Kouty si připsaly cenný skalp, v generálce přehrály Jaroměřice

Třebíčsko – Radost i zklamání přinesly generálky na novou sezonu. Největší spokojenost musela panovat v Koutech, které porazily účastníka krajského přeboru Jaroměřice. Fotbalisté Náměště-Vícenic zvítězili i potřetí, když zdolali Vladislav. Naopak neúspěšné léto mají za sebou Hartvíkovice. Nováček I. B třídy prohrál už třetí přípravný zápas. Duel mezi Šebkovicemi a Třebelovicemi byl v 65. minutě z důvodu nepřízně počasí ukončen.

2.8.2016

Dukovany musely poslední přípravný zápas proti nováčkovi okresního přeboru z Horního Újezdu otáčet. V závěru rozhodli dvěma góly Jašek a Pislcajt.Foto: Deník/ Jiří Oborný

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – MĚŘÍN 3:3
Svěřenci Libora Švece nevyhráli ani třetí přípravný zápas. Po porážce od Slatiny a Náměště nad Oslavou neporazil tradiční účastník I. A třídy ani „bétřídní" Meřín. Tři góly v síti soupeře ze Žďárska stačily pouze na nerozhodný výsledek.

„Hráli jsme velmi špatně a nedařilo se nám vůbec nic. Ještě nás čeká spousta práce," shrnul neúspěšnou generálku trenér Budišova-Náramče.
Góly Budišova: Votoupal, K. Nováček, Oburka. Poločas: 0:0. Budišov-Nárameč: Trnka – T. Nováček, Hrádek, Molnár, Kozuň – Pažourek, Dvořák, Votopal, Jura – K. Nováček, Obůrka. Střídali: Doležal, Pavlatovský, J. Sedláček.

DUKOVANY – H. ÚJEZD 4:3
Skóre divokého zápasu otevřel hned zkraje Železník. Jenže hosté bleskově otočili výsledek zásluhou Durdy a Pivoňky. Dukovany, které do zápasu nastoupily bez šesti hráčů základní sestavy, do přestávky soupeře zatlačily, ale řada příležitostí zůstala nevyužita. A když se z brejku neprosadil ani nováček okresního přeboru, stav se neměnil.

Až z kraje druhé půle se prosadil sám před hostujícím brankářem Koníř. Ovšem netrvalo dlouho a Durda vrátil Hornímu Újezdu vedení. Hostitelé srovnali až ke konci, kdy Piclajt vybídl ke skórování Jaška a v samém závěru si oba aktéři role vyměnili - 4:3.
Góly: Železník, Koníř, Jašek, Pislcajt – Durda 2, Pivoňka. Poločas: 1:2. Dukovany: Macháček – O. Horák, J. Fojtášek, M. Fojtášek, Pelán – Pislcajt, Jašek, Sedláček, Černý – Koníř, Železník. Střídal: M. Kříšťál.

Turnaj v Hostimi
N. SYROVICE - PŘIBYSLAVICE 0:1
Úvodní duel na turnaji hraný dvakrát 25 minut Novosyrovickým nevyšel. „V utkání jsme měli mírnou převahu, kterou jsme nedokázali gólově využít. Soupeř nás předčil nasazením a po našem zaváhání v obraně zaslouženě zvítězil," uznal syrovický trenér Jan Prígl.
Poločas: 0:0. N. Syrovice: Zavadil - Kopeček, Toman, Procházka, Chalupa – J. Lang, T. Lang, Dubský, D. Růžička - Železný, Zerza. Střídali: Weidenthaler, Šibor.

N. SYROVICE - HOSTIM 1:1
Po porážce z úvodu turnaje podal nováček I. A třídy z Třebíčska proti pořádajícímu celku turnaje lepší výkon. Ovšem ani to na vítězství nestačilo. „Ve druhém utkání jsme podstatně zlepšili nasazení, ale opět jsme nevyhráli. Soupeře jsme přehrávali, ale trápila nás koncovka, trefili jsme tři tyčky a jedno břevno," posteskl si kouč Nových Syrovic Jan Prígl.
Gól N. Syrovic: J. Lang. Poločas: 1:0. N. Syrovice: Zavadil - Filipský, Toman, Procházka, Chalupa - Růžička, J. Lang, T. Lang, Kopeček - Dubský, Železný. Střídali: Weidenthaler, Zerza, Šibor.

N. SYROVICE - HOSTĚRADICE 2:0
Až napotřetí se podařilo svěřencům Jana Prígla zvítězit, když po domácí Hostimi nastoupili proti dalšímu účastníkovi okresního přeboru Znojemska. „Ve slepené sestavě jsme nadšeně hrajícího soupeře přehráli a zaslouženě zvítězili," zhodnotil novosyrovický lodivod.
Ten nechal týden před začátkem sezony útočné opory odpočívat. „Turnaj jsme odehráli bez našich stabilních útočníků a bylo to bohužel na naší koncovce znát," podotýká šéf syrovické lavičky.
Góly: Železný, J. Lang. Poločas: 1:0. N. Syrovice: Zavadil - Weidenthaler, Toman, Procházka, Chalupa - Zerza, J. Lang, Železný, Kopeček - Dubský, Filipský. Střídal: Šibor.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – VLADISLAV 3:1
První poločas vše nasvědčovalo remízovému výsledku. Po změně stran však už domácí měli navrch, ale z pěti šancí proměnili jen dvě. „Ještě Durajka nastřelil dvě břevna. Jelikož jsme vyhráli i třetí přátelák, tak spokojenost je, ale ve hře jsou stále nedostatky, zejména v obranné fázi a také nás trápí neproměňování šancí. Tři góly jsme sice dali, ale řadu dalších příležitostí nevyužili," shrnul domácí trenér Petr Kylíšek.

