Lídr podruhé za sebou dostal trojku

Vysočina - Desáté kolo krajského přeboru přineslo v pořadí již druhou porážku lídra tabulky – Hartvíkovic. Tentokráte si na nich smlsli mladíci z Bystřice.

13.10.2008

Pelhřimovský kanonýr Daniel Krtek (v tmavém) dal proti Polné dva góly, ale na výhru to nestačilo.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

HARTVÍKOVICE – BYSTŘICE 0:3

Bystřičtí utkání začali lépe, byli aktivnější a vytvářeli si gólové šance. Zaslouženého vedení se dočkali v 18. minutě, kdy se do šibenice trefil Veselý. Odpověď lídra soutěže mohla přijít zanedlouho, to by ale David Jirgl samostatný nájezd na bystřického gólmana musel proměnit. Poté se ještě do poločasu trefil Radek Sklenář a z penalty Holý. Ve druhém poločase se domácí zoufale snažili zvrátit nepříznivý vývoj, ale jejich akce končili před pokutovým územím hostí.

Góly: 18. Veselý, 30. R. Sklenář, 42. Holý (PK). Rozhodčí: Švec. ŽK: 3:0. ČK: 2:0 (42. Matějek, 90. Jirgl). Diváci: 40. Poločas: 0:3. Hartvíkovice: Chalupa – Zedníček, Matějěk, Vodička, Dimitrov (72.Duša) – Hošek, Rozsíval, Záviška, Mičko (46. Neumann) – Jirgl, Komínek (63. Křivánek). Bystřice: Trávníček – Kozáček, Sysel, Vícha (85. Flídr), Mitáš – Veselý – R. Sklenář, Buchta (87. Padrtka), Z. Sklenář, Zbytovský – Holý. Nejlepší hráči: nikdo – R. Sklenář, Holý, Sysel.

JAROMĚŘICE – HERÁLEC (HB) 4:1

Domácím se v prvním poločase vůbec nedařilo. Hráli profesorský fotbal bez pohybu a nasazení, což vyhovovalo hostům. V 17. minutě výstavním „angličanem“ z 28 metrů se trefil herálecký Mašek.
Do druhé půle jaroměřický kouč Macháček přeskupil své řady na tři útočníky a výsledkem byl obrat. Nejprve ve 48. minutě vyrovnal Paul. Za dvě minuty jej napodobil jeho spoluhráč Dusík. Po dvou samostatných únicích ještě dvě branky přidal Kalay.

Góly: 48. Paul, 50. dusík, 74. a 84. Kalay – 17. Mašek. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 2.1. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Jaroměřice: Kantor – Foltýn (46. Sova), Svoboda, Urbánek, Pokorný – Dusík, Chládek, Novotný, Vybíral (86. Hutař) – Kalay (89. Hanák), Paul. Herálec: Březina – Ganobjak, Nermut (64. Král), Paclík, Filipský, Hrala, Pátek, Prchal (84. Prchal), Kuchta, Mašek, Komůrka. Nejlepší hráči: Kalay, Dusík – Mašek.

JEMNICKO – OKŘÍŠKY 2:0

Domácí utkání začali hodně nervózně. Úvodních 20 minut byly Okříšky lepším týmem v důrazu i v rychlosti. Jemnicku se v 29. minutě vydařila útočná akce, ze které se ujali vedení brankou Cecha.
Druhý poločas se hrál oboustranně opatrný a vyrovnaný fotbal. Postupem času se přitvrdilo a utkání se stalo pro všechny aktéry těžké a tvrdé. To se zlomilo, když v 61. minutě Jemničtí zásluhou Františka Kříže přidali druhý gól křižnou střelou ze střední vzdálenosti. Gól to byl sporný, neboť se míč odrazil od břevna a balancoval na brankové čáře, ale rozhodčí jej uznal. Tento moment zlomil hostující odpor.

Góly: 29. Cech, 61. F. Kříž. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 2:5. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Nejlepší hráči: Koutný, F. Kříž - Večeřa.

TŘEBÍČ B – NOVÁ VES 4:0

V první půli se kromě úvodních deseti minut, kdy měli navrch hosté, hrál vyrovnaný fotbal. Na začátku druhého dějství měli hráči Nové Vsi velkou šanci, ale brankář Koubek včasným vyběhnutím zabránil gólu. Hned z následujícího výkopu Koubek vepředu našel Netouška, který po samostatném úniku otevřel skóre. Od této chvíle z Třebíčských spadla nervozita a vyšlo jim, na co sáhli. V 58. minutě byl v pokutovém území hostí faulován Netoušek, a nařízenou penaltu proměnil Durda. V 71. minutě gólově ještě prosadil Ondřej Žák, a v závěru utkání druhou branku přidal Durda.

Góly: 58. (PK) a 87. Durda, 49. Netoušek, 71. O. Žák. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Třebíč B: Koubek – Venhoda, Brabenec, Ošmera, Heres – Žák (88. V. Jurka), Linhard, Durajka, Široký (73. Man) – Durda, Netoušek (84. Kaňka). N. Ves: P. Novotný – J. Bureš, Čech (82. T. Novotný), Kubík, T. Novotný, R. Novotný, Krejčí, P. Bureš, J. Starý, Šandera, Miluška (46. P. Starý). Nejlepší hráči: Durda, Ošmera – P. Bureš.

V. BÍTEŠ – HUMPOLEC 1:2

Ze začátku se hrála spíš oťukávaná a fotbal začal až ve druhém poločase. Ta přinesla hodně zajímavou sedmiminutovku. Nejprve poslal po Dvořákově přihrávce domácí do vedení Buchta, který se sám před Křížem nemýlil.
Pak se ovšem nechal po druhé žluté zbytečně vyloučit stoper Pohl a hosté hned vzápětí střelou Paťhy z hranice šestnáctky vyrovnali. Pohroma byla pro Bíteš dokonána čtyři minuty před koncem. Dlouhý aut Staněk hlavou prodloužil do vápna, domácí obránci míč neodkopli a Pícha vystřelil Humpolci všechny tři body.

Góly: 49. Buchta – 56. Paťha, 86. Pícha. Rozhodčí: Martenek. ŽK: 3:3. ČK: 1:1 (55. Pohl – 84. Štecher). Diváci: 100. Poločas: 0:0. V. Bíteš: Šula – Láznička, Pohl, T. Pelán, Vyskočil – Horký, Dvořák, Veselý, Antoš – Buchta, Hammer. Humpolec: Kříž – Keller, Pecha, Černík, Kotek – Paťha, Schmiedl, Pícha, Kopic (68. Štecher) – Staněk, Beránek (82. Alenka). Nejlepší hráči: Buchta – Kříž, Černík.

VRCHOVINA – H. BROD 3:0

V prvním poločase předvedla Vrchovina na podzim svůj nejlepší výkon. Šanci Lukáše Michala ještě zlikvidoval Adamec, jenomže z následného rohu a skrumáže se trefil navrátilec z marodky Suský. Pojistit vedení mohl i další rekonvalescent – Šustáček zakončil svoje sólo střelou těsně vedle. Dvoubrankové vedení znamenala až Michalem proměněná penalta za faul na Josífka. Poločas z říše snů mohl dokonat Kamil Skalník, ale jeho sólo Adamec vychytal. Neškodní hosté zahrozili pouze Provazníkem, který z boku přestřelil branku. I druhé dějství začali domácí aktivně. Michal vypíchl míč Adamcovi, nezištně našel Skalníka a ten nádherným lobem trefil odkrytou branku a pojistil výsledek.

Góly: 10. Suský, 18. L. Michal (PK), 48. K. Skalník. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:4. Diváci: 200. Poločas: 2:0. Vrchovina: P. Skryja – Mrkos, Suský, O. Poul, Škorpík – Kalich, L. Smetana (84. Wolker), K. Skalník, L. Michal – O. Šustáček (90. J. Chrást), Josífek (75. M. Skalník). H. Brod: Adamec – Netopilík (31. Mišta), Novotný, Háněl, Kořínek – Bláha, Nepovím (68. Nechvátal), Slanař, Fialka – Provazník, Zeman (46. Adam). Nejlepší hráči: Kalich, Škorpík, Mrkos.

SVĚTLÁ – M. BUDĚJOVICE 2:2

První poločas nabídl divákům velmi zajímavou podívanou, neboť jedna šance střídala druhou. V úvodu se mohli prosadit hosté, ale L. Šplíchal i Veselý ztroskotali na Březinovi. Křikava se, po dvou neproměněných šancích, nakonec gólu dočkal, když v 23. minutě pohodlně dorazil do sítě odražený míč. O dvě minuty bylo srovnáno, z dvaceti metrů se nádherně trefil L. Šplíchal. Do přestávky se ještě jednou radovali Světelští, Klaus volejem nekompromisně poslal míč z hranice vápna do sítě.
Po přestávce se hosté zlepšili. Nejprve Michal Černý napálil ve velké šanci jen brankáře, ale v 52. minutě vyrovnal na 2:2 hlavou J. Šplíchal po trestném kopu.Tento gól ještě více zmrazil domácí hráče a Budějovičtí získali převahu ve středu hřiště. Domácí si přesto vypracovali v devadesáté minutě obrovskou šanci, když Křikava napálil míč jen do břevna.

Góly: 23. Křikava, 34. Klaus – 25. L. Šplíchal, 52. J. Šplíchal. Rozhodčí: Machát. ŽK: 2:2. Diváci: 220. Poločas: 2:1. Světlá: Březina – Náděje, Pecha, Čapek – Rezek, Šimoníček (63. Valenta), Kozlík, Klaus (80. Karel) – L. Stojan, Blažek, Křikava. Moravské Budějovice: Klouda – K. Busta, L. Šplíchal, O. Busta, Krejčí (70. Pařízek) – Veselý, Michal, Vranka, J. Šplíchal – Marek Černý, Michal Černý. Nejlepší hráči: Pecha, Kozlík – L. Šplíchal.

