohli a měli minimálně vyrovnat. O body jsme se připravili střeleckou nemohoucností,“ hodnotí třebíčský trenér Libor Zelníček.

Góly: 33. Ondřejka, 44. Laciga. Rozhodčí: Duda. ŽK: 2:2. Diváci: 106. Poločas: 2:0. Hulín: Chytil – Barcuch (71. Vyskočil), Kostka, Ondřejka, Laciga, Dvořáček, Číhal, Steiner, Matoušek, Krhut, Pospíšil (64. Postava). Třebíč: Soukup – Bagnon, Komínek, M. Chalupa, P. Chalupa (61. Novotný) – Ošmera, Chlup, Dobrovolný (49. Benda), Klusák – Florián, Dočekal. Nejlepší hráči: Ondřejka, Laciga – Klusák.

Ostatní výsledky 27. kola: HFK Olomouc – Slovácko B 1:1 (0:0), Hulín – Třebíč 2:0 (2:0), Líšeň – Prostějov 1:3 (1:1), Mohelnice – Uničov 2:2 (2:1), Vyškov – Břeclav 5:0 (3:0), Vítkovice – Hlučín 0:1 (0:1).

16. Břeclav 27 4 6 17 27:66 18

Příští kolo: TŘEBÍČ - VEL. MEZIŘÍČÍ, Kroměříž - Mohelnice, Uničov - Vyškov, Břeclav - Líšeň, Prostějov - Zlín B, Otrokovice - Olomouc, Slovácko B - Vítkovice, Hlučín - Hulín.

Autor: Jiří Bubák, Jiří Oborný

23.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
Veronika Hana Konvalinková (uprostřed) při předvolební debatě Deníku v Brzkově.

Politika není kamenolom, aby ji museli dělat jen muži, říká jednička Zelených

Jednoznačný průběh mělo utkání 11. kola okresního přeboru mezi týmy z opačných pólů tabulky. Blatnice (v modrém) doma Studenec vůbec nešetřila a vyprovodila jej osmi góly.

Lipník zvítězil už popáté v řadě

OD SOUSEDŮ: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Vysočina – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.