„Neproměnili jsme neskutečné množství šancí na vítězství a soupeř po našich individuálních chybách nám dal dva góly, a to rozhodlo," hodnotí vladislavský kouč Lubomír Venhoda.
Góly: Čermák 2, Durajka - Vyletěl. Poločas: 1:1. Náměšť-Vícenice: Kováč – J. Tržil, Křoustek, Kurtin, Rous – Preisner, Durajka, Čermák, Anna – Šimončič, Rybníček. Střídali: Zedníček, Lokaj, Jonák, T. Tržil. Vladislav: Otruba ml. – Krátký, O. Venhoda, Prokop, Otruba st. – Chalupa – L. Venhoda, Orálek, Linhart, Vyletěl – Svoboda (15. Pavlík).

ŠEBKOVICE – TŘEBELOVICE 4:3 nedohráno
Souboj nováčků I. A třídy a nejnižší krajské soutěže nabídl zajímavou podívanou, i když se hrálo jen 65 minut. V tom čase bylo utkání kvůli průtrži mračen předčasně ukončeno. Domácí po úvodní desetiminutovce vedli o dvě branky, ale pak se hra opticky vyrovnala.
„Měli jsme vývoj pod kontrolou a po změně stran už to bylo ovlivněno deštěm. Třebelovice po brejkových situacích vyrovnaly, ale pak jsme si vzali vedení zpět," komentoval šebkovický trenér Jiří Stoklas.

Krátce na to přišla již zmiňovaná 65. minuta znamenající s ohledem na počasí konec. „Domácí na nás vlétli a brzy vedli 2:0, což nás trošku zaskočilo, ale do poločasu jsme se z toho oklepali a pak se dá říci, že už to bylo vyrovnanější. Šebkovice však měly více šancí, ale v první půlce nás podržel gólman a druhá půle byla ovlivněná počasím, už se nechodilo do soubojů naplno, aby nedošlo ke zbytečným zraněním, a proto padalo víc gólů," hodnotí třebelovický kouč Michal Sláma.
Góly: J. Rygl 2, Z. Roupec 2 – Navara 3. Poločas: 2:0. Šebkovice: Kuba – Večeřa, Busta, Dvořák, Kašpárek – M. Rygl, Z. Roupec, Hobza, Štveráček, Říha – J. Rygl. Střídali: T. Kotačka, Hrůza, Zikmund, Uhlíř. Třebelovice: Nesiba – S. Michal, Čurda, Kotačka (Svoboda), Coufal – Kapko, Jurka, Máca, Janíček – Kříž, Krula (Navara).

KOUTY – JAROMĚŘICE 3:2
Utkání bylo kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám ohroženo, ale v Koutech se nakonec hrálo. „Naštěstí byl trávník v dobré kondici, jsme rádi, že jsme to odehráli," těšilo domácího kouče Richarda Chylíka. Toho mohl těšit i průběh samotné generálky. Kouty totiž byly lepší a favorizované Jaroměřice přestřílely.

„Jsme s výsledkem i průběhem spokojení. Naše hra byla proti účastníkovi krajského přeboru velice slušná a snesla přísnější měřítko. Doufám, že na tento výkon navážeme i v prvním mistrovském utkání na hřišti Třeště," přeje si koutecký trenér.

Jaroměřičtí se museli obejít bez pěti hráčů a měli pouze dva náhradníky. „Ještě jsem od začátku nepostavil Šimka, který první kolo stojí," poznamenal hostující lodivod Milan Bednář a dodal: „Na absence se nevymlouváme, soupeř byl prostě lepší."
Góly: 55. A. Dočekal, 60. a 83. Neumann - 20. Barák, 86. Z. Karásek. Poločas: 0:1. Kouty: Stýblo – Doležal, Hrůza, Růžička, Navrkal – Nestrojil, Roušar, Coufal, Navrátil – A. Dočekal, Neumann. Jaroměřice: Klubal (60. Ošmera) – Hambálek, D. Karásek, Frühauf (60. Šimek), Urbánek – Z. Karásek, Palát, Hutař, F. Svoboda – Hošek (30. Šabatka), Barák.

HARTVÍKOVICE – ZBRASLAV 1:5
Ani do třetice nezvítězily Hartvíkovice. Nováček I. B třídy po vysokých porážkách od Želetavy a divizního dorostu HFK Třebíč změřil síly v generálce na premiérovou sezonu v nejnižší krajské soutěži s účastníkem okresního přeboru Brno-venkov. Jenže Zbraslav byla lepší.

„Opět jsme měli kvalitního soupeře, abychom si po dvou postupech v řadě zvykli na rozdíl mezi III. třídou, okresním přeborem a krajem. Hráče na to musím připravit, protože v I. B třídě se už budeme utkávat jen s těžšími soupeři, kteří budou tvořit hru a ne my, jak jsme byli zvyklí," vysvětluje domácí trenér Luděk Hadraba a pokračuje.

„Zbraslav hrála podobný fotbal jako před tím v poháru Želetava. Měli neskutečně rychlé přechody do útoku a jejich tempo hry bylo někde jinde. A na tom jsme opět vyhořeli," podotýká hartvíkovický kouč.

Dalším problémem byly individuální chyby. „Těch jsme vytvořili poměrně dost, hlavně v obraně a soupeř to potrestal. Zbraslav vyhrála zaslouženě," uznal Hadraba.
Gól Hartvíkovic: Martin Kopuletý. Poločas: 0:3. Hartvíkovice: Chalupa – Rous (46. Křehlík), J. Melkes, Horký, M. Outulný – D. Outulný, Michal Kopuletý, Záviška, D. Kopuletý (75. M. Melkes) – Martin Kopuletý, Moczár.

2.8.2016 VSTUP DO DISKUSE

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
40

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.