Kouty ovládly okresní derby v Hrotovicích a bez ztráty bodu vedou tabulku

Třebíčsko – Suverénním lídrem I. A třídy – skupiny B jsou fotbalisté Koutů. Tento tým se po výhře v Hrotovicích usadil na čele tabulky s plným počtem bodů. Úspěšné venku byly i Šebkovice, kterým patří aktuálně druhá příčka. Naplno bodovala na půdě soupeře i Vladislav. Juniorka HFK Třebíč zostudila Nové Syrovice.

22.8.2016

Vrchovina B - Vladislav 1:2.Foto: David Mahel

VRCHOVINA B – VLADISLAV 1:2

Vrchovina byla v zápase favoritem, ale tuto roli vůbec nepotvrdila. Ve 22. minutě Raus fauloval ve vápně a Ondřej Venhoda poslal svůj tým z penalty do vedení. „Rausův zákrok byl přitom úplně zbytečný," mrzelo kouče Vrchoviny Karla Havlíka.

Po rohu sice vyrovnal hlavičkující Havelka, ale to bylo ze strany domácích vše. Po hodině hry novoměstská obrana zaspala, Veselý vše hasil faulem před vápnem, míč si postavil Linhart a střelou přes zeď zavěsil.

Vrchovina se začala více tlačit do ofenzivy, z brejku ji za to mohli hosté dvakrát potrestat, ale Petr Skryja už zůstal neprůstřelný. „Zápas se nám nepovedl, sice jsme měli snahu s výsledkem něco udělat, ale do žádné kloudné šance jsme se nedostali," uzavřel Havlík.
„Byly to pro nás důležité body, které jsme po domácí nešťastné remíze potřebovali. Dobře jsme k zápasu přistupovali, hráli organizovaně a soupeře do velkých šancí nepouštěli. Jednou nás podržel brankář, ale my jsme měli ve druhém poločase také dvě další šance," hodnotí vladislavský kouč Lubomír Venhoda.

Góly: 42. Havelka – 22. O. Venhoda (PK), 60. Linhart. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 2:2. Diváci: 55. Poločas: 1:1. Vladislav: Pavlík – Krátký, O. Venhoda, Prokop, Paločko – Hrůza – L. Venhoda, Chalupa Linhart, Orálek – Svoboda.

HERÁLEC ZR – BUDIŠOV-NÁRAMEČ 2:2

První šanci zápasu si v 17. minutě vytvořili hosté, Herálec zachránil výborným zákrokem Bednář. Po půlhodině hry převzali iniciativu domácí, což přetavil ve vedoucí gól hlavičkující Hamák. O tři minuty později to bylo už 2:0. Roh Budišova skončil rychlým protiútokem Herálce, Boháč vyslal po pravé straně Hamáka, který nastřelil tyč a dobíhající obránce hostů Votoupal si nešťastně vstřelil vlastní gól. Po změně stran Herálec v poklidu hlídal své vedení až do 71. minuty. Po chybě v rozehrávce ve středu pole Nováček po kombinační akci snížil na 1:2. Definitivní pojistku mohl v 80. minutě přidat Kovář, ale z malého vápna přehodil nejen gólmana, ale i hostující branku. Trest přišel v poslední minutě. Domácí odhlavičkovali míč pouze k nohám Sedláčka, na jehož střelu neměl Bednář nárok.

Góly: 40. Hamák, 43. vlastní – 73. Nováček, 90. Sedláček. Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 1:2. Diváci: 2:0. Poločas: 130. Budišov-Nárameč: Trnka – Dvořák (61. Hort), Molnár, Hrádek, Chalupa (87. Jura), T. Nováček, K. Nováček, Obůrka, Pažourek, Sedláček, Votoupal.

HROTOVICE – KOUTY 2:4

Hosté soupeře zaskočili a zkraje utkání se ujali vedení Havelkou. „To se na dalším průběhu hry podepsalo," komentoval domácí trenér Jan Dobrovolný. Kouty poté zvýšily zásluhou Semráda, ale pak polevili a Hrotovice toho využily ke kontaktnímu gólu Padělka. Hostitelé se ve druhém poločase pokoušeli vyrovnat, ale inkasovali potřetí. V závěrečné desetiminutovce sice snížil Novák, ale to bylo se strany Hrotovických vše. Hostující Havelka v závěru završil a hattrick a pečetil tak vítězství svého týmu. „Kouty byly lepší," uznal hrotovický kouč.

Góly: 41. Padělek, 81. Novák – 2., 78. a 87. Havelka, 16. Semrád. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 3:1. Diváci: 70. Poločas: 1:2. Hrotovice: Růžička – T. Holoubek, Z. Holoubek, Novák, Padělek (76. Pokorný), Pekárek, Škoda, David, Fiala, Hadraba, Hrůza. Kouty: Stýblo – Doležal, Hrůza, Nestrojil, Navrkal – Cejpek, Parma, Coufal, Semrád (19. A. Dočekal)– Havelka, Tenkl (46. Štveráček).