POLNÁ – PELHŘIMOV 3:2

Od začátku prvního poločasu domácí obrana hořela, toho dokázali hosté náležitě využít. Již v šesté minutě unikla dvojice Moravec - Krtek, který celou akci zakončil střelou k levé tyči Skočdopolovi branky – 1:0.

O šest minut později unikl znovu po kiksu Polné ve středu pole Petr Liška. Poslal centr před branku k volnému Krtkovi a jeho střelu tečoval domácí obránce do vlastní sítě – 2:0.

Pelhřimovští byli v poli stále lepším celkem, dokázali podržet balon a hrozit nebezpečnými akcemi. Domácí se pouze ojediněle dostali před Moravcovu svatyni. V 25. minutě poslal Takacs dlouhý pas na Tomase, před kterým hasil pelhřimovský gólman. Po půl hodině hry se domácí probudili a snížili gólem Mezery, který se trefil hlavou po centru Gondeka – 1:2.

Ve 38. minutě zahrával z levé strany nepřímý volný kop Gondek jeho střelu k protější šibenici vytáhl Moravec konečky prstů na roh. Do přestávky hosté stále zlobili domácí obranu, dokonce nastřelili tyč. Ve 44. minutě pelhřimovský gólman fauloval ve vápně Adamce, a kopala se penalta. Tu však Tomas neproměnil. „Kluci se zvedli, dali jsme na 2:1. Zjistili, že se soupeř dá přehrát, když budou bojovat a dávat si přesné přihrávky,“ uznal domácí kouč Gustav Cabúk.

Po změně stran vstoupili do utkání lépe domácí, kteří zlepšili hru v poli, a to vyústilo ve srovnávací branku. Alexandr Kovář využil zaváhání domácích a obešel ve vápně dva hráče a zakončující Holas už měl jednoduchý úkol – 2:2. O necelou čtvrthodinku později se prosadil po nedůrazu hostující obrany Adamec, který dokázal přeskočit Vacka a přeloboval brankáře – 3:2.

Hostující ojedinělou střelu v 82. minutě vytáhl Skočdopole na roh. To byla poslední nebezpečná akce hostů, konec zápasu si už domácí v pohodě pohlídali. „Tento zápas dokázal, že když mančaft chce a hraje fotbal a má proti sobě soupeře, který také hraje fotbal, tak dokáže odehrát výborný zápas,“ byl spokojený po utkání polenský šéf lavičky.

„Není mi do řeči, protože jasně vyhraný zápas tady pustíme, málo se o to pereme a nemáme ani sportovní štěstí,“ smutnil pelhřimovský trenér Václav vokůrka, kterého mrzel výkon svěřenců ve druhém poločase, kdy podle něj málo bojovali.

Góly: 30. Mezera, 52. Holas, 66. Adamec - 6. a 12. Krtek. Rozhodčí: Holík. ŽK: 2:4. Diváci: 230. Poločas: 1:2. Polná: Skočdopole – Takacs, Mezera (59. Pártl), Frolda, Krčál – Oberreiter, Kovář, Holas (53. Hlávka), Gondek – Adamec, Tomas (71. Tlačbaba). Pelhřimov: J. Moravec – Smrčka, Kocián, Vacek (84. Vejsada), Krčil – Máca, Zahradník (43. Regásek), Fišer (74. Dvořák), Moravec – Liška, Krtek. Nejlepší hráči: Krtek – Adamec, Holas.

Příští kolo: Pelhřimov - Jaroměřice nad Rokytnou, Havlíčkův Brod - Velká Bíteš, Okříšky - Vrchovina, Bystřice nad Pernštejnem - Světlá nad Sázavou, Nová Ves - Hartvíkovice, Herálec (HB) - Třebíč B, Humpolec - Polná, Moravské Budějovice - Jemnicko.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vysočina – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Mladíci na úvod rozstříleli Pelhřimov

Třebíč – Napůl úspěšní byli divizní dorostenci HFK Třebíč v derby Vysočiny proti Pelhřimovu. Starší fotbalisté v úvodním utkání nového soutěžního ročníku krajskému rivalovi nakonec podlehli. Mladší dorostenci si naopak otevřeli střelnici a soupeře vyprovodili dvanácti góly.

Na trati ze Znojma do Moravských Budějovic se srazilo auto s vlakem

Znojemsko, Třebíčsko – Smrtí dvou lidí a velmi vážným zraněním dítěte skončila v pátek odpoledne srážka osobního auta a vlaku na přejezdu u Žerůtek. „Minutu před třetí hodinou odpoledne se u stanice Olbramkostel střetl osobní vlak jedoucí z Okříšek do Znojma s osobním autem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. Podle prvotních informací zahynuli dva lidé, “ sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.