TELČ – ŽELETAVA 3:1

Domácí se dostali do rychlého vedení, které jim paradoxně ublížilo. „Hráli jsme to trošku jako Sparta, když se dostane do vedení. Tak nějak profesorsky," pousmál se po utkání domácí lodivod Josef Jančo. Želetava měla především okolo dvacáté minuty několik příležitostí k vyrovnání. Skóre se však měnilo až v závěru půle. Nejprve D. Smejkal, vzápětí T. Vrbka z pokutových kopů posunuli skóre na 2:1.
Po změně stran byli aktivnější želetavští hráči, Telč však pozorně bránila a komplikaci nepřipustila. Naopak v poslední minutě utkání nádhernou střelou z přímého volného kopu rozhodl Procházka o třech bodech pro domácí. „Hosté byli asi fotbalovější a lepší na míči, my jsme však uspěli díky naší bojovnosti. Chyběli nám potrestaní hráči, takže jsme hráli, na co jsme měli. Jsou to pro nás hodně cenné body," netají Jančo.

Góly: 7. a 42. (PK) D. Smejkal, 90. Procházka – 45. T. Vrbka (PK). Rozhodčí: Krondráf. ŽK: 3:2. Diváci: 120. Poločas 2:1. Želetava: Tománek – Malík, Simandl, Ma. Vrbka, Ondráček (46. Vladek), T. Vrbka, Veselský, Forman, Čurda, Mi. Vrbka (67. Kabelka), Šrutka.

TŘEBÍČ B – N. SYROVICE 8:1

První poločas nabídl vyrovnanou partii a nic nenasvědčovalo konečnému výsledku. Zpočátku měli hosté převahu, ze které ale vytěžili pouze jeden gól. „Tam jsme měli i štěstí, protože soupeř měl za stavu 0:1 další šance, ale nás podržel gólman Ujčík," pochvaluje si třebíčský trenér Pavel Němec mladší. Jeho svěřenci ještě do přestávky vývoj zápasu otočili a zkraje druhé půle rozhodli třemi góly v rozmezí dvanácti minut. Nové Syrovice už na tento direkt odpověď nenašly. „Pak už hosté odpadli a my jsme nevyužili ještě další šance," shrnul domácí kouč.

Góly: 29. Mašek, 38. a 53. Novotný, 48., 57. a 60. Doležal, 70. Hronek – 8. Dvořák. Rozhodčí: Holub. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 2:1. Třebíč B: Ujčík – Mašek, Pecka, Novák (68. Šibůrek), Šmíd, Lorenc, Holý (57. Bence), Novotný, Karásek, Oberreiter, Doležal (59. Hronek). N. Syrovice: Novák – Kopeček (55. O. Sosnar), Procházka, Filipský (76. Weidenthaler), Chalupa, Dvořák, O. Sosnar, T. Lang, Dubský, Toman, Železný.

TŘEŠŤ – ŠEBKOVICE 0:2

Vývoj utkání hodně ovlivnila rychlá branka hostů. Ti se pak zaměřili na obranu a hrozili z brejků. Domácí se postupem času probrali z šoku, a do poločasové přestávky mohli minimálně vyrovnat. „Šanci tam měl Herkner, měli jsme tam i několik dorážek, bohužel nám chyběl důraz," povzdechl si domácí kouč Jiří Gregor.

Po změně stran Třešť ještě zvýšila své úsilí, nadále se však potýkali s přesností v zakončení. „Chyběl nám i větší důraz a zarputilost v osobních soubojích," vypozoroval Gregor.

Šebkovice několikrát podržel Kuba, a dvacet minut před koncem udeřily podruhé. Po rohovém kopu domácí nedokázali dopravit míč do bezpečí a inkasovali podruhé. „Hosté nebyli lepší než my, spíš šťastnější. Pro nás to bylo takové nešťastné utkání," glosoval konečný výsledek trenér Gregor.

Góly: 10. J. Rygl, 70. Hobza. Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 0:1. Šebkovice: Kuba – J. Roupec, Busta, Říha, Chytra, Večeřa, Štveráček, M. Rygl (88. Uhlíř), J. Rygl (84. Kotačka), Dvořák (67. Z. Roupec), Hobza.

I. A TŘÍDA - SKUPINA B - Zbylý výsledek 3. kola: Žďár n. S. B – Rantířov 4:0 (3:0), 31. Frieb, 41. a 67. Musil, 44. Havlík.

1. Kouty 3 3 0 0 10:3 9
2. Šebkovice 3 2 1 0 8:2 7
3. Žďár B 3 2 0 1 9:5 6
4. Budišov-Nár. 3 1 2 0 8:4 5
5. Třebíč B 3 1 1 1 11:6 4
6. Telč 3 1 1 1 5:5 4
7. Vrchovina B 3 1 1 1 4:4 4
8. Rantířov 3 1 1 1 6:8